Promy na Cyklady

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Oferty Specjalne

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Trasy promowe do Cyklady

Aferry.pl oferuje szeroki wybór tanich połączeń promowych na Cyklady z różnymi przewoźnikami jak na przykład Blue Star Ferries lub Anek. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy na Cyklady z Grecji.

 • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
 • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
 • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe na Cyklady

Skorzystaj z wyszukiwarki po lewej, aby dowiedzieć się z jakimi firmami, do jakich portów i na jakich trasach możesz popłynąć z Aferry.pl. do licznych wysp w archipelagu Cyklady. Wiodącymi przewoźnikami są Blue Star Ferries i Aguadimos Lines.

Pamiętaj, że bilety na promy na Cyklady możesz kupić na AFerry.pl także na stronie promy do Grecji.

Więcej o Cykladach

Cyklady to archipelag lezący w południowo- zachodniej części Morza Egejskiego. Składa się z około 220 wysp, mi.in. Delos, Ios, Mykynos, Santoryn. Charakterystyczne dla wysp są piękne plaże i tarasowe miasteczka z pięknymi widokami na morze. Santoryn uważana jest za mityczna Atlantydę, a Ios kojarzy się z bizantyjskimi kościołami z niebieskimi kopulami. Każda z wysp ma swój urok i sprzyja dobremu wypoczynkowi.

Cyklady - przewodnik turystyczny

Skapane w słońcu białe domy na wysokich klifach, piękne plaże i krystaliczna woda tworzy urokliwy krajobraz Cyklad.

Cyklady to archipelag wysp greckich znajdujących się u południowo - wschodnich wybrzeży Grecji na Morzu Egejskim. W ich skład wchodzi około 220 wysp i wysepek, z czego najbardziej znane są: Santoryn (Santorini), Mykonos, Siros, Ios, Tinos, Paros, Anafi, Andros, Folegandros, Naksos, Amorgos, Serifos, Sifnos i Sikinos. Ich krajobraz jest bardzo zróżnicowany. Charakteryzuje je skaliste szczyty, wysokie klify, piękne plaże nad błękitną woda oraz tarasowe miasteczka.

Santoryn jest najpopularniejszą wyspą w całym archipelagu Cyklad.

Cyklady maja typowo turystyczny charakter. Turyści przyjeżdżają tu w poszukiwaniu słońca, plaż i cieplej wody. Warto tez zobaczyć weneckie zamki, wiatraki lub inne pamiątki po dawnych osadnikach na wyspach.


Podróż po Cykladach

Transport na wyspach jest ograniczony często z warunków geograficznych. Wiele miast znajduje się na wysokim brzegu, gdzie z portu można dostać się pieszo po stromych schodach i ścieżkach lub na osiołku. Na wyspach z bardziej rozwinięta baza turystyczna można wziąć autobus lub taksówkę. Niektóre miasta nie są dostępne dla samochodu, np. Fira.

Co warto zobaczyć na Cykladach

Wyspa Santorini - często uznawana za mityczna Atlantydę; ślady aktywności wulkanicznej w postaci obszarów pokrytych zastygłą lawą, wysokie klify; Fira (Thira) - główne miasto wyspy na 400m wysokim brzegu kaldery z panoramicznymi widokami na Morze Egejskie; Muzeum Archeologiczne

Wyspa Delos - najmniejsza wyspa w archipelagu wpisana na listę UNESCO ze względu na stanowisko archeologiczne z kompleksem świątyń i słynną wyrocznią Apollina

Wyspa Ios - wysokie klify, piękne plaże (plaża Milopotas), dobra baza turystyczna, miasto Chora z krętymi i wąskimi uliczkami, ścieżki ze stromymi schodami; ruiny zamku weneckiego; wiatraki, wykopaliska Skarkos; bizantyjskie kościoły z niebieskimi kopulami, winnice

Wyspa Mykonos - kosmopolityczna wyspa z charakterystycznymi białymi domami z czerwonymi dachami i okiennicami; zabytkowe budowle i pamiątki z kultury mykeńskiej; XVI wieczne wiatraki; Mała Wenecja - dzielnica Mykonos Alefkandhra, w której część domów stoi bezpośrednio na wodzie.

Opinie

 • 15 Oct 2019
  Super
  • Zawsze przemieszczają się między wyspami korzystam z promów. I zawsze jestem z tego typu transportu zadowolona. Polecam

   Opinia dodana przez MALGORZATA

 • 05 Sep 2019
  Zwiedzanie
  • Odplynelismy z opóźnieniem ale i tak piekna przygoda.zrobilam sobie indywidualna wycieczkę i zostalam jedną noc w Thira ale i tak za malo by zwiedzic wyspe,piękne miejsce

   Opinia dodana przez JOANNA

 • 27 Aug 2019
  blue star
  • przyjemny prom, dobra obsługa, fajni ludzie

   Opinia dodana przez MALGORZATA PIETRZAK

 • 19 Jun 2019
  Wszystko ok ale prom był opóźniony
  • Prom popłynął 30 minut po czasie, w miejscu docelowym dotarł godzinę później niż był oczekiwany

   Opinia dodana przez MONIKA

 • 11 Jul 2018
  Jesteśmy bardzo zadowoleni
  • Wszystko było w najlepszym porządku

   Opinia dodana przez Piotr

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi