Promy na Wyspę Man

Mapa

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Trasy promowe do Wyspa Man

Oferty Specjalne

Aferry.pl oferuje szeroki wybór tanich połączeń promowych na Wyspę Man z Isle of Man Steam Packet. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy na Wyspę Man z Anglii lub Irlandii.

 • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
 • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
 • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe na Wyspę Man

Isle of Man Steam Packet jest wiodącym operatorem do portu Douglas na Wyspie Man. Promy tego przewoźnika płyną do Douglas z Irlandii Północnej (Larne, Belfast), Irlandii (Dublin) oraz z Anglii, z portów Liverpool - Birkenhead i Heysham.

Przeprawy promowe z Isle of Man Steam Packet są popularne przede wszystkim na przełomie maja i czerwca z powodu corocznego rajdu Isle of Man TT. Fani sportów motocyklowych, motocykliści i nie tylko zjeżdżają tutaj tłumnie w tym czasie z całej Europy. AFerry.pl zaleca zakup biletu promowego na przeprawy na Wyspę Man w okresie trwania rajdu TT nawet z rocznym wyprzedzeniem.

Pamiętaj, że bilety na promy do Anglii możesz kupić na AFerry.pl także na stronie promy do Anglii

Więcej o Wyspie Man

Wyspa Man jest angielską wyspą lezącą na Morzu Irlandzkim. W krajobrazie dominują wrzosowiska i niewysokie wzgórza. Jedna z osobliwości na wyspie jest owca Manx Loaghtan z 4 lub więcej rogami, której mięso stanowi specjalność tutejszej kuchni. Warto wybrać się tez na zamek Wikingów - Peel Castle. Poza tym nie brakuje tu miejsc do pieszych wędrówek i rowerowych wycieczek.

Wyspa Man - przewodnik turystyczny

Dzika przyroda, cisza i nadmorskie miasteczka najlepiej oddają klimat Wyspy Man.

Wyspa Man to brytyjska wyspa leżąca na Morzu Irlandzkim. Jej krajobraz charakteryzują klify i tereny pokryte wrzosowiskami i krzewami. W historii była zasiedlona przez Celtów i Wikingów, czego pozostałością są ruiny okrągłych domów The Braaid w centrum wyspy oraz wciąż używany jeżyk celtycki. Warto tutaj zobaczyć dwa osobliwe zwierzęta typowe dla wyspy: kot z krótkim ogonem i owca Manx. Owce Manx są specjalnie hodowane dla mięsa, które oprócz tradycyjnych zmienników ze śledziami trzeba zdegustować podczas pobytu na Man.

Dom Manannana najlepiej prezentuje historie i legendy o Wyspie Man.

Największymi miastami wyspy sa Douglas, Peel i Ramsey, gdzie odnajdziemy najwięcej atrakcji turystycznych. Na uwagę zasługuje piękne molo w Ramsey oraz nadmorska twierdza w Peel.

Wyspa Man znana jest bardzo dobrze wszystkim motocyklistom i fanom sportów motocyklowych z powodu corocznego rajdu Isle of Man TT, który odbywa się na przełomie maja i czerwca. Fani tego wydarzenia zjeżdżają tutaj tłumnie z całej Europy. AFerry.pl zaleca zakup biletu promowego na przeprawy na Wyspę Man w okresie trwania rajdu TT nawet z rocznym wyprzedzeniem.


Podróż po Wyspie Man

Wyspa posiada dość gęstą sieć dróg publicznych oraz linii autobusowych prowadzonych przez Bus Vannin. Transport publiczny zapewnia też kolej parowa kursująca z Douglas do Port Erin oraz kolej elektryczna na trasie z Douglas do Ramsey.

Co warto zobaczyć na Wyspie Man

Douglas - stolica wyspy, Muzeum Manx, wiktoriański teatr Gaiety, przejażdżka tramwajem konnym po promenadzie, podróż koleją na szczyt Snaefell

Peel - średniowieczna twierdza na wybrzeżu, Dom Manannana - interaktywna podróż po historii i legendach wyspy, tradycyjne wędzenie śledzi w Kipper Museum

Ramsey - piaszczysta plaża i długie molo

Castletown - zamek Rushen, twierdza dawnych władców, Muzeum Morskie

Cregneash - tradycyjne życie farmerów i rybaków Man w muzeum - skansenie

Ballasalla - ruiny opactwa, najważniejsze miejsce sakralne na wyspie

Opinie

 • 17 Jul 2014
  Podróż bez zastrzeżeń
  • Lubię morze, więc każda taka przeprawa jest dla mnie atrakcją, jakkolwiek jako astmatykowi trochę trudno wdrapywać się po dużej liczbie schodków, a wiadomo, że schodzenie nie jest znowu aż taką przyjemnością.

   Opinia dodana przez Lechoslaw Cichowski

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi