Port Promowy Walencja

  • Porównaj czasy i ceny dla Walencja

    Znajdź najlepsze ceny na AFerry

  • Dołącz do milionów zadowolonych klientów

    Dołącz do milionów zadowolonych klientów

Port Promowy Walencja - Ceny od zł662

Miasto Walencja to jedno z większych miast Hiszpanii leżące nad Morzem Śródziemnym. Walencja oferuje szereg atrakcji turystycznych zarówno z przeszłości jak i współczesności. Chcąc przenieść się w czasy średniowiecza, koniecznie trzeba zobaczyć katedrę z kaplica, w której podobno mieści się Święty Graal oraz z El Micalet - wieża ośmioboczna będąca symbolem miasta. Dzieła współczesnej architektury można podziwiać w dzielnicy przyszłości zaprojektowanej przez Santiago Calatravę, w której znajdują się delfinarium, planetarium, opera i wiele innych ciekawych budynków. Od 2008 roku fani Formuły 1 przyjeżdżają oglądać wyścig do Walencji. Tor biegnie częściowo przez port i ulice miasta. Wieczorem koniecznie trzeba wybrać się na Stare Miasto do dzielnicy El Carmen, które jest centrum zżycia nocnego w mieście.

Walencja- Trasy

Terminal Promowy Walencja

Z Portu wypływają liczne promy Balearia i Acciony na Wyspy Balearskie.

Dojazd do portu Walencja

Samochodem: do Walencji prowadzi wiele autostrad. Trasa E15 biegnąca wzdłuż wybrzeża, A3 z zachodu lub E7 z Saragossy. W Walencji kieruj się znakami do portu.

Pociągiem/ metrem: stacja kolejowa Walencja Norte jest bardzo ważnym węzłem komunikacyjnym w kraju i leży w centrum miasta. Stąd możesz zabrać metro, autobus lub taksówkę do portu.

Walencja Mapa

Zobacz mapę

Adres portu

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi