Promy do Afryki Północnej

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

AFerry.pl oferuje szeroki wybór tanich połączeń promowych do Maroko, Tunezji lub Algierii z rożnymi przewoźnikami jak na przykład Grimaldi Lines, Naviera Armas, Acciona Trasmediterranea, FRS, Intershipping. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy z Europy do Afryki.

Oferty Specjalne

  Trasy promowe do Afryki Północnej

  Kilku przewoźników promowych obsługuje przeprawy przez Morze Śródziemne i Cieśninę Gibraltarską do Afryki Północnej. FRS i Intershipping pływają na najkrótszym połączeniu między Afryką i Europą z Tarfia/ Hiszpania do Tangier Villa/ Maroko. Tangier Med/ Maroko to największy i nowy port na północnym wybrzeżu Afryki, dokąd pływa najwięcej przewoźników jak Acciona lub Grimladi Lines. Innymi ważnymi portami są tutaj Tunis/ Tunezja oraz Algier, Oran i Ghazaouet w Algierii.

  Afryka Północna - przewodnik turystyczny

  Do krajów Afryki Północnej zaliczamy, m.in. Maroko, Tunezje i Algierie. Są to kraje muzułmańskie, dlatego turyści są zobowiązani przestrzegać zwyczaje i tradycje związane z Islamem. Warto zobaczyć tutaj historyczne medyny, wybrać się na lokalny market i potargować się, powędrować po górach Atlas lub przeżyć Safari na Saharze i zobaczyć gwieździste niebo podczas nocy na pustyni. Na wybrzeżu Morza Śródziemnego nie brakuje tez typowych resortów turystycznych, np. w Safakis i na Wyspie Djerba w Tunezji. Warto wspomnieć, ze na północnym wybrzeżu Afryki znajdują się dwie hiszpańskie enklawy Ceuta i Melilla. Wzmożony ruch turystyczny jest tutaj nie tylko latem, ale także podczas ramadanu.

  Podróż po Afryce Północnej

  Transport publiczny jest jeszcze słabo rozwinięty w zależności od kraju i mimo ograniczonej sieci połączeń podróż koleją wydaje się być najbardziej optymalna.

  Zapisz sie po ofery

  Badz na biezaco z ofertami specjalnymi