Promy na Wyspy Alandzkie

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Trasy promowe do Wyspy Alandzkie

Aferry.pl oferuje szeroki wybór tanich połączeń promowych do Wysp Alandzkich z Viking Line i Tallink Silja. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy do Wysp Alandzkich z Estonii Finlandii i Szwecji.

Oferty Specjalne

 • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
 • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
 • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe na Wyspy Alandzkie

Na Wyspy Alandzkie pływają liczne promy Viking Line z Finlandii i Szwecji do portów Langnas i Mariehamn. Natomiast Tallink obsługuje połączenia z Estonii i Szwecji do Mariehamn.

Więcej o Wyspach Alandzkich

Alandy to fiński archipelag lezący w północnej części Morza Bałtyckiego. Paradoksalnie do faktu bycia zależnym od Finlandii, mówi się tutaj po szwedzku. Największą wyspą jest Aland ze stolicą w Mariehamn. Turyści mogą tu podziwiać unikatowe wybrzeże szkierowe. W Mariehamn warto zwiedzić muzeum na statku Pommern.

Wyspy Alandzkie - przewodnik turystyczny

Każdy doceni piękno krajobrazu wysp i szkierowe wybrzeże.

Alandy to archipelag wysp leżących na Morzu Bałtyckim między Szwecją i Finlandią. Wyspy mają specyficzną kulturę i język. Mimo iż politycznie należy do Finlandii, to językiem urzędowym jest język szwedzki. Spośród ponad 6 tysięcy wysp, fasta Aland jest największą i najbardziej zaludnioną. Mieszkańcy skupiają się głownie w stolicy - Mariehamn. Największe miasto wysp zdominowane jest przez port pełen jachtów i statek muzeum Pommern .

zielone Wyspy Alandzkie najlepiej odkryć na rowerze.

Wyspy Alandzkie nie mają może wielkich atrakcji turystycznych, ale ich dziewicze piękno i kultura przyciągają co roku rzesze miłośników przyrody, ciszy i jazdy na rowerze. Alandy to także doskonałe miejsce na wyprawę na połowy szczupaka.


Podróż po Alanadach

Archipelag Alandowi składa się z ponad 6 tysięcy wysp. Siec dróg jest dobrze rozwinięta i doceniana głownie przez rowerzystów. Brak tutaj linii kolejowych. Firma autobusowo - promowa Ålandstrafiken zapewnia darmowe przejazdy autobusami i promami między wyspami.

Co warto zobaczyć na Alanadach?

Mariehamn - port pełen barwnych jachtów i alei lipowych

Sund - zamek Kastholm, piknik nad wodą

Obchody nocy świętojańskiej Midsommar, połączone z ustawianiem tradycyjnych kolorowych słupów

Opinie

 • 08 Aug 2017
  Super
  • Wszystko ok, ale jedna uwaga. Nikt nie poinformował ile czasu mamy na wyjście z promu w Marienham. Powinna być przekazana informacja, że możliwość opuszczenia pokładu jest od godziny.... do godziny.... . W przeciwnym razie, ktoś może nie zdążyć wysiąść.

   Opinia dodana przez ww

 • 05 Jul 2015
  Prom na Wyspy Alandzkie
  • Podróż przebiegła bez problemu, miła atmosfera.

   Opinia dodana przez IZABELA GOLUNSKA

 • 10 Aug 2014
  Prom Rosella wyprawa na Alandy
  • Bardzo udana podróż, piękne widoki, śniadanie w formie bufetu za 9 EUR rewelacja, sklep bardzo dobrze zaopatrzony, cena bardzo przystępna 40 EUR za dwie osoby plus samochód w obie strony. Polecam wszystkim rezerwację z tej strony, następnym razem na pewno skorzystam.

   Opinia dodana przez Artur

 • 10 Aug 2014
  Helsinki Alandy
  • Jedyne zastrzeżenie to godzina, o której prom dopływa na Alandy - 4.15 rano.

   Opinia dodana przez Anon

 • 18 Jun 2014
  Rejs przez szkiery
  • Jedna z najbardziej widokowych tras morskich na świecie (szkiery!)... Gdyby nie ta zawsze zimna pogoda na Bałtyku, byłaby rewelacja... Tallink Silja jako jedyny przewoźnik oferuje przejazdy na decku, także z Turku do Sztokholmu (tylko w dzień). Cenowo wychodzi to rewelacyjnie. Niestety w Marienhamn totalny bałagan przy odprawie, w rezultacie za darmo płynąłem promem konkurencyjnej firmy Viking...

   Opinia dodana przez hebi

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi