Promy do Wysp Jońskich

Mapa

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Trasy promowe do Wyspy Jonskie

 • Promy z Grecja do Wyspy Jonskie

 • Promy z Wlochy do Wyspy Jonskie

 • Trasy krajowe w Wyspy Jonskie

  • Sami - Pisaetos
   nieregularna czestotliwosc polaczen
   Sprawdź cenę

Oferty Specjalne

Aferry.pl oferuje szeroki wybór tanich połączeń promowych do Wysp Jońskich z różnymi przewoźnikami jak na przykład Superfast Ferries. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy do Wysp Jońskich z Włoch.

 • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
 • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
 • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe na Wyspy Jońskie

Korfu jest największą z Wysp Jońskich położonych na Morzu Jońskim. Aferry.pl oferuje polaczenia promowe do portu Korfu (Kerkira) z Włoch i Grecji z przewoźnikami: Agoudimos Lines, Anek Lines, Endeavor Line, Minoan Lines i Ventouris Lines. European Sealines oferuje także polaczenia na wyspy Zakintos i Paxi.

Pamiętaj, że bilety na promy na Wyspy Jońskie możesz kupić na AFerry.pl także na stronie promy do Grecji.

Więcej o Wyspach Jońskich

Wyspy Jońskie to archipelag wysp: Kefalinia, Korfu, Zakintos, Leukada, Itaka, Paksos oraz kilka mniejszych. Największa i najbardziej znana jest Korfu, uważana za najbardziej zieloną pośród wszystkich wysp greckich. Krajobraz gór i gajów oliwnych oraz piaszczystych plaż, skąpanych w słońcu to doskonale miejsce na urlop. Stolica wyspy Kerkira została wpisana na listę UNESCO za zabytkową architekturę starego miasta.

Wyspy Jońskie - przewodnik turystyczny

Górskie Wyspy Jońskie oferują niezapomniane widoki i piękne plaże.

Wyspy Jońskie to archipelag wysp greckich położonych miedzy Grecja i Włochami na Morzu Jońskim. Do największych z nich należą: Kefalinia, Korfu, Zakintos, Leukada, Kithira, Itaka i Paksos. Wszystkie posiadają górski krajobraz z klifowymi wybrzeżami, skrytymi jaskiniami i piaszczystymi plażami. Zielone lasy i gaje oliwne nadają im status zielonych wysp greckich.

Plaża Myrtos na Kefalini słynie z pięknych turkusowych odcieni wody morskiej.

Wyspy Jońskie przyciągają rocznie rzesze turystów spragnionych wypoczynku na pięknych plażach z turkusową i krystaliczną wodą morską. Poza plażowaniem można tu pospacerować po górskich ścieżkach, poznać zabytki po panowaniu Wenecjan lub odkryć mity związane z wyspami. Nie zapomnijmy, że mitologiczny Odyseusz był królem Itaki, którego historie i legendarna podróż do domu możemy poznać właśnie na tej wyspie.


Podróż po Wyspach Jońskich

Kefalinia i Korfu mają najlepiej rozwiniętą infrastrukturę transportowa. Bez problemu można tu podróżować wypożyczonym lub własnym samochodem, quadem, rowerem lub motorem. Między głównymi miejscowościami kursują także autobusy. Na mniejszych wyspach jak Paxi dostępność środków transportu może być ograniczona.

Co warto zobaczyć na Wyspach Jońskich

Wyspa Korfu - zielona wyspa z gajami oliwnymi, plażami i górskim krajobrazem; Krekira (UNESCO) - stolica wyspy z zabytkową starówką i ruinami świątyni Artemidy, labirynt wąskich uliczek

Wyspa Zakintos - plaża Navagio z wrakiem statku MV Panagiotis; liczne jaskinie dostępne tylko łódką z białymi kamieniami i turkusową wodą, w których odbijają się promienie słoneczne tworząc ciekawy efekt; interesujące formacje skalne, malownicze wioski z panoramami na Morze Jońskie

Wyspa Paksos - stolica Paxoi i miasto Gaios, białe kredowe klify z ukrytymi niebieskimi jaskiniami; gaje oliwne

Wyspa Kefalinia - górski krajobraz z Gora Ainos; piękna plaża Myrtos ze zmieniającymi się odcieniami turkusu wody morskiej; liczne muzea, jaskinia Melissani z pięknym jeziorkiem

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi