Promy na Sycylie

Mapa

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Trasy promowe do Sycylia

Oferty Specjalne

Aferry.pl oferuje szeroki wybór tanich połączeń promowych do Sycylii z rożnymi przewoźnikami. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy do Sycylii z Włoch, Sardynii, Malty i Tunezji.

Najaktualniejsze ceny

Trasa Cena Szczegóły Opłaty za przejazd
Civitavecchia - Palermo
(Grandi Navi Veloci)
1 390 zł
 • Zarezerwowany : środa, 23 września 2020
 • Podróż: piątek, 25 września 2020 (W jedną stronę)
 • Samochód osobowy + 5
 • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
 • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
 • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe na Sycylię

Połączenia promowe na Sycylie obsługiwane są przez kilku przewoźników. Z Sardynii kursuje Tirrenia Navigaziona na trasie z Cagliari do Palermo lub Trapani. Grimaldi Lines i GNAV pływa z Tunezji na trasach z Tunisu do Palermo i Trapani. Z Malty wypływają promy GNAV i Grimaldi Lines z portu Valletta do Katania i Palermo. Najwięcej promów na Sycylie pływa z Włoch: z Genui, Livorno, Civitavechcia, Neapol i Salermo do Palermo, Trapani i Katanii z GNAV, Grimaldii, SNAV, Tirrenia, MOBY.

Pamiętaj, że bilety na promy na Sycylię możesz kupić na AFerry.pl także na stronie: promy do Włoch

Więcej o Sycylii

Sycylia jest największą wyspą na Morzu Śródziemnym, administracyjne należąca do Włoch. Słynie z Etny, największego czynnego wulkanu w Europie. Poza tym warto zwiedzić Palermo lub Katanie i wiele ciekawych miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, np. Valle dei Templi of Agrigento. W krajobrazie Sycylii dominują też liczne zamki. Poza tym na plażowiczów czekają tu piękne plaże i śródziemnomorska pogoda.

Sycylia - przewodnik turystyczny

Odkryj kulturę i wulkaniczny krajobraz największej wyspy na Morzu Śródziemnym.

Sycylia to włoska wyspa leżąca u południowych wybrzeży Półwyspu Apenińskiego. Nad wyspą króluje najwyższy, aktywny wulkan w Europie, czyli Etna. Wydobywające się z niego popioły użyźniają okoliczną ziemię, stąd też spotkamy tu wiele poł uprawnych, m.in. z pomarańczami. Wejście na dymiący wulkan to największa atrakcja pobytu na Sycylii.

postaw nogę na największym aktywnym wulkanie w Europie, podziwiaj widoki na Sycylię

Zwiedzając wyspę zobaczymy wiele zabytków z czasów panowania rzymskiego i greckiego, jednakże na największą uwagę zasługują liczne budowle barokowe wpisane na listę UNESCO, np. Ragusa Ibil. Spragnieni słońca i kąpieli morskich mają do wyboru wiele resortów turystycznych, np. Giardini-Naksos.


Podróż po Sycylii

Sycylia posiada dobrą sieć dróg i autostrad, po których wygodnie jest się poruszać zarówno samochodem jak i motorem. Linie kolejowe obsługuje Trenitalia łącząc główne miasta, jak Palermo, Katania, Mesyna i Syrakuzy. W Palermo i Katanii można skorzystać z metra. Autobusy są często polecane jako najlepszy środek transportu do poruszania się po wyspie ze względu na punktualność i niską cenę biletów.

Co warto zobaczyć na Sycylii

Palermo - Capella Palatina - kaplica z pięknymi mozaikami, liczne kościoły (np. Chiesa di San Cataldo) i pałace

Etna - wejście na wulkan (3323m n.p.m.), malownicze widoki na Sycylie

Agrigento - dolina świątyń .

Ragusa - stare miasto z barokowymi kościołami, UNESCO

Katania - barokowe centrum miasta, UNESCO

Opinie

 • 28 Oct 2019
  Polecam Aferry
  • Polecam Aferry

   Opinia dodana przez Przemek

 • 05 Oct 2019
  Przeprawa promowa
  • Podróżowaliśmy z żoną samochodem na wakacje na Sycylię przeprawialiśmy się dwukrotnie - sprawnie i bez komplikacji. Polecam!

   Opinia dodana przez EMSII

 • 02 Jun 2019
  BYŁO SUPER
  • Sprawna i szybka obsługa w obu kierunkach, personel komunikatywny pomimo braku znajomości języka włoskiego przez nas, fachowcy w swojej robocie

   Opinia dodana przez WOJCIECH Z WROCŁAWIA

 • 06 May 2019
  Ok
  • Ok

   Opinia dodana przez Anon

 • 16 Jul 2018
  Tak sobie
  • Opinia dodana przez ANDRZEJ POLAND

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi