Promy do Skandynawii

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Oferty Specjalne

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Aferry PL oferuje szeroki wybór tanich połączeń promowych do Skandynawii z rożnymi przewoźnikami jak na przykład Stena Line, Color Line, Unity Line lub Scandlines. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy do Skandynawii z Polski, Estonii, Łotwy i Niemiec.

  • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
  • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
  • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Majestatyczne fiordy w Norwegii, skryte jeziora w Szwecji oraz skandynawska architektura miast czeka na twoją eksploracje.

Trasy promowe do Skandynawii

Promy do Skandynawii i w obrębie Skandynawii obsługują liczni operatorzy jak: Color Line, m.in. na trasie Hirtshals - Kristiansand, Fjord Line ( np. Hirtshals - Bergen), DFDS Seaways (np. Kopenhaga - Oslo), Scandlines (Sassnitz - Trelleborg), Tallink (Tallin - Helsinki), TT Lines i Viking Line ( Sztokholm - Helsinki, Alandy)). Z Polski bezpośrednio można popłynąć do Szwecji na trasach Świnoujście -Ystad (Unity Line) lub na trasie Gdynia - Karlskrona (Stena Line). Z Gdyni kursują tez promy do Helsinek z Finnlines. Pomiędzy wyspami duńskimi pływają: Alsfaergen na wyspę Als, Langelandfaergen na Langeland, Samsofaergen na Samso oraz Bornholmerfaergen na Bornholm. Aby zobaczyć wszystkie połączenia promowe do i z Skandynawii, skorzystaj z wyszukiwarki obok.

Pamiętaj, że bilety na promy do Skandynawii możesz kupić na AFerry.pl także na stronach: promy do Danii, promy do Finlandii, promy do Szwecji lub promy do Norwegii.

Więcej o Skandynawii

Skandynawia zapewnia różnorodność krajobrazów i kultury. Przekonaj się o odrębności kulturowej i tradycjach Norwegowi, Szwedów, Duńczyków i Finów. Zwiedz kosmopolityczny Sztokholm i Kopenhagę, zobacz Zorzę Polarną i fiordy w Norwegii oraz skorzystaj z fińskiej sauny.

Skandynawia - przewodnik turystyczny

Majestatyczne fiordy w Norwegii, skryte jeziora w Szwecji oraz skandynawska architektura miast czeka na twoją eksploracje.

Skandynawia obejmuje Norwegię, Danię i Szwecję, chociaż często zalicza się do nich również Islandie i Finlandie. Kraje skandynawskie od lat cieszą się popularnością wśród turystów, szczególnie tych którzy kochają przyrodę. Norweskie fiordy najlepiej podziwiać podczas rejsu po jednym z nich. Nie martw się jeśli pogoda nie będzie słoneczna, bo nawet w czasie pochmurnych dni niecodzienny krajobraz stromych gór robi wrażenie. W okresie od września do marca możemy tez załapać się na cudowny spektakl zorzy polarnej w północnych częściach Norwegii.

Szwedzkie jeziora są rajem dla wędkarzy i miłośników lasów, które porastają połowę kraju. Danię natomiast charakteryzują grunty orne i wyspy.

Kultura skandynawska ujmuje swoją odrębnością. Poznaj historię Wikingów odwiedzając, np. Muzeum Lodzi Wikingów w Oslo lub Birka w Sztokholmie. Zatrzymaj się w zamku Uppsala Slott w Szwecji lub w pałacu Rosenberg w Danii, aby poznać historie władców skandynawskich.

przenieś się w czasie do krainy Wikingów podczas podroży po Skandynawii

Trudno streścić tutaj największe atrakcje Skandynawii. Każdy z jej regionów ma coś ciekawego do zaoferowania. Zajrzyj na nasze strony: Norwegia - promy , Dania - promy i Szwecja - promy , aby dowiedzieć się o innych ciekawych miejscach w Skandynawii.

Podróż po Skandynawii

Skandynawia posiada bardzo dobra infrastrukturę dróg, po których jeździ się doskonale samochodem lub motorem. Należy jednak pamiętać o przestrzeganiu ograniczeń prędkości, które czasami mogą wydawać się nam zbyteczne, a w rezultacie drogo kosztować. Dania posiada tez wiele mostów, kore łączą sąsiednie wyspy a nawet Szwecje przez most Öresund.

Środki komunikacji publicznej są na bardzo wysokim poziomie, aczkolwiek mogę wydać się drogie na przeciętną kieszeń. Koleją zdecydowanie szybciej dojedziemy do wielu miejsc. Większość terminali promowych leży w pobliżu stacji kolejowych lub autobusowych.

Co warto zobaczyć w Skandynawii

Norwegia: Oslo, Bergen, fiordy, Nordkap, klif Preikestolen z cudownym widokiem na Lysjefjord

Dania: Kopenhaga, twierdza Helsingor, Legoland.

Szwecja: Sztokholm, Zamek Upsala, Goteborg, Laponia

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi