Promy do Rosji

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Oferty Specjalne

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

AFerry.pl oferuje szeroki wybór tanich połączeń promowych do Rosji z St. Peter Line. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy do Rosji z Estonii, Szwecji lub Finlandii.

  • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
  • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
  • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe do Rosji

Do niedawna DFDS Lisco oferowało połączenia promowe z niemieckiego Sassnitz do portu Bałtyjsk w Kaliningradzie. Obecnie na Aferry.pl można kupić bilet promowy do Petersburga z St. Peter Line z Sztokholmu, Tallina i Helsinek.

Więcej o Rosji i Kaliningradzie

Kaliningrad jest enklawa Rosji leząca nad Morzem Bałtyckim między Litwą i Polską. Obszar ten znajduje się w bardzo strategicznym miejscu i ma znaczenie głownie polityczne. Mimo to turyści przyjeżdżają tutaj, aby zobaczyć okazale prawosławne kościoły, zamki gotyckie, Muzeum Bursztynu i wiele innych magicznych zakątków. Wśród Polaków znany był tam zamek krzyżacki w Królewcu, który został zniszczony w czasie drugiej wojny światowej. Promem można też dotrzeć do głównego lądu Rosji do Petersburga, który jest również bardzo atrakcyjny turystycznie.

Rosja - przewodnik turystyczny

Niedostępna z pozoru Rosja, oferuje moc atrakcji, które dzięki St. Peter Line są teraz bliżej niż myślisz.

Rosja, największy kraj na świecie budzi respekt swoją potęgą i odrębnością. Wymagania wizowe i nie najlepszy status bezpieczeństwa może wpływać, że niezbyt chętnie się tam wybierzemy. Jednakże dobre przygotowania do podroży pomogą nam zaoszczędzić potencjalnych problemów. Przewoźnik St. Peter Line wyszedł na przeciw z ofertą bezwizowego pobytu w Rosji, jeśli wraz z biletem promowym wykupimy wycieczkę objazdową po Sankt Petersburgu. Wówczas możemy tam przebywać aż do 72 godzin.

Moskwa i Sankt Petersburg to najatrakcyjniejsze miasta w Rosji.

Moskwa jest stolicą i wizytówką kraju. W pierwszej kolejności trzeba udać się na Plac Czerwony, aby zobaczyć piękną katedrę Św. Bazylego (Cerkiew Wasyla Błogosławionego) i znajdujący się obok Kreml. Po intensywnym zwiedzaniu warto zrelaksować się w Łaźniach Sandunowskich (Sanduny) z 1895 r. słynące z przepychu w wystroju wnętrza, gdzie zastosowano mieszaninę baroku, gotyku i stylu mauretańskiego. Nie tylko stolica Rosji ma wiele do zaoferowania, ale w niektórych przypadkach dotarcie do wybranego miejsca może zająć dużo czasu. Kolej Transsyberyjska wydaje się być zatem atrakcja, która łączy dwa w jednym, pod warunkiem, że lubi się podziwiać piękne widoki przez okno pociągu. Trasa wiedzie z Moskwy do Władywostoku nad brzegiem Pacyfiku przez: Niżny Nowogród, Omsk, Krasnojarsk i Irkuck. Jest to najdłuższa linia kolejowa na świecie, która przekracza 8 stref czasowych, a całkowita długość wynosi 9288,8 km. Przejazd całej trasy zajmuje ponad 6 dni.

Podróż po Rosji

Gęstość dróg i linii kolejowych skupia się w zachodniej i południowej Rosji. Na wschód od Moskwy można skorzystać z lokalnych dróg prowadzących przez tajgę i Syberie, które mogą być nieprzejezdne po wiosennych roztopach. Rosje charakteryzuje największa po USA długość linii kolejowych. W 7 największych miastach funkcjonuje metro, tj. Moskwa, Saint Petersburg, Nizhny Novgorod, Novosibirsk, Samara, Yekaterinburg i Kazan. Ze względu na dużą przestrzeń wewnętrzny transport lotniczy może być najlepszym sposobem podróżowania po Rosji.

Co warto zobaczyć w Rosji

Sankt Petersburg - Ermitaż i Muzeum Rosyjskie, Teatr Maryjski, Sobór Isaakiejewski, więcej na Petersburg - port promowy

Moskwa - Kreml, Plac Czerwony i Mauzoleum Lenina

Pietrodworiec - zespół fontann Wielkiej Kaskady

Bajkał - widok jeziora z Listwianki

Nowogród Wielki - Monaster Jurjew, 14-wieczna cerkiew Spasa na Iljinie

Kazań - tatarskie pamiątki w meczetach i bazarach na starówce

Dombaj - wodospady, lodowce, alpejskie łąki z dzikimi kozami

Soczi - odpoczynek w słynnym kurorcie

Ałtaj - wyprawa nad wysokogórskie jeziora

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi