Promy na Wyspy Owcze

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Oferty Specjalne

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Obecnie nie można zarezerwować biletu na prom z przewoźnikiem Smyril Line na AFerry.pl. Skorzystaj z wyszukiwarki , aby znaleźć alternatywne połączenie.

AFerry.pl oferuje szeroki wybór tanich połączeń promowych na Wyspy Owcze z Smyril Line. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy na Wyspy Owcze z Danii.

  • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
  • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
  • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe do Wysp Owczych

Przewoźnik Smyril Line specjalizuje się w przeprawach promowych na Wyspy Owcze do portu Torshavn. Oferuje on polaczenia z Danii z portu Hirtshals oraz z Islandii z Seysdisfjordur.

Więcej o Wyspach Owczych

Wyspy Owcze to duński archipelag położony na Morzu Norweskim między Islandią, Norwegią i Wielka Brytanią. Krajobraz wysp został ukształtowany przez wulkany. Charakterystyczne są tutaj fiordy, wysokie klify i bardzo zielone wzgórza. Głównym miastem wysp jest Torshavn, w którym warto zobaczyć jego starą część Tinganes z malowniczymi drewnianymi domkami.

Wyspy Owcze - przewodnik turystyczny

Zielone wzgórza z owcami, wysokie klify i góry tworzą niepowtarzalny krajobraz Wysp Owczych.

Wyspy Owcze to duński archipelag 18 wysp wulkanicznych leżących na Morzu Norweskim miedzy Islandia, Wielka Brytania a Norwegia. Główne wyspy to Streymoy i Eysturoy. W historii wysp zapisali się Wikingowie, których ślady można odnaleźć w krajobrazie i kulturze. Centrum turystycznym i kulturowym jest Torshaven. Warto tu odwiedzić liczne muzea, kościoły, Półwysep Tinganes z siedzibą parlamentu czy Park Vidarlundin.

poznaj wyspy zdominowane przez owce i farerskie domy z trawiastymi dachami.

Większość krajobrazu wysp jest bezludna. Niektóre osady składają się z pojedynczych domów. Głównym zatrudnieniem Farerczyków jest rybołówstwo i wypas owiec. Doskonale miejsce wypoczynku, dla tych którzy kochają dziką przyrodę, cisze i spokój.


Podróż po Wyspach Owczych

Transport po archipelagu obsługiwany jest przez niebieskie autobusy Bygdaleidir, których rozkład skorelowany jest z promami kursującymi między wyspami. Sieć dróg jest słabo rozwinięta. Alternatywnie można zabrać helikopter, aby dostać się w inne zakątki wysp.

Co warto zobaczyć na Wyspach Owczych?

Torshavn - Tinganes, starówka, domy z trawiastymi dachami

Jezioro Sorvágsvatn z 45-metrowym wodospadem Bosdalafossur

Sandoy - plaże i wydmy farerskiej riwiery

Ornitologiczny raj Nolsoy i klify Vestmannabjorgini, jedne z najwyższych w Europie

Jaskinie na Nólsoy i Hestur

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi