Port Promowy San Sebastian

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Kup bilet na promy na wyspę La Gomera

AFerry.pl oferuje połączenia promowe do portu San Sebastian na La Gomera z Wyspy Teneryfa i La Plama.

Miasto San Sebastian leży na południowym wybrzeżu wyspy La Gomera w archipelagu Wysp Kanaryjskich. La Gomera charakteryzuje unikatowa dżungla z wilgotnymi lasami wawrzynowymi (Laurisilva), spotykanymi tylko na Kanarach, Maderze lub Azorach. Te same lasy w trzeciorzędzie (ok. 65-1.8 mln lat temu) pokrywały całą Europę. San Sebastian to główne miasto i port, który był ostatnim portem, gdzie zatrzymał się Krzysztof Kolumb przed wyprawą do Ameryki. Jest to idealne miejsce dla osób lubiących wypoczynek na łonie natury, z dala od wielkich resortów oraz dla amatorów pieszych górskich wędrówek. Krajobraz wyspy chroni Park Narodowy Garajonay wpisany na Listę UNESCO.

25km na północ od San Sebastian w pobliżu miejscowości Agulo znajduje się niezwykły punkt widokowy i restauracja Mirador de Abrante. Część lokalu jest zrobiona całkowicie ze szkła łącznie z podłogą i zawieszona nad ponad 600m klifem. Przy pięknej pogodzie możemy tu podziwiać piękne panoramiczne widoki na Agulo, Atlantyk, Tenerife i wulkan Teide.

Terminal Promowy San Sebastian

Port znajduje się w południowej części miasta w Puerto de San Sebastian. Przewoźnik Fred Olsen oferuje stąd połączenia na Teneryfę do portu Los Cristianos na wyspie Teneryfa oraz do Santa Cruz de la Plama na wyspie La Plama.

Dojazd do portu San Sebastian

Samochodem: trasa TF-711 lub Cv-1, CV-2 z innych zakątków wyspy.

Autobusem: ze stacji autobusowej Estación de Guaguas kursują autobusy dookola wyspy La Gomera.

4 z 5 gwiazdek na podstawie 3 opini

San Sebastian Mapa

Zobacz mapę

Adres portu

Opinie

 • 09 Jan 2019
  Polecam
  • Super jednostka, warta polecenia

   Opinia dodana przez JAKUB PL

 • 18 Apr 2018
  Miodowy Tydzień
  • Wszystko ok , tylko były miejsca gdzie było chłodno. Przenieśliśmy się do cieplejszego pomieszczenia.

   Opinia dodana przez PAWEL SZCZESNY

 • 04 Nov 2017
  Warto było
  • Warto było zwiedzić Gomerę, to przede wszystkim. Przeprawy promowe były punktualne i komfortowe. My akurat przepadamy za obserwacją świata, przyrody. Do tego warunki były bardzo dobre.

   Opinia dodana przez VOLT