Port Promowy Wood Islands

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Wood Islands to miejscowość leżąca nad cieśniną Northumberland Strait na południowym wybrzeżu malowniczej Wyspy Księcia Edwarda w Kanadzie. Nazwa wyspy pochodzi od Księcia Edwarda (Książę Kentu), ojciec brytyjskiej Królowej Wiktorii, który zainicjował zjednoczenie kolonii w Kanadzie. Wood Islands to dobry punkt do rozpoczęcia zwiedzania wyspy o sielankowym krajobrazie opisanym w popularnej książce L. M. Montgomery Anią z Zielonego Wzgórza/ Anne from Green Gables. Atrakcje związane z autorką i tytułową Ania znajdziemy w różnych zakątkach wyspy. np. dom Green Gables in Cavendish, który był inspiracją do napisania książki, musicale, muzea. Warto tutaj odwiedzić tutaj Park Narodowy PEI lub jedną z pięknych plaż.

Oferty Specjalne

  • Port Promowy Wood Islands
  • Port Promowy Wood Islands
  • Port Promowy Wood Islands

Terminal Promowy Wood Islands/ Prince Edward Island

Przewoźnik Northumberland Ferries/ NFL oferuje przeprawy z Caribou w Nowej Szkocji do Wood Islands na Wyspie Księcia Edwarda w Kanadzie. Rejsy odbywają się w sezonie od maja do grudnia.

Dojazd do portu Wood Islands/ Wyspa Księcia Edwarda

Port mieści się na południowym wybrzeżu wyspy Prince Edward island, ok. 50km na płd.-wsch. od miasta Charlottetown.

Samochodem. Autostradą Trans Canada Highway z Charlottetown.

Transport publiczny. Transport publiczny jest bardzo ograniczony. Zalecamy wypożyczenie samochodu.

Wood Islands Mapa

Zobacz mapę

Adres portu

Northumberland & Bay Ferries

23 Service Road, Wood Islands, Prince Edward Island , C0A 1B0, Canada

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi