Port Promowy Saint-Nazaire (Nantes)

Mapa

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Oferty Specjalne

Miasto Saint-Nazaire leży w zachodniej Francji w estuarium Loary, blisko Atlantyku. Jest to główny port dla miasta Nantes. Saint-Nazaire ma długa historie związana z rybołówstwem i przemysłem stoczniowym. W czasie drugiej wojny światowej znajdowała się tu baza lodzi podwodnych "pióro" oraz domy dla niemieckich marynarzy wojennych, które obecnie są główną atrakcja miasta. Duże znaczenie ma tu również produkcja Airbusow 380.

  • Port Promowy Nantes
  • Port Promowy Nantes
  • Port Promowy Nantes

Terminal Promowy Nantes

Przewoznik GLD Atlantique zapewnia połączenie promowe z Saint-Nazaire (Nantes) do hiszpańskiego portu Gijon. Przeprawy odbywają się 3 razy w tygodniu. Rejs przez Atlantyk trwa 14 godzin. Trasa promowa Saint-Nazaire (Nantes)- Gijon jest morska autostradą łączącą Hiszpanie z Francja w ramach projektu- FRES MOS (France-Espagne Motorways of the Sea).

Dojazd do portu Nantes

Samochodem: terminal promowy ma bardzo dobrą dostępność komunikacyjną. Port w St. Nazaire leży około 65 km na zachód od Nantes. Do Nanates prowadzi A11 z Paryża. Z Nantes kieruj się znakami do portu St. Nazaire.

Pociągiem: Saint-Nazaire (Nantes) ma bardzo dobre połącznie kolejowe z Paryżem i Marsylia dzięki TGV. Dzieki lokalnym polaczeniom można dojechać do Nantes.

Saint-Nazaire (Nantes) Mapa

Zobacz mapę

Adres portu

LD Lines

Gare Maritime, zone portuaire, Rue des Evens, 44550 Montoir de Bretagne, France

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi