Promy na Orkady

Mapa

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Trasy promowe do Orkady

Oferty Specjalne

Aferry.pl oferuje szeroki wybór tanich połączeń promowych na Orkady z przewoźnikami Pentland i Northlink. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy na Orkady ze Szkocji i Szetlandów.

  • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
  • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
  • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe na Orkady

Northlink zapewnia połączenia na trasach ze Szkocji: Scrabster - Stromness oraz Aberdeen - Kirwall i z Szetlandów: Lerwick - Kirkwall. Pentalnd Ferries natomiast obsługuje pasażerów na trasie Gills Bay - St. Margaret Hope.

Pamiętaj, że bilety na promy do Anglii możesz kupić na AFerry.pl także na stronach: promy na Szetlandy lub promy do Szkocji

Więcej o Orkadach

Orkady to archipelag wysp położony u północnych wybrzeży Szkocji na pograniczu wód Atlantyku i Morza Północnego. Składa się z 67 wysp, z których najważniejsze są Mainland, Sanday i Westray. Wyspy pokryte są wrzosowiskami, miedzy którymi występują liczne jeziora. Ludność trudni się przede wszystkim rybołówstwem i wydobywaniem ropy naftowej na morzu. W czasach drugiej wojny światowej stacjonowała tu flota wojenna Wielkiej Brytanii. Dla turystów ciekawe będą tu obiekty wpisane na listę UNESCO. Są to budowle zachowane z epoki neolitu, jak kurhan Maes Howe, krąg kamienny Ring of Brogar oraz osiedle Skara Brae.

Orkady - przewodnik turystyczny

Jeśli poszukujesz ciszy i spokoju na łonie natury to Orkady stworzą ci najlepsze warunki do wypoczynku.

Orkady to archipelag 70 wysp leżących ok. 18km od północnych brzegów Szkocji. Tylko 20 z nich jest zamieszkałych, w tym Hoy, Mainland i Rousay. Dominuje tu krajobraz nizinny ze stromymi klifami na zachodnich wybrzeżach oraz licznymi jeziorami zwanymi lochami. Do ciekawszych formacji skalnych należy skalna kolumna (137m) na wyspie Hoy zwana Old Man of Hoy.

odkryj dziewiczy krajobraz Wysp Orkadzkich.

Największa i najbardziej zaludniona wyspa jest Mainland. Komisja Światowego Dziedzictwa UNESCO wpisała na swoją listę znajdujące się tu liczne zabytki z okresu neolitu w tym Heart of Neolithic Orkney z szeregiem kręgów kamiennych. Odkryjemy tu także ruiny po osadach celtyckich i nordyckich, np. na malej wyspie Brough of Birsay. Kirkwall jako stolica Orkanów oferuje zabytki architektury z katedra Św. Magnusa i Pałacem Biskupa na czele. Stromness natomiast charakteryzuje ciasna zabudowa z lokalnego kamienia.


Podróż po Orkadach

Liczba dróg ograniczona, jednakże można tu wziąć jeden z autobusów Stagecoach i objechać wyspy na trasie : Stromness - Finstown - Kirkwall - Holm - St Margarets Hope. Pamiętaj, że obowiązuje tu ruch lewostronny.

Co warto zobaczyć na Orkadach

UNESCO wyróżniło tutaj tylko zabytki neolitu, jednakże unikalny charakter wysp, małych wiosek rybackich oraz bezludne krajobrazy na pewno zainspirują cię do głębszych eksploracji innych Wysp Orkadzkich. Ucieczka od urbanizacji, wędrówki po bezdrożach i brzegami lochów oraz obserwacja natury często jest najlepszym relaksem dla duszy i ciała.

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi