Port Promowy Trelleborg

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Port Promowy Trelleborg - Ceny od 174 zł

Miasto Trelleborg leży w południowej części Szwecji i jest największym portem promowym w całej Skandynawii. Pełni on funkcje bramy - mostu leczącej Skandynawie z resztą Europy. Miasto ma bardzo ciekawą historie. Przez wieki przechodziło z rąk szwedzkich do duńskich, głownie zaą podbojów Wikingów z Dani. Jeden z faktów głosi, że Trelleborg był prezentem ślubnym ofiarowanym przez duńską rodzinę królewską dla szwedzkiego księcia Waldemara. Trelleborg szczyci się pięknymi plażami, malowniczymi krajobrazami i zabytkami historycznymi. Główną atrakcją turystyczną jest Trelleborg Ring, forteca zbudowana przez Wikingów Duńskich w X wieku.

Trelleborg- Trasy

Terminal Promowy Trelleborg

Przeprawy promowe z Trelleborga obsługiwane są przez TT- Line i Stena Line do Niemiec (Travemunde, Sassnitz i Rostock). Połączenie Trelleborg - Sassnitz jest popularne wśród polskich emigrantów, pracujących w Skandynawii. Przeprawa trwa tylko 4 godziny. Polacy wolą przeprawiać się krótszą trasą niż z Świnoujścia do Ystad. Trasa Rostock/ Sassnitz - Trelleborg jest obsługiwana przez przewoźnika Stena Line od stycznia 2013, wcześniej na trasie kursowały promy Scandlines.

Nowa trasa Trelleborg - Świnoujście z TT Line od stycznia 2014!

Dojazd do portu Trelleborg

Samochodem: trasa E22 z Malmo do Norrkoping. Zjedz na Trelleborg i kieruj się znakami do portu.

Pociągiem: najbliższa stacja kolejowa mieści się w Malmo. Linie kolejowe Sverige Jarnvag oferują połączenia do większości miast w Szwecji. Ze stacji kursują autobusy do portu.

Autobusem: ze stacji kolejowej weź autobus numer 146 do przystanku Trelleborg Övre, który jest tylko 10 minut pieszo od terminalu.

4 z 5 gwiazdek na podstawie 60 opini

Trelleborg Mapa

Zobacz mapę

Adres portu

Opinie

 • 10 May 2019
  Bardzo dobra
  • Wszystko było jak należy.Jesteśmy bardzo zadowoleni .Dziękujemy.

   Opinia dodana przez ANNA CZERWINSKA

 • 10 May 2019
  Rostock-Trelleborg i Trelleborg-Rostock
  • Wszystko było jak należy.Jesteśmy bardzo zadowoleni .Dziękujemy.

   Opinia dodana przez ANNA CZERWINSKA

 • 05 May 2019
  Nocna podróż
  • Obsługa pomocna

   Opinia dodana przez WOJCIECH

 • 04 May 2019
  Mega super wszystko
  • Kajuta super obsługa super

   Opinia dodana przez BARTOSZ MARCIN GROCHOWSKI

 • 02 May 2019
  Podróż TT-Line
  • Generalnie to jest ok.Kabina 9010 A dokładnie łazienka do kitu,ni działa odpływ i woda z prysznica wylewa się na 1 łazienkę.Zrobić to .

   Opinia dodana przez Anon