Promy na Wyspy Szetlandzkie

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Oferty Specjalne

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

AFerry.pl oferuje wybór tanich połączeń promowych na Szetlandy z przewoźnikiem Northlink Ferries. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy na Szetlandy z Orkad i Szkocji.

  • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
  • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
  • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe na Szetlandy

Firma Northlink oferuje regularne połączenia do szetlandzkiego portu Lerwick z szkockiego portu Aberdeen oraz z Orkadów (port Kirkwall).

Pamiętaj, że bilety na promy do Anglii możesz kupić na AFerry.pl także na stronach: promy do Szkocji lub promy na Orkady.

Szetlandy - przewodnik turystyczny

Poznaj mieszankę kultury szkockiej i nordyckiej na Wyspach Szetlandzkich.

Szetlandy to archipelag 100 wysp leżących na Atlantyku, około 200km od północnych wybrzeży Wielkiej Brytanii. Tylko 16 nich jest zamieszkałych przez ludzi trudniących się głownie rybołówstwem, hodowlą owiec i przetwórstwem ropy naftowej. Do największych wysp należą: Mainland, Yell, Unst, Fetlar, Bressay i Whalsay. Klimat charakteryzują łagodne zimy i chłodne lata. Warto wspomnieć, że zimą można obserwować tu zjawisko zorzy polarnej.

coroczny Festiwal Ognia to jedna z wielu imprez na Szetlandach.

Oprócz dzikiego krajobrazu z dużymi koloniami ptaków morskich lub unikatowymi gatunkami roślin, odkryjemy tu bogatą kulturę mieszkańców Szetlandów, będącą kombinacją dziedzictwa skandynawskich przodków i Szkotów. Liczne festiwale i wydarzenia kulturalne stanowią dużą atrakcje turystyczną dla tego odległego zakątka Wielkiej Brytanii. Festiwal Ognia Wikingów, odbywający ssie co roku zima w Lerwick, to spektakularna parada mężczyzn przebranych za Wikingów połączona z paleniem repliki długiej lodzi. Lerwick posiada też 17 wieczny fort i zabytkowy ratusz. Na wyspie Fair Isle wyrabia się wełniane swetry z charakterystycznymi wzorami, docenione przez celebrytów jak Sophia Loren czy Victoria Beckham.


Podróż po Szetlandach

Między wyspami kursują lokalne promy. Transport autobusowy funkcjonuje na wyspach Mainland, Whalsay, Burra, Unst i Yell. Liczba dróg publicznych ograniczona. Pamiętaj, że obowiązuje tu ruch lewostronny.

Co warto zobaczyć na Szetlandach?

Poza Lerwickiem, który jest stolicą archipelagu, warto wybrać się w mniej znane zakątki wysp i poznać małe wioski, dziką przyrodę, dramatyczny krajobraz lub spotkać jeden z wielu wraków statków, które rozbiły się u wybrzeży wysp. Szetlandy to także doskonale miejsce do obserwacji fauny morskiej, łowienia ryb lub żeglowania oraz najlepsze w Wielkiej Brytanii miejsce do obserwacji rzadkich gatunków ptaków.

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi