Port Promowy Wenecja

Mapa

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Wenecja- Trasy

Oferty Specjalne

Miasto Wenecja jest położone Północnych Włoszech nad Adriatykiem. Znane na całym świecie ze swej specyficznej zabudowy "na wodzie", na ok.180 bagnistych wyspach między rzekami Po a Piave. Oprócz tego znajduje się tu wiele licznych zabytków jak Bazylika Św. Marka, patrona Wenecji, Pałac Dożów, liczne mosty, zabytkowe domy. To wszystko wpłynęło na wpisanie Wenecji na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco. W krajobraz tego niezwykłego miasta wpisane są również liczne kanały, gondole i maski karnawałowe, noszone głownie podczas słynnego karnawału weneckiego.

 • Port Promowy Wenecja
 • Port Promowy Wenecja
 • Port Promowy Wenecja

Terminal Promowy Wenecja

Port promowy Wenecja znajduje się w pobliżu miasta. Jest nowoczesnym portem, skąd wypływają promy do Chorwacji i Grecji obsługiwane przez Anek Lines, Minoan Lines i Venezia Lines. Od 2010 roku wypływają stąd także promy Visemar Line do Syrii i Egiptu.

Dojazd do portu Wenecja

Samochodem: łatwo tu dojechać samochodem autostradą A14 Mediolan -Triest.

Pociągiem: stacja kolejowa St. Lucia leży na głównym lądzie, skąd kursuje wodny autobus Vaporetto do pozostałej części miasta. Warto wspomnieć, że jest to ostatnia stacja na linii Wenecja-Simplon Orient Express.

Wenecja Mapa

Zobacz mapę

Adres portu

ANEK Superfast

Fusina Ferry Terminal, Via dellâ Elettronica, 30176 Fusina (Venezia), Italy

Atlas Kompas

S. Basilio Terminal, Fondamenta Zattere Al Ponte Lungo, Venice, 30123 Venezia, Italy

Minoan Lines

Venice Ro-Port MoS S.C.p.A., Via Autostrade del Mare (Via dell'Elettronica s.n.c.), 30176, Venezia - Fusina

Commodore Cruises

30123, Venezia, Italy

Venezia

Stazione Marittima San Basilio, 30123 Venezia, Italy

Opinie

 • 24 Jul 2019
  wyprawa jednodniowa
  • polecam

   Opinia dodana przez Anon

 • 06 Aug 2018
  zwiedzanie Wenecji - prom z Chorwacji (Pula)
  • Dodatkowe usługi wykupione na pokładzie promu (usługa przewodnika po Wenecji była profesjonalna i w języku Polskim) były ciekawe i pomocne w zwiedzaniu.

   Opinia dodana przez PATRYK GAPINSKI

 • 05 Aug 2018
  Klimatyzacja
  • W drodze powrotnej nie było klimatyzacji i 300 osób zamknięte na pokładzie przez 3,5 godziny to była masakra, tym bardziej po zwiedzaniu Wenecji w 45 stopniowym upale. Można było w tym czasie wpuszczać na górny pokład po parę osób żeby się schłodziły tym bardziej, że nie było czym oddychać.

   Opinia dodana przez JUSTYNA GRAJDEK

 • 17 Jul 2018
  1-dniowa wycieczka do Wenecji
  • Rezerwując statek, nie wiedzieliśmy że dają nam przewodników. Wspaniali ludzie, mówiący po angielsku, niemiecku i po polsku!!! Podróż choć 3,5 godzinna minęła szybko, gdyż przewodnicy przedstawiali program zwiedzania, historię Wenecji, rekomendowali atrakcje, naprawdę byli pomocni. Dużym minusem była odprawa, szczególnie w Wenecji - Chorwacja nie jest w Schengen i dlatego przekraczasz granicę Włoch z uciążliwą i długotrwałą kontrolą Security oraz paszportową, co zabrało nam ponad godzinę. Plusem było to, że wysiadasz na terminalu San Basilio i jesteś w Wenecji, a nie na jakimś betonowym Tronchetto czy innym odludziu, skąd straciłbyś czas na dojazd do Wenecji.

   Opinia dodana przez ANDRZEJ NAWROCKI

 • 28 Jun 2018
  Polecam
  • Z czystym sumieniem polecam podróż promem. Bardzo miła obsługa (zwłaszcza p. Dorota bardzo pomocna). Pozdrawiam!

   Opinia dodana przez PATRYCJA

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi