Promy na Wyspy Alandzkie

Mapa

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Trasy promowe do Wyspy Alandzkie

Oferty Specjalne

Aferry.pl oferuje szeroki wybór tanich połączeń promowych do Wysp Alandzkich z Viking Line i Tallink Silja. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy do Wysp Alandzkich z Estonii Finlandii i Szwecji.

  • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
  • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
  • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe na Wyspy Alandzkie

Na Wyspy Alandzkie pływają liczne promy Viking Line z Finlandii i Szwecji do portów Langnas i Mariehamn. Natomiast Tallink obsługuje połączenia z Estonii i Szwecji do Mariehamn.

Więcej o Wyspach Alandzkich

Alandy to fiński archipelag lezący w północnej części Morza Bałtyckiego. Paradoksalnie do faktu bycia zależnym od Finlandii, mówi się tutaj po szwedzku. Największą wyspą jest Aland ze stolicą w Mariehamn. Turyści mogą tu podziwiać unikatowe wybrzeże szkierowe. W Mariehamn warto zwiedzić muzeum na statku Pommern.

Wyspy Alandzkie - przewodnik turystyczny

Każdy doceni piękno krajobrazu wysp i szkierowe wybrzeże.

Alandy to archipelag wysp leżących na Morzu Bałtyckim między Szwecją i Finlandią. Wyspy mają specyficzną kulturę i język. Mimo iż politycznie należy do Finlandii, to językiem urzędowym jest język szwedzki. Spośród ponad 6 tysięcy wysp, fasta Aland jest największą i najbardziej zaludnioną. Mieszkańcy skupiają się głownie w stolicy - Mariehamn. Największe miasto wysp zdominowane jest przez port pełen jachtów i statek muzeum Pommern .

zielone Wyspy Alandzkie najlepiej odkryć na rowerze.

Wyspy Alandzkie nie mają może wielkich atrakcji turystycznych, ale ich dziewicze piękno i kultura przyciągają co roku rzesze miłośników przyrody, ciszy i jazdy na rowerze. Alandy to także doskonałe miejsce na wyprawę na połowy szczupaka.


Podróż po Alanadach

Archipelag Alandowi składa się z ponad 6 tysięcy wysp. Siec dróg jest dobrze rozwinięta i doceniana głownie przez rowerzystów. Brak tutaj linii kolejowych. Firma autobusowo - promowa Ålandstrafiken zapewnia darmowe przejazdy autobusami i promami między wyspami.

Co warto zobaczyć na Alanadach?

Mariehamn - port pełen barwnych jachtów i alei lipowych

Sund - zamek Kastholm, piknik nad wodą

Obchody nocy świętojańskiej Midsommar, połączone z ustawianiem tradycyjnych kolorowych słupów

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi