Promy na Wyspy Liparyjskie

Mapa

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Trasy promowe do Wyspy Liparyjskie

Oferty Specjalne

AFerry.pl oferuje szeroki wybór tanich połączeń promowych na Wyspy Liparyjskie z przewoźnikiem SNAV. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy na Wyspy Liparyjskie z Włoch.

  • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
  • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
  • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe na Wyspy Liparyjskie

Z włoskiego portu Neapol wypływają promy w barwach SNAV do wysp Salina, Lipari, Vulcano, Stromboli i Paranea. Trasy te są obsługiwane przez SNAV wyłącznie w sezonie letnim.

Pamiętaj, że bilety na promy do Anglii możesz kupić na AFerry.pl także na stronie: promy do Włoch

Więcej o Wyspach Liparyjskich/ Eolskich

Nazwa archipelagu pochodzi od słowa liparos=żyzny. Wszystkie wyspy są pochodzenia wulkanicznego, stąd też dominują w krajobrazie gorące zrodzą o właściwościach leczniczych i zagłębienia po dawnych kraterach. Według mitologii greckiej wyspy były siedzibą greckiego boga wiatrów Eola, stąd dawniej zwane Wyspami Eolskimi. Wyspy są popularną destynacją turystyczną w sezonie letnim. Ze względu na swoją wartość przyrodniczą wyspy zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wyspy Liparyjskie - przewodnik turystyczny

Jeśli marzysz o wypoczynku w oryginalnym miejscu, to Wyspy Eolskie z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.

Wyspy Liparyjskie, znane też jako Wyspy Eolskie, to archipelag 17 wulkanicznych wysp leżących na Morzu Tyrreńskim na północ od Sycylii. Do największych z nich należą: Lipari, Vulcano, Salina, Panarea i Stromboli. Ich walory przyrodnicze zostały ocenione przez komisje UNESCO i wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego.

zobacz najbardziej aktywny wulkan w Europie - Stromboli.

Widoczne znaki aktywności wulkanicznej na wyspach objawiają się gorącymi źródłami oraz fumarolami na Stromboli i Vulcano. Występuje tu ścisły zakaz nowej zabudowy i wszystkie domy musza być rekonstruowane w określonych barwach i technice (białe mury, balony i terasy z kolorowymi płytkami). Lipari jako największą wyspą jest najbardziej zagospodarowana. Caly jej obszar pokryty jest pumeksem i obsydianem (szklista skala wulkaniczna). Można tu zobaczyć pamiątki po panowaniu różnych nacji, których okazałą pozostałością są mury obronne.

Ze względu na nieskażoną przyrodę, czyste plaże, ciepły klimat i wody, wyspy przyciągają coraz więcej turystów, żeglarzy i krajoznawców.


Podróż po Wyspach Eolskich

Na wyspach brakuje transportu publicznego, ale bez problemu można wypożyczyć rower lub motor. Wyspy najlepiej eksplorować pieszo.

Co warto zobaczyć na Wyspach Liparyjskich?

Lipari - katedra, cytadela, łaźnie, plaże, góry Monte Chirica (602 m.) i Monte S. Angelo

Vulcano - Porto di Levante z infrastruktura turystyczna, krater, zdrowa kąpiel w źródle wód termalnych

Stromboli - najbardziej aktywny wulkan Europy (co 10-20 min wyrzuca kłęby gazów, popiołów i bomby wulkaniczne), winnice, gaje oliwne

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi