Promy na Hebrydy

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Oferty Specjalne

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

AFerry.pl oferuje połączenia promowe na Wyspy Hebrydy. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przeprawy z Caledonian MacBrayne Hebridean & Clyde Ferries, np. na wyspy Skye, Mull lub Arran. Hebrydy to jedno z dogodnych miejsc do obserwacji Zorzy Polarnej w Wielkiej Brytanii.

  • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
  • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
  • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe na Hebrydy

Promy Caledonian MacBrayne Hebridean & Clyde Ferries pływają na trasach: Ardrossan - Brodick, Mallaig - Armadale lub Oban - Craignure.

Więcej o Hebrydach

Hebrydy znajdują się u zachodnich wybrzeży Szkocji na Atlantyku. Archipelag jest rozdzielony Morzem Hebrydzkim. Do znanych wysp należą Lewis, Skye, Mull Jura. Historia wysp mówi o silnych wpływach Celtów i Wikingów. W krajobrazie dominuje rzeźba górzysta i bagna. Pozostałościami po pierwszych osadnikach są kamienne kręgi, np. w Callanish na wyspie Lewis.

Hebrydy - przewodnik turystyczny

Poznaj bioróżnorodność przyrody na szkockich wyspach Skye, Lewis i Harris.

Hebrydy to archipelag 500 wysp leżących u zachodnich wybrzeży Szkocji. W historii były one zasiedlone przez Celtów i ludy nordyckie. Do znanych wysp należą Skye, Mull, Iona, Islay, Jura wchodzące w skład Hybrydów Wewnętrznych oraz Lewis i Harris, North Uist, South Uist i St Kilda w Hebrydach Zewnętrznych. Ich nazwy pochodzą od języków ludów, które je dawniej zamieszkiwały. Hebrydy to także jedno z dogodnych miejsc do obserwacji Zorzy Polarnej w Wielkiej Brytanii.


Wyspa Skye jest największą atrakcją Hybrydów.

Skye bez wątpienia jest najpopularniejszą wyspą na Hebrydach. Liczni turyści przybywają tutaj, aby podziwiać księżycowy krajobraz gór Cuillin, będący jednym z 40 miejsc o szczególnych walorach krajobrazowych chronionych w Szkocji. Poza tym spotkamy sie tu z bogatym dziedzictwem kultury i języka gaelickiego. Ich namiastkę poznany między innymi podczas święta Skye i Lochalsh, Feis an Eilean, trwającego przez dwa tygodnie w połowie lipca. Na pozostałych wyspach odnajdziemy inne pamiątki po pradawnych osadnikach, jak kamienne kręgi Callanish lub zamek na wyspie Lewis. Obserwatorom przyrody i miłośnikom pieszych wędrówek także nie zabraknie wrażeń.


Podróż po Hebrydach

Po Hebrydach najlepiej poruszać się samochodem, rowerem lub pieszo. W większych osadach można wypożyczyć auto. Między wyspami kursują lokalne promy.

Co warto zobaczyć na Hebrydach

Zanim wybierzemy się na Hebrydy warto poczytać kilka legend o potworach i innych zjawiskach paranormalnych, dzięki którym nasz pobyt na wyspach stanie się jeszcze ciekawszy. Oprócz wspomnianych wysp Skye i Lewis warto wybrać się na wyspę Staffa, aby wejść do Groty Fingala (Fingal's Cave) lub zobaczyć bazaltowe kolumny. Jaskinie odwiedziła między innymi Królowa Victoria lub kompozytor Felix Mendelssohn. Dziwne echo wewnątrz groty zainspirowało go do napisania uwertury Hebrydy, opus 26, znana również jako Uwertura Groty Fingala. To dzięki niej jaskinia stała się atrakcją turystyczną.

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi