Promy na Wyspy Kanaryjskie

Mapa

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Trasy promowe do Wyspy Kanaryjskie

Oferty Specjalne

AFerry.pl oferuje szeroki wybór tanich połączeń promowych do Wysp Kanaryjskich z przewoźnikiem Acciona. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy na Teneryfę, Grand Canaria i inne wyspy z Hiszpanii.

 • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
 • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
 • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe na Wyspy Kanaryjskie

Przewoźnik Acciona Trasmediterranea zapewnia polaczenia z Hiszpanii na Wyspy Kanaryjskie: La Palma, Teneryfa, Gran Canaria, Fuerteventura oraz Lanzarote i pomiędzy tymi wyspami. Promy na Kanary wypływają z Kadyks na południu Hiszpanii.

Zniżka Rezydenta

Jeśli jesteś rezydentem Wysp Kanryjskich i podróżujesz z Acciona Trasmediterránea, możesz skorzystać ze zniżki rezydenta i zaoszczędzić 50%. Pamiętaj, że na odprawie i podczas rezerwacji musisz przedstawić dowód tożsamości potwierdzający twój status rezydenta. Nie wywiązanie się z tego obowiązku unieważni bilet ze zniżką i będziesz musiał kupić nowy w porcie.

Więcej o Kanarach

Archipelag Wysp Kanaryjskich znajduje się na Atlantyku u północno - zachodnich wybrzeży Afryki. Panujący tam ciepły klimat i dużo plaż od lat przyciąga wczasowiczów. Ze względu na to, że są to wyspy wulkaniczne w krajobrazie można zobaczyć stożki wulkaniczne i inne elementy krajobrazu wulkanicznego, np. popioły. Teneryfa jest największą i najpopularniejszą wyspą. Jej główna atrakcja to Park Narodowy Teide, z 3 największym wulkanem na świecie. Poza tym turyści mogą tu uprawiać różne sporty wodne lub podziwiać architekturę historycznych miast kupieckich, np. La Laguna (Teneryfa). Inne wyspy wchodzące w skład archipelagu to: Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera, El Hierro, La Graciosa, Alegranza i Montaña Clara.

Wyspy Kanaryjskie - przewodnik turystyczny

Kanary to nie tylko wspaniałe miejsce do plażowania, ale również do poznania krajobrazu wulkanicznego.

Wyspy Kanaryjskie często zwane Kanarami to archipelag hiszpańskich wysp leżących na Atlantyku u pn-zach wybrzeży Afryki. Do głównych wysp należą Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, El Hierro, La Palma i La Gomera. Są one popularną destynacją turystyczną już od czasów starożytności, kiedy to odwiedzający je Grecy i Rzymianie nazwali Wyspami Szczęśliwymi.

plaże, ciepła, woda Atlantyku, wulkany i fiesty dostarczą moc atrakcji podczas pobytu na Wyspach Kanaryjskich.

Turyści przyjeżdżają tu z całego świata nie tylko w poszukiwaniu słońca i pięknych plaż, ale także, aby wziąć udział w Carnival de Santa Cruz de Tenerife, największy po Rio De Janero karnawał na świecie. Miłośnicy ciekawych krajobrazów z pewnością wybiorą się na jeden z wulkanów. Pico de Teide na Teneryfie jest jednym z największych na świecie. Poza tym przejażdżki dookoła wybrzeży wysp dostarczą wspaniałych widoków począwszy od klifów, skalistych brzegów, gór, wydm, lagun, a skończywszy na ciekawej roślinności w parkach narodowych, np. Caldera de Taburiente National Park (UNESCO)


Podróż po Wyspach Kanaryjskich

Wyspy posiadają dobrą sieć autostrad i mniejszych dróg, stąd też warto wypożyczyć tutaj samochód i dotrzeć do najbardziej urokliwych i odległych zakątków. Transport publiczny ogranicza się jedynie to autobusów, które kursują dość często. Tylko Teneryfa posiada kolej łączącą stolice Santa Cruz de Tenerife z San Cristobal. Obecnie trwają plany nad projektem kolejnych linii kolejowych na Teneryfie biegnących na trasie północ - południe, podobnie ma być na Gran Canaria.

Co warto zobaczyć na Wyspach Kanaryjskich

Gran Canaria - wydmy w Maspalomas, widokowa trasa z Agaete do Aldea de San Nicolas, Vegueta - zabytkowa dzielnica Las Palmas

La Palma - park narodowy Monumento Natural de Los Volcanes de Teneguía z wulkanem Teneguía , obserwatorium astronomiczne w Parque Nacional de la Caldera de Taburiente

Lanzarotte - księżycowy krajobraz w parku Parque Nacional de Timanfaya

Fuerteventura - cala wyspa jest Rezerwatem Biosfery UNESCO, plaża Playa de Sotavento, ciekawe krajobrazy

Gomera - las laurowy w Parque Nacional de Garajonay , rejs do formacji skalnych Los Organos, podczas którego można obserwować delfiny

Atrakcje turystyczne Teneryfy na naszej stronie Teneryfa - przewodnik turystyczny

Opinie

 • 05 Nov 2019
  Piękny, tylko trochę za krótki.....
  • Polecam, skorzystam.......

   Opinia dodana przez Żaneta

 • 23 Jan 2018
  Polecam
  • OK

   Opinia dodana przez Anon

 • 08 Nov 2017
  not particularly punctual
  • ship was a boneshaker, 1 hour delay on arrival (trip 5.30h instead of 4.30) very nice crew though.

   Opinia dodana przez Anon

 • 14 Feb 2017
  Promem bez stresów.
  • Jesteśmy bardzo zadowoleni. Wszystko działa bez zarzutu. Prom,odprawa,obsługa,katering - na dobrym poziomie.

   Opinia dodana przez MARIAN CZECH

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi