Promy na Cyklady

 • Cyklady - oferty promowe
  Cyklady - oferty promowe

  Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów

 • Łatwa i bezpieczna rezerwacja
  Łatwa i bezpieczna rezerwacja

  Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”

 • Cyklady - oferty promowe
  Cyklady - oferty promowe

  Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

 • Miliony zadowolonych klientów
  Miliony zadowolonych klientów

  Jesteśmy największą stroną o promach na świecie i mamy call centre na wszelki wypadek

Promy na Cyklady - Ceny od zł125

Aferry.pl oferuje szeroki wybór tanich połączeń promowych na Cyklady z różnymi przewoźnikami jak na przykład Blue Star Ferries lub Anek. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy na Cyklady z Grecji.

Trasy promowe do Cyklady

Trasy promowe na Cyklady

Skorzystaj z wyszukiwarki po lewej, aby dowiedzieć się z jakimi firmami, do jakich portów i na jakich trasach możesz popłynąć z Aferry.pl. do licznych wysp w archipelagu Cyklady. Wiodącymi przewoźnikami są Blue Star Ferries i Aguadimos Lines.

Pamiętaj, że bilety na promy na Cyklady możesz kupić na AFerry.pl także na stronie promy do Grecji.

Więcej o Cykladach

Cyklady to archipelag lezący w południowo- zachodniej części Morza Egejskiego. Składa się z około 220 wysp, mi.in. Delos, Ios, Mykynos, Santoryn. Charakterystyczne dla wysp są piękne plaże i tarasowe miasteczka z pięknymi widokami na morze. Santoryn uważana jest za mityczna Atlantydę, a Ios kojarzy się z bizantyjskimi kościołami z niebieskimi kopulami. Każda z wysp ma swój urok i sprzyja dobremu wypoczynkowi.

Cyklady - przewodnik turystyczny

Skapane w słońcu białe domy na wysokich klifach, piękne plaże i krystaliczna woda tworzy urokliwy krajobraz Cyklad.

Cyklady to archipelag wysp greckich znajdujących się u południowo - wschodnich wybrzeży Grecji na Morzu Egejskim. W ich skład wchodzi około 220 wysp i wysepek, z czego najbardziej znane są: Santoryn (Santorini), Mykonos, Siros, Ios, Tinos, Paros, Anafi, Andros, Folegandros, Naksos, Amorgos, Serifos, Sifnos i Sikinos. Ich krajobraz jest bardzo zróżnicowany. Charakteryzuje je skaliste szczyty, wysokie klify, piękne plaże nad błękitną woda oraz tarasowe miasteczka.

Prom zbilżający się do wybrzeży Santorini na Cykladach
Prom zbilżający się do wybrzeży Santorini na Cykladach

Santoryn jest najpopularniejszą wyspą w całym archipelagu Cyklad.

Cyklady maja typowo turystyczny charakter. Turyści przyjeżdżają tu w poszukiwaniu słońca, plaż i cieplej wody. Warto tez zobaczyć weneckie zamki, wiatraki lub inne pamiątki po dawnych osadnikach na wyspach.


Podróż po Cykladach

Transport na wyspach jest ograniczony często z warunków geograficznych. Wiele miast znajduje się na wysokim brzegu, gdzie z portu można dostać się pieszo po stromych schodach i ścieżkach lub na osiołku. Na wyspach z bardziej rozwinięta baza turystyczna można wziąć autobus lub taksówkę. Niektóre miasta nie są dostępne dla samochodu, np. Fira.

Co warto zobaczyć na Cykladach

Wyspa Santorini - często uznawana za mityczna Atlantydę; ślady aktywności wulkanicznej w postaci obszarów pokrytych zastygłą lawą, wysokie klify; Fira (Thira) - główne miasto wyspy na 400m wysokim brzegu kaldery z panoramicznymi widokami na Morze Egejskie; Muzeum Archeologiczne

Wyspa Delos - najmniejsza wyspa w archipelagu wpisana na listę UNESCO ze względu na stanowisko archeologiczne z kompleksem świątyń i słynną wyrocznią Apollina

Wyspa Ios - wysokie klify, piękne plaże (plaża Milopotas), dobra baza turystyczna, miasto Chora z krętymi i wąskimi uliczkami, ścieżki ze stromymi schodami; ruiny zamku weneckiego; wiatraki, wykopaliska Skarkos; bizantyjskie kościoły z niebieskimi kopulami, winnice

Wyspa Mykonos - kosmopolityczna wyspa z charakterystycznymi białymi domami z czerwonymi dachami i okiennicami; zabytkowe budowle i pamiątki z kultury mykeńskiej; XVI wieczne wiatraki; Mała Wenecja - dzielnica Mykonos Alefkandhra, w której część domów stoi bezpośrednio na wodzie.

4 z 5 gwiazdek na podstawie 32 opini

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi

Opinie

 • 11 Jul 2018
  Jesteśmy bardzo zadowoleni
  • Wszystko było w najlepszym porządku

   Opinia dodana przez Piotr

 • 06 Jul 2018
  Super rejs
  • Ekstra rejs polecam

   Opinia dodana przez ADAM MICEK

 • 28 Jun 2018
  a ferry may be better than a airplane
  • Ferries have got much place, even sleeping is possible.

   Opinia dodana przez DARIUSZ PAWLYSZCZE

 • 14 Aug 2017
  Podróż
  • Wygoda

   Opinia dodana przez RADEK

 • 01 Aug 2017
  good
  • well done

   Opinia dodana przez Anon