Promy do Turcji

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Oferty Specjalne

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

AFerry.pl oferuje wybór tanich połączeń promowych do Turcji z przewoźnikami Erturk Lines i Sea Service. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy do Turcji z Grecji, Cypru i Włoch.

  • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
  • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
  • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe do Turcji

Przewoźnik Erturk Lines zapewnia luksusowy rejs z greckiej wyspy Chios do tureckiej Czesmy. Natomiast firma Sea Service przewozi pasażerów między grecką wyspą Rodos a tureckim portem Marmaris. AkGunler oferuje przeprawy z Alanya i Tasucu na Cypr.

Ważne: od 1.01.2015 każdy turysta wjeżdżający do Turcji musi mieć ważny paszport przez co najmniej 60 dni od daty upłynięcia ważności wizy.

Więcej o Turcji

Turcja leży w południowo - wschodniej części Europy nad Morzem Śródziemnym, Egejskim i Morzem Czarnym. Turcja poza pięknymi piaszczystymi plażami (riwiera turecka) posiada bardzo cenne zabytki z epoki starożytności. To tutaj można zobaczyć ruiny historycznej Troi, Efezu, Izmiru, Hierapolis i Pergamon. Słynna jest też Kapadocja z domami wykutymi w skale oraz Hagia Sofia (Błękitny Meczet) w Stambule. Każdy na pewno znajdzie tu cos dla siebie.

Turcja - przewodnik turystyczny

Turcja skrywa skarby natury i bogatej historii.

Więcej o Turcji

Turcja to duży kraj żący częściowo w Azji i Europie między Morzem Śródziemnym, Egejskim i Czarnym. Ciekawy krajobraz i historia wpływają na jego dużą atrakcyjność turystyczna. Miliony turystów przybywa tutaj co roku, aby wypocząć na jednej z pięknych plaż w Riwierze Tureckiej lub odkryć ruiny mitycznych miast jak Troja lub Pergamon.

Pamukkale i Kapadocja to najbardziej osobliwe miejsca w Turcji.

Do najciekawszych miejsc w kraju należy Pamukkale z krasowymi tarasami wypełnionymi ciepłą wodą termalną oraz Kapadocja. Kapadocja to kraina z miasteczkami wykutymi w skalach tufowych, będących kolebką chrześcijaństwa w Turcji. Do dziś zachowało się tu wiele kościołów i podziemnych klasztorów. Inne ciekawe zabytki odnajdziemy w Istambule (dawny Konstantynopol), gdzie architektura zdominowana jest przez znane świątynie Hagia Sofia - Kościół Mądrości Bożej.


Podróż po Turcji

Ważne: od 1.01.2015 każdy turysta wjeżdżający do Turcji musi mieć ważny paszport przez co najmniej 60 dni od daty upłynięcia ważności wizy.

Turcja posiada dość gęstą sieć dróg, w tym także kilka autostrad. Najdłuższy jej odcinek łączy Ankarę z Istanbulem aż do granicy z Bulgaria na północy. Połączenia autobusowe miedzy większymi miastami zapewniają prywatni przewoźnicy, natomiast do mniejszych miejscowości można dostać się małym vanem. Tureckie linie kolejowe TCDD obecnie budują kilka linii super szybkich kolei, które będą łączyć między innymi Istanbul, Ankarę, Izmir, Bursę i Adanę. W tych miastach kursuje metro. Jedna z linii kolejowych połączy też po raz pierwszy Anatolie z Europą.

Co warto zobaczyć w Turcji

Istanbul - rejs po Bosforze, świątynia Hagia Sofia, Pałac Topkapi, elegancka ulica Istiklal Caddesi, rybne przysmaki w Kumkapi

Pamukkale - słynna osobliwość geologiczna, eliptyczne baseny wody termalnej, ukształtowane w formie tarasów, UNESCO

Pergamon - ruiny starożytnego miasta w okolicach Bergam

Efez - najlepiej zachowane antyczne miasto we wschodniej części basenu Morza Śródziemnego

Antalaya - spacer po Kaleici i zakupy w starej dzielnicy miasta

Tevfikiye, w prowincji Çanakkale - stanowisko archeologiczne z ruinami starożytnej Troji

Riwiera Turecka - region turystyczny miedzy Antalya a prowincja Muğla z licznymi szerokimi plażami ciągnącymi się wzdłuż Morza Śródziemnego i Egejskiego

Kapadocja - historyczna kraina Anatoli z księżycowym krajobrazem stworzonym przez domy i kościoły wykute w skałach tufowych; Park Narodowy Göreme ze skupiskiem wykutych kościołów z freskami(UNESCO), liczne klasztory i podziemne miasta mnichów

Ararat - okryty chmurami i ośnieżony najwyższy szczyt Turcji, według Biblii osadziła się na niej Arka Noego po potopie

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi