Prom do Szwecji

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Oferty Specjalne

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Trasy promowe do Szwecja

Ważna informacja: Nowe kontrole na szwedzkiej granicy. Aby wjechać do Szwecji wymagany jest ważny dokument tożsamości i wiza (w zależności od narodowości). Kontroli nie podlegają dzieci podróżujące z rodzicami.

AFerry.pl oferuje szeroki wybór tanich połączeń promowych do Szwecji z rożnymi przewoźnikami jak na przykład Stena Line, Scandlines, Polferries czy Unity Line. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy do Szwecji z Polski lub Niemiec.

Najaktualniejsze ceny

Trasa Cena Szczegóły Opłaty za przejazd
Świnoujście - Trelleborg
(TT-Line)
339 zł
 • Zarezerwowany : poniedziałek, 7 września 2020
 • Podróż: wtorek, 22 września 2020 (W jedną stronę)
 • Samochód osobowy + 1
Gdynia - Karlskrona
(Stena Line)
536 zł
 • Zarezerwowany : środa, 9 września 2020
 • Podróż: piątek, 25 września 2020 (W jedną stronę)
 • Samochód osobowy + 1
Świnoujście - Ystad
(Unity Line)
365 zł
 • Zarezerwowany : piątek, 4 września 2020
 • Podróż: czwartek, 1 października 2020 (W jedną stronę)
 • Samochód osobowy + 1
 • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
 • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
 • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe do Szwecji

Na pokład promu do Szwecji można wsiąść w Danii, Estonii, Finlandii, Niemczech, na Litwie, Łotwie. Polsce, Norwegii a także w portach na Wyspach Alandzkich. Morze Bałtyckie pokryte jest siecią połączeń do Szwecji obsługiwanych przez Polferries, Unity Line, Stena Line, Viking Line, Bornholmerfaergen, Scandlines, TT Lines, Tallink i DFDS LISCO. Do popularnych portów, skąd wyplywają promy do Szwecji należy Frederikshavn, Grenaa i Ronne, a w Polsce port Świnoujście obsługiwany przez Unity Line.

Trasa E20 z Kopenhagi do Malmo przebiega przez most Öresund. Bilet na przejazd tym mostem można kupić na naszej stronie Öresund.

Pamiętaj, że bilety na promy do Szwecji możesz kupić na Aferry.pl także na stronie: Promy do Skandynawii.

Więcej o Szwecji

Szwecja jest krajem jezior i rozległych lasów. Szwedzi są dumni ze swej historii, co przejawia się licznymi muzeami. Dobrze rozwiniętą siec dróg i transportu umożliwia doskonały dostep do różnych malowniczych zakątków kraju, jak również do okolicznych wysp.

Szwecja - przewodnik turystyczny

Szwecja to piękna kraina lasów, jezior, szkierów i zabytków kultury.

Szwecja leży w północnej części Europy i zalicza się do krajów skandynawskich. Jest to piękna kraina pełna jezior i lasów oraz ciekawych miast jak Goteborg, Malmo, Sztokholm czy Karlskrona. Krajobrazowa osobliwością są tutaj szkiery, czyli małe leśne wysepki utworzone przez lodowiec, skupiające się u wybrzeży Sztokholmu.

Szwecja należy do najbezpieczniejszych krajów w Europie.

Sztokholm jako stolica jest najczęściej odwiedzanym miejscem w kraju. Warto tutaj zobaczyć Pałac Królewski Kungliga Slottet, wojenny okręt Vasa czy gmach Filharmonii Sztokholmskiej, w której przyznawane są Nagrody Nobla. To właśnie z Sztokholmu pochodził słynny wynalazca dynamitu, Alfred Nobel. Szwecja przyciąga też miłośników wędkowania ze względu na liczne jeziora i rzeki. Jezioro Boren to znane łowisko grubego szczuapaka i okonia.


Podróż po Szwecji

Szwecja posiada sieć autostrad łączących nie tylko większe miasta ale także Danie przez most Öresund. Pozostałe drogi są dobrej jakości. Linie kolejowe są sprywatyzowane i prowadzone głownie przez Trafikverket. Poza tym popularne są tutaj pociągi Inlandsbanan kursujące z południa z Kristinehamn na północ do Gällivare. Przejazd ta trasa umożliwi podziwianie pięknych szwedzkich lasów i rzek. Sztokholm jako jedyne miasto posiada metro. W stolicy oraz Goteborgu i Norrkoping kursują także tramwaje.

Co warto zobaczyć w Szwecji

Sztokholm - starówka Gamla Stan, statek muzeum Vasamuséet, Birka nad jeziorem Melar, archipelag sztokholmski

Uppsala - średniowieczna katedra, ogród botaniczny, gmachy uniwersytetu, Gamla Uppsala - kurhany królów sprzed n.e.

Goteborg - Muzeum Sztuki i forteca Marstrand, Nordstan - największe centrum handlowe w Skandynawii

Wyspa Gotlandia - mury obronne dawnej hanzeatyckiej twierdzy w Visby (najlepiej zachowane średniowieczne miasto w Skandynawii)

Lund - najwspanialsza romańska katedra w północnej Europie

Jukkasjärvi - Lodowy Hotel za kołem podbiegunowym , noc w temperaturze -5°C w specjalnym śpiworze

Kalmar - renesansowy zamek

Opinie

 • 13 Feb 2020
  Super
  • Płynąłem pierwzy raz na tej trasie i muszębprzyznac że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.

   Opinia dodana przez KAMIL MARCHWIANY

 • 19 Jan 2020
  Fantastyczne połączenie
  • Przyjemna podroz, personel sympatyczny, odprawa bezproblemowa (troszke lepiej powinno sie oznaczyc sam dojazd od odprawy do promu - ktos, kto wcześniej nie plynal promem moze się lekko zakrecic), natomiast mezczyzna ktory obslugiwal w restauracji powinien dostac awans za podejscie do klienta. Ogolnie polecam

   Opinia dodana przez Ryszard Przybyło

 • 19 Jan 2020
  Fantastyczne połączenie
  • Przyjemna podróż, personel sympatyczny, odprawa bezproblemowa (troszkę lepiej powinno się oznaczyć sam dojazd od odprawy do promu - ktoś, kto wcześniej nie płynął promem może się lekko zakręcić), natomiast mężczyzna który obsługiwał w restauracji powinien dostać awans za podejście do klienta. Ogólnie polecam

   Opinia dodana przez Ryszard Przybyło

 • 18 Jan 2020
  super serwis
  • Prosze o wyslanie rezerwacji ze szegolowymi cenami gdyz bede musial rozliczyc poszczegolne osoby osobno.

   Opinia dodana przez MACIEJ KUROWSKI

 • 11 Jan 2020
  Pokój
  • Zastrzezenie mam tylko do pokoju , długo czekałem aż panowie posprzątane i po pół godziny wszedłem do niego tak jak było nie umyta toaleta i zostawione śmieci po poprzednim pasażerach . Co do reszty za ta cenę podróż i statek w pożądku . Ppzdrawiam

   Opinia dodana przez Anon

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi