Promy na Bornholm

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Oferty Specjalne

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

AFerry.pl zapewni Ci tani i bezpieczny zakup biletu promowego na Bornholm online na trasach z Szwecji i Niemiec.

 • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
 • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
 • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe na Bornholm.

Na Bornholm można popłynąć do portu Ronne z duńskiego portu Koge na wyspie Zelandia w Danii, z szwedzkiego Ystad lub niemieckiego Sassnitz z operatorem Bornholmerfaergen. Trasa Sassnitz - Ronne jest popularna alternatywa dla Polaków, którzy nie chcą zbyt długo płynąc na Bornholm z Kołobrzegu. Przeprawa z Niemiec jest 2 razy krótsza.

Więcej o Bornholmie

Bornholm z pewnością zauroczy cię pięknym krajobrazem, który najlepiej podziwiać na dwóch kolkach. Liczne i ciekawe muzea dostarcza ci wielu informacji o bogatej kulturze tej wyspy.

Bornholm - przewodnik turystyczny

Bornholm da ci namiastkę duńskiej kultury, którą najlepiej odkryć na rowerze.

Bornholm jest duńska wyspa położona w południowo - zachodniej części Bałtyku. Znana ze względu na swój dramatyczny skalny krajobraz. Bornholm przyciąga wielu turystów głownie latem. To prawdziwy raj dla rowerzystów. W niewielkich miasteczkach można podziwiać dzieła architektury, jak okrągłe białe kościoły, białe wiatraki lub Hammershus - ruiny największej średniowiecznej twierdzy na północy Europy.

Bornholm to chłodniejsza wersja Majorki.

Ze względu na krajobraz, plaże i słoneczną pogodę Bornholm często nazywany jest Majorka Północy..

Podróż po Bornholmie

Bornholm ma dość gęsta siec dróg i dobrze oznakowane ścieżki rowerowe, warto zatem wybrać się tam z rowerem. Dookoła wyspy kursują tez autobusy.

Co warto zobaczyć na Bornholmie

Drewniane domy w Ronne i Nexo podarowane przez Szwedów po drugiej wojnie.

Średniowieczne okrągłe kościoły i białe wiatraki.

Twierdza Hammershus w północnej części wyspy.

Barwne motyle i ptaki tropikalne w Bornholmskim Ogrodzie Tropikalnym.

Helligdommen - wybrzeże Świętych Skał i Muzeum Sztuki.

Opinie

 • 23 Aug 2017
  Nice trip
  • Nothing to add

   Opinia dodana przez KRZYSZTOF

 • 07 Sep 2016
  Polecam dla rodzin z maluchami
  • Warto nadłożyć drogi. Zapomnij o Kołobrzegu gdzie katamaran Jantar ma przemiłą obsługę, ale buja i rejs jest niepewny bo zależy od pogody. Jadąc pamiętaj o dokumentach i KORKU w sezonie na ostatnich 30km dojazdu. Weź zapas minimum 60 minut albo więcej.

   Opinia dodana przez Romek

 • 08 Jul 2016
  Miła podróz
  • Podroż bardzo udana, szybka odprawa, bez zbędnych formalności,komfort podroży odpowiedni, jedyny minus to zapach paliwa spalanego przez statek na niższych pokładach, na górnym pokładzie już nieodczuwalny.

   Opinia dodana przez Anon

 • 08 Jun 2016
  Krótki rejs
  • Bez znajomości języków niemieckiego, duńskiego czy angielskiego bez problemów dotarłem do dobrze oznaczonego terminalu, będąc po drodze sprawnie odprawiony przez miłą obsługę terminalów w Sassnitz i Ronne. Prom z wygodnymi fotelami.

   Opinia dodana przez Krzysztof

 • 20 Jul 2015
  Wyprawa na Bornholm
  • Wyjazd super, jedyne zastrzeżenia to takie że podczas odprawy w Sassnitz i w Ronne nie można porozumieć się w języku polskim. Wszyscy mili, uśmiechają się ale jednak jak nie znasz niemieckiego, to sytuacja się komplikuje.

   Opinia dodana przez Anon

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi