Promy do Szkocji

Mapa

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Trasy promowe do Szkocja

Oferty Specjalne

AFerry.pl oferuje szeroki wybór tanich połączeń promowych do Szkocji z rożnymi przewoźnikami jak na przykład Northlink Ferries. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy do Szkocji z Orkadów, Szetlandów i Irlandii.

 • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
 • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
 • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe do Szkocji

Głównym portem w Szkocji jest Rosyth, niedaleko Edynburga. Norfolkline/ DFDS Seaways zapewniało połączenie do tego portu z belgijskiego Zeebrugge do grudnia 2010.ą trasę oferuje przewoźnik DFDS Seaways z Newcastle do Amsterdamu. Natomiast do zachodniej części Szkocji pływają promy PO z Larne (Irlandia Północna) do Troon i Cairnryan oraz Stena Line z Belfastu do Stranaer. W północnej części Szkocji do portu Scrabster i Aberdeen pływają promy Northlink z Orkadów i Szetlandów. Natomiast Pentland Ferries zapewniają połączenia z Gilles Bay do St. Margaret's Hope (Orkady).

Pamiętaj, że bilety na promy do Szkocji możesz kupić na AFerry.pl także na stronach: promy na Szetlandy, promy na Hebrydy, promy do Irlandii i promy na Orkady.

Więcej o Szkocji

Szkocja jest regionem w północnej części Wielkiej Brytanii. Mimo surowego klimatu turystów przyciąga tu dzika przyroda, chęć zdobycia Ben Nevis, najwyższy szczyt w Wielkiej Brytanii, tajemnicze Lochy-jeziora i piękne góry. W Stirling wciąż jest żywy duch bohatera narodowego Wallaca znanego jako Braveheart w filmie Mela Gibsona. Edynburg natomiast zachwyci cię bogatą architekturą i zabytkami, mi.in. stare miasto wraz z zamkiem zostało wpisane na listę UNESCO. Popularne w Edynburguą także liczne festiwale, a przede wszystkim Edinburgh Festival

Szkocja - przewodnik turystyczny

Ponura z pozoru Szkocja kryje jedne z najpiękniejszych krajobrazów w Wielkiej Brytanii.

Szkocja obejmuje północną część Wielkiej Brytanii wraz z archipelagami Hebrydy, Szetlandy i Orkady. W krajobrazie dominują góry Grampiany, Kaledońska i Wyżyna Południowoszkocka. Miłośnicy trekkingu znajdą tu wiele ciekawych szlaków do eksploracji w tym znana z filmu Braveheart dolina Nevis (Glen Nevis) lub trasę na najwyższy szczyt Wielkiej Brytanii, Ben Nevis .

Bajkowe zamki nad jeziorami, otoczone górami to jedne z walorów turystycznych Szkocji.

Do malowniczej scenerii Szkocji należą też liczne jeziora zwane lochami. Najpopularniejsze jest oczywiście Loch Ness owiane legendą o żyjącym w jego głębinach potworze. Innych nieodzownym atutem Szkocjią liczne zamki usytuowane na klifach (Zamek Dunnottar) lub brzegach lochów (Eilean Donan). Podczas zwiedzania warto wziąć udział w jednym z licznych festiwali, np. Inverness Highland Games 2011 lub Edinburgh Art Festival 2011. Niezapomnianym doświadczeniem będzie też pobyt w pubie z muzyka szkocką na żywo. To tam najlepiej odczujemy szkocki temperament i gościnność.


Podróż po Szkocji

Szkocja posiada dobre drogi, ale ich gęstość ograniczona jest przez górzyste ukształtowanie terenu. Pamiętaj, że obowiązuje tu ruch lewostronny. Transport publiczny obsługują linie kolejowe First ScotRail, które łączą główne miasta Szkocji. Natomiast autobusy docierają przede wszystkim tam, gdzie brak stacji kolejowej. Warto skorzystać z bardzo tanich połączeń autobusowych Megabus.

Co warto zobaczyć w Szkocji.

Edynburg - stolica Szkocji, zamek, Królewska Mila, pałac i ruiny opactwa Holyrood, Szkockie Muzeum królewskie, Szkocka Galeria Narodowa

Glasgow - dzielnica Merchant City

Stirling - zamek z pomnikiem Williama Wallace'a, którego losy zekranizowano w Walecznym sercu

Zamek Eilean Donan na jeziorze Duich

szlak whisky regionu Speyside

Loch Ness - jezioro z muzeum o legendarnym potworze i zamek Urquhart Castle

Ben Nevis - wejście na najwyższy szczyt Wielkiej Brytanii

Atrakcje Orkadów, Szetlandów i Hybrydów poznasz na naszych stronach: Szetlandy - przewodnik turystyczny, Orkady - przewodnik turystyczny i Hebrydy - przewodnik turystyczny.

Opinie

 • 24 Dec 2019
  Zawyżona cena biletów ,bardzo słaby internet wifi
  • Zawyżona cena biletów ,bardzo słaby internet wifi

   Opinia dodana przez Anon

 • 26 Jul 2017
  Fachowa obsługa
  • Fachowa obsługa, punktualność co do minuty, dobre jedzenie.

   Opinia dodana przez Anon

 • 03 Jan 2013
  wyjazd na swieta
  • prom ok!!!! ale bardzo drogi, jak na taką trase. Brak miejsc siedzacych dla pasazerów.

   Opinia dodana przez mariusz

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi