Promy do Polski

Mapa

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Trasy promowe do Polska

Oferty Specjalne

Zarezerwuj prom do Polski online z jednym z wiodących operatorów promowych takich jak Unity Line czy Stena Line szybko i łatwo z Aferry.pl. Znajdziesz tutaj użyteczne informacje na temat biletów promowych do Polski ze Szwecji i Finlandii w tym oferty specjalne i rozkłady połączeń promowych.

Najaktualniejsze ceny

Trasa Cena Szczegóły Opłaty za przejazd
Ystad - Świnoujście
(Unity Line)
2 257 zł
 • Zarezerwowany : poniedziałek, 19 października 2020
 • Podróż: piątek, 18 grudnia 2020 - sobota, 9 stycznia 2021
 • Samochód osobowy + 2
Trelleborg - Świnoujście
(TT-Line)
1 351 zł
 • Zarezerwowany : środa, 7 października 2020
 • Podróż: sobota, 24 października 2020 - niedziela, 1 listopada 2020
 • Samochód osobowy + 2
Nynäshamn - Gdańsk
(Polferries)
2 101 zł
 • Zarezerwowany : czwartek, 22 października 2020
 • Podróż: sobota, 12 grudnia 2020 (W jedną stronę)
 • Samochód osobowy + 4
 • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
 • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
 • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe do Polski

Polferries, Stena Line i Unity Line to wiodący przewoźnicy promowi pływający między Polską i Szwecją. Unity Line i Polferries obsługuje pasażerów na trasie Świnoujście - Ystad, natomiast Stena Line pływa z Gdyni do Karlskrony. Niemiecki operator TT Line kursuje z Świnoujścia do szwedzkiego Trelleborga. Polska Żegluga Bałtycka (Polferries) oferuje także rejsy na trasie z Gdańska do szwedzkiego portu Nynäshamn. Przeprawy promowe do Polski zapewnia również Finnlines z Niemiec i Finlandii na trasie Rostock - Gdynia - Helsinki. Połączenie to zostalo tymczasowo wstrzymane dla ruchu pasazerskiego.

Więcej o Polsce

Polska jest krajem ciekawym pod względem kulturowym i przyrodniczym. Turystów przyciąga tu urokliwy Gdańsk lezący na Bałtykiem, magiczny Kraków, będący kosmopolitycznym i historycznym centrum Polski oraz Auschwitz, najbardziej znany obóz koncentracyjny. Oprócz tego Polska może poszczycić się nieskażona przyroda gór (Tatry), jezior i rzek. Różnorodność krajobrazu stwarza dobre warunki do wycieczek krajoznawczych także na rowerze.

Polska - przewodnik turystyczny

Od brzegow Baltyku po szczyty Tatr Polska oferuje wiele atrakcji dla kazdego.

Polska to bardzo ciekawy kraj pod względem kulturowymi i przyrodniczym. Wiele pięknych miast i miejsc zostało wpisanych na listę UNESCO. Gdańsk i Kraków to perełki turystyczne z zabytkami renesansu i średniowiecza w tym słynny Żuraw nad Mołtowa. Na Północy Polski warto odwiedzić Słowiński Park Narodowy z największymi w Europie ruchomymi wydmami. Nie trzeba jechać do Afryki, aby przez chwile poczuć się jak na pustyni.

W krajobrazie Polski zobaczymy tez wiele pięknych zamków i pałaców w tym potężny Zamek Krzyżacki w Malborku lub na Wawelu w Krakowie. Środkowa część Polski zaprasza do zwiedzenia katedry w Gnieźnie lub do stolicy, Warszawy, z piękna starówką i Wilanowem.

polska kuchnia i gościnność wprawia cię w dobry nastrój.

Im dalej pojedziemy na południe tym teren staje się bardziej pagórkowaty i górzysty. Pasma górskie Sudet, Tatr, Beskidów i Bieszczad zachęcają do wędrówek latem, a zima do jazdy na nartach. Dla miłośników turystyki leśnej polecamy Białowieski Park Narodowy w pn-wsch części kraju z ostatnim w Europie fragmentem lasu pierwotnego. Atrakcji turystycznych można by mnożyć w zależności od preferencji. Jedno jest pewne, każdy znajdzie tu cos dla siebie.

W czerwcu 2012 Polska wraz z Ukrainą byli gospodarzami Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2012.


Podróż po Polsce

W związku z przygotowaniami do Euro 2012 trwa obecnie wielka modernizacja infrastruktury drogowej w całej Polsce. Samochód jest chyba najwygodniejszym środkiem transportu do eksploracji kraju, mimo iż brakuje autostrad, a te które mamy trzeba za nie płacić. Połączenia autobusowa są dobrze rozwinięte i można na nich bardziej polegać niż na pociągach. Przewoźnik Polski Bus oferuje przejazdy komfortowymi autokarami do wiekszych miast Polski w przystępnych cenach. Sieć linii kolejowych jest dość gęsta, ale szybkość i spóźnienia pociągów mogą budzić wątpliwości. W większych miastach kursują tramwaje, a w Warszawie także metro. Alternatywnie można tutaj podróżować autostopem.

Co warto zobaczyć w Polsce

Kraków - rynek z zabytkowym ratuszem, kościołem Mariackim, Wawel.

Warszawa - starówka, barbakan, Wilanów, zamek królewski

Gdańsk - zabytkowy żuraw, Westerplatte, ulica Długi Targ z Fontanna Neptuna i Dworem Artusa

Słowiński Park Narodowy - Światowy Rezerwat Biosfery z szlakiem przez ruchome wydmy

Białowieski Park Narodowy - jedyny w Europie fragment puszczy pierwotnej

Tatry - najwyższe pasmo górskie w Polsce z pięknymi szlakami i jeziorami górskimi w tym Morskie Oko

Pieniny - spływ Dunajcem, jeden z najpiękniejszych przełomów rzecznych w Europie

Oświęcim - obóz koncentracyjny Auschwitz wpisany na listę UNESCO

Malbork - największy ceglany zamek w Europie

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi