Promy do Hondurasu

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Aferry.pl oferuje połączenia promowe do Hondurasu z Roatan Island Ferry. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy na Wyspę Roatan na trasie La Ceiba - Roatan.

Trasy promowe do Honduras

  • Honduras - oferty promowe
  • Łatwa i bezpieczna rezerwacja
  • Honduras - oferty promowe

Trasy promowe do Hondurasu

Przewoźnik Roatan Island Ferry oferuje połączenia promowe z La Ceiba na tropikalną Wyspę Roatan na trasie La Ceiba - Roatan.

Więcej o Hondurasie

Honduras leży w Ameryce Środkowej między Pacyfikiem a Morzem Karaibskim. Jest to była kolonia hiszpańska, stąd też głównym językiem jest tu j. hiszpański. Panuje tu klimat tropikalny. Warto odwiedzić tutaj rezerwat UNESCO Río Plátano Biosphere Reserve, który chroni bogatą różnorodność przyrodniczą oraz rdzenne plemiona Pech lub Miskito. W rezerwacie znajduje się wiele punktów archeologicznych w tym pierwsze miejsce na głównym lądzie Ameryki, do którego przybył Krzysztof Kolumb. Na terenie Hondurasu znajdziemy też liczne pamiątki po cywilizacji Majów. W pobliżu północnego wybrzeża znajduje się największa rafa koralowa na Morzu Karaibskim zwana Wielką Rafą Majów, a oficjalnie Mesoamerican Barrier Reef System. W ciepłych wodach Zatoki Hondurasu zobaczymy także wielkie białe rekiny, manty, papugoryby i inne egzotyczne gatunki zwierząt. Papuga Ara jest jednym z symboli narodowych tego kraju.