Port Promowy Wyspa Kangura

  • Porównaj czasy i ceny dla Kangaroo Island

    Znajdź najlepsze ceny na AFerry

  • Dołącz do milionów zadowolonych klientów

    Dołącz do milionów zadowolonych klientów

Kup bilety na promy Wyspę Kangura w Australii

Wyspa Kangura leży u południowych wybrzeży Australii ok. 112km na południe od Adelaide. Jest to trzecia co do wielkości wyspa w Australii zamieszkiwana dawniej przez Aborygenów, aż do czasu, kiedy wyspa oddzieliła się od stałego lądu przez wzrost wód oceanu. Znajdziemy tu szereg atrakcji, jak. np. park narodowy Flinders Chase National Park, rezerwaty przyrody, obserwacja lwów morskich i ptaków morskich, wydmy na Little Sahara . latarnie, wraki statków, itd. Głównym produktem pochodzącym z Wyspy jest miód produkowany przez pszczoły liguryjskie. Pływanie dozwolone jest na północnych plażach, np. na Emu Bay. Natomiast wody na południowym wybrzeżu mają niebezpieczne i silne prądy strugowe.

Ważne informacje

Wyspa Kangura posiada bardzo specyficzne środowisko naturalne, które chronione jest przez wpływem szkodników z głównego lądu Australii. W związku z tym na Wyspę Kangura nie można wwozić pewnych produktów tj. produkty z miodu, sprzęt pszczelarski, winorośle i ziemie, ziemniaki, króliki, lisy. Na teren Południowej Australii nie można wwozić warzyw i owoców.

Terminal Promowy Penneshaw/ Wyspa Kangura

Przewoźnik Sealink oferuje stąd połączenia promowe do portu Cape Jervis na Półwyspie Fleurieu na głównym lądzie Australii.

Dojazd do portu Penneshaw

Samochodem: Trasą B23, ktora biegnie przez wyspę.

Autobusem: specjalny autobus Sealink zapewnia połączenie z Kingscote (główne miasto na wyspie) do Penneshaw dwa razy dziennie. Autokar zatrzymuje się również w innych punktach po drodze.

Kangaroo Island Mapa

Zobacz mapę

Adres portu

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi