Port Promowy Wellington

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Wellington- Trasy

Miasto Wellington jest położone w południowej części Wyspy Północnej Nowej Zelandii a tym samym najbardziej na południe wysuniętą stolicą na świecie. Od wschodu otaczają ją góry Rimutaka. W krajobrazie miasta dominuje port oraz dzielnica z luksusowymi willami. Życie rozrywkowe toczy się wokół Courtenay Place. Warto odwiedzić tutaj budynek The Colonial Cottage Museum uznawany za najstarszy w mieście oraz Basin Reserve - stadion do gry w krykieta. W Wellington mieści sięż centrum filmowe, w którym powstał Władca Pierścieni oraz King Kong. Sceny do filmu Władca Pierścieni były kręcone w pobliżu miasta, przez co jeszcze bardziej stało się ono atrakcyjne dla turystów.

Oferty Specjalne

  • Port Promowy Wellington
  • Port Promowy Wellington
  • Port Promowy Wellington

Terminal Promowy Wellington

Z Wellington można popłynąć do portu Picton na Wyspie Południowej z Interislander i Bluebridge. Przeprawa promowa przez Cieśninę Cooka uznawana jest za jedną z najbardziej malowniczych na świecie.

Dojazd do portu Wellington

Samochodem: łatwy dojazd do miasta autostradami State Highway 1 na zachodzie i State Highway 2. Port leży we wschodniej części miasta. Kieruj się znakami na Wellington Harbour.

Pociągiem/ Autobusem: Wellington jest dobrze połączony węzłem kolejowym i autobusowym z resztą wyspy. Główne linie kolejowe to: North Island Main Trunk Railway łącząca Wellington z Auckland i Wairarapa Line. W mieście kursują też trolejbusy.

Wellington Mapa

Zobacz mapę

Adres portu

Bluebridge

50 Waterloo Quay, Wellington, Wellington 6011, New Zealand

Interislander

Wellington Terminal, 1 Aotea Quay, Wellington 6011, New Zealand

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi