Promy na Teneryfę

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Oferty Specjalne

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Trasy promowe do Teneryfa

AFerry.pl oferuje tanie połączenia promowe na Teneryfę z przewoźnikiem Acciona. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy na Teneryfę z Kadyks w Hiszpanii.

 • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
 • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
 • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe na Teneryfę

Przewoźnik Acciona Trasmediterranea jest jedynym operatorem promowym, którego bilety na Teneryfę są dostępne na stronach AFerry. Promy pływają na trasach z Kadyksu (Kadyks) w Hiszpanii do Santa Cruz de Tenerife raz w tygodniu. Ta sama firma obsługuje też połączenia do portów na sąsiadujących wyspach: Arrecife, Las Palmas (Palma), Santa Cruz de la Palma (Gran Canaria).

Sprawdź połączenia na inne Wyspy Kanaryjskie na naszej stronie Promy na Wyspy Kanaryjskie.

Więcej o Teneryfie

Teneryfa jest największą wyspą w archipelagu Wysp Kanaryjskich leząca w pobliżu północno-zachodnich wybrzeży Afryki. Najciekawszym elementem przyrodniczym jest tutaj wulkan Teide, który tworzy Park Narodowy wpisany na listę UNESCO. Poza tym Teneryfa od lat przyciąga turystów spragnionych słońca i wody. To prawdziwy raj dla miłośników sportów wodnych i obserwatorów flory i fauny morskiej.

Teneryfa - przewodnik turystyczny

Niezliczone plaże skąpane w słońcu, wulkaniczne tunele i stożki i wiele więcej odkryjesz na Teneryfie.

Teneryfa leży w archipelagu Wysp Kanaryjskich 300km od pn-zach wybrzeży Afryki. Jest to wyspa pochodzenia wulkanicznego, stąd też krajobraz charakteryzują wulkany, skaliste wybrzeża i wąwozy głownie w północnej części. Pico de Teide to dominująca góra na Teneryfie. Stożek wulkaniczny o wysokości prawie 3800m n.p.m. stanowi najwyższy szczyt na Atlantyku. Legenda głosi, że Teneryfa jest pozostałością po zaginionej Atlantydzie. Na wyspie można zobaczyć także ciekawą architekturę w mieście La Laguna, kosmopolityczne miasto z 17 wieku, w którym do dziś zachowały się piękne rezydencje i kościoły

poznaj wulkaniczny krajobraz wyspy.

Południe Teneryfy to raj dla plażowiczów. Piasek jednakże ma raczej szaro - ciemne odcienie z powodu pyłów wulkanicznych. Na szczególną uwagę zasługuje plaża Playa Teresitas w San Andres, która została sztucznie usypana z piasków sprowadzonych z Sahary. Dla miłośników nieustającej zabawy polecamy miasto - stolice Santa Cruz de Tenerife tętniące licznymi karnawałami podobnymi do tych w Rio de Janerio.


Podróż po Teneryfie

Najlepszym sposobem na poznanie całej wyspy będzie wynajęcie samochodu. Dwie bezpłatne autostrady TF1 i TF5 obiegają całą wyspę i łączą większe miasta i resorty. Podrzędne drogi mogą okazać się bardzo wąskie w górskich rejonach. Transport autobusowy obsługuje TITSA. Połączenia są częste i obejmują prawie cala wyspę.

Co warto zobaczyć na Teneryfie

Pico de Teide - najwyższy szczyt wulkaniczny Europy, wjazd kolejka La Rambleta, 200 m pod szczytem

Santa Cruz - miasto licznych festiwali i karnawałów; Carnaval de Santa Cruz de Tenerife jest drugi po Rio de Janerio największy karnawał na świecie

Przylądek Punta de Teno - piękna dzika przyroda

Garachico - naturalne baseny w wulkanicznych skalach

Cueva del Viento-Sobrado - największa w Europie tunelowa jaskinia wulkaniczna

Zabytkowe kościoły i rezydencje w La Lagunie i La Orotavie

Opinie

 • 21 Nov 2017
  Gran - Teneryfa
  • great

   Opinia dodana przez EMILIA KAROLCZYK

 • 08 Nov 2017
  was great fun
  • nice ship, nice crew, nice accomodation. best meals I've had so far on board. only problem was with payment with non-spanish credit and debit cards. gladly we had some cash....

   Opinia dodana przez Anon

 • 12 Jan 2017
  Polecam
  • Jestem zadowolona z rejsu.

   Opinia dodana przez Violetta

 • 19 Aug 2016
  Dobra podroz
  • Podrozowanie bylo mile, spokojne i komfortowe. Dziekuje i polecam

   Opinia dodana przez Igor

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi