Promy do Polski

 • Polska - oferty promowe
  Polska - oferty promowe

  Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów

 • Łatwa i bezpieczna rezerwacja
  Łatwa i bezpieczna rezerwacja

  Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”

 • Polska - oferty promowe
  Polska - oferty promowe

  Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

 • Miliony zadowolonych klientów
  Miliony zadowolonych klientów

  Jesteśmy największą stroną o promach na świecie i mamy call centre na wszelki wypadek

Zarezerwuj prom do Polski online z jednym z wiodących operatorów promowych takich jak Unity Line czy Stena Line szybko i łatwo z Aferry.pl. Znajdziesz tutaj użyteczne informacje na temat biletów promowych do Polski ze Szwecji i Finlandii w tym oferty specjalne i rozkłady połączeń promowych.

Polska- Trasy

Trasy promowe do Polski

Polferries, Stena Line i Unity Line to wiodący przewoźnicy promowi pływający między Polską i Szwecją. Unity Line i Polferries obsługuje pasażerów na trasie Świnoujście - Ystad, natomiast Stena Line pływa z Gdyni do Karlskrony. Niemiecki operator TT Line kursuje z Świnoujścia do szwedzkiego Trelleborga. Polska Żegluga Bałtycka (Polferries) oferuje także rejsy na trasie z Gdańska do szwedzkiego portu Nynäshamn. Przeprawy promowe do Polski zapewnia również Finnlines z Niemiec i Finlandii na trasie Rostock - Gdynia - Helsinki. Połączenie to zostalo tymczasowo wstrzymane dla ruchu pasazerskiego.

Więcej o Polsce

Polska jest krajem ciekawym pod względem kulturowym i przyrodniczym. Turystów przyciąga tu urokliwy Gdańsk lezący na Bałtykiem, magiczny Kraków, będący kosmopolitycznym i historycznym centrum Polski oraz Auschwitz, najbardziej znany obóz koncentracyjny. Oprócz tego Polska może poszczycić się nieskażona przyroda gór (Tatry), jezior i rzek. Różnorodność krajobrazu stwarza dobre warunki do wycieczek krajoznawczych także na rowerze.

Polska - przewodnik turystyczny

Od brzegow Baltyku po szczyty Tatr Polska oferuje wiele atrakcji dla kazdego.

Polska to bardzo ciekawy kraj pod względem kulturowymi i przyrodniczym. Wiele pięknych miast i miejsc zostało wpisanych na listę UNESCO. Gdańsk i Kraków to perełki turystyczne z zabytkami renesansu i średniowiecza w tym słynny Żuraw nad Mołtowa. Na Północy Polski warto odwiedzić Słowiński Park Narodowy z największymi w Europie ruchomymi wydmami. Nie trzeba jechać do Afryki, aby przez chwile poczuć się jak na pustyni.

Morskie Oko w Tatrach
Morskie Oko w Tatrach

W krajobrazie Polski zobaczymy tez wiele pięknych zamków i pałaców w tym potężny Zamek Krzyżacki w Malborku lub na Wawelu w Krakowie. Środkowa część Polski zaprasza do zwiedzenia katedry w Gnieźnie lub do stolicy, Warszawy, z piękna starówką i Wilanowem.

polska kuchnia i gościnność wprawia cię w dobry nastrój.

Im dalej pojedziemy na południe tym teren staje się bardziej pagórkowaty i górzysty. Pasma górskie Sudet, Tatr, Beskidów i Bieszczad zachęcają do wędrówek latem, a zima do jazdy na nartach. Dla miłośników turystyki leśnej polecamy Białowieski Park Narodowy w pn-wsch części kraju z ostatnim w Europie fragmentem lasu pierwotnego. Atrakcji turystycznych można by mnożyć w zależności od preferencji. Jedno jest pewne, każdy znajdzie tu cos dla siebie.

W czerwcu 2012 Polska wraz z Ukrainą byli gospodarzami Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2012.


Podróż po Polsce

W związku z przygotowaniami do Euro 2012 trwa obecnie wielka modernizacja infrastruktury drogowej w całej Polsce. Samochód jest chyba najwygodniejszym środkiem transportu do eksploracji kraju, mimo iż brakuje autostrad, a te które mamy trzeba za nie płacić. Połączenia autobusowa są dobrze rozwinięte i można na nich bardziej polegać niż na pociągach. Przewoźnik Polski Bus oferuje przejazdy komfortowymi autokarami do wiekszych miast Polski w przystępnych cenach. Sieć linii kolejowych jest dość gęsta, ale szybkość i spóźnienia pociągów mogą budzić wątpliwości. W większych miastach kursują tramwaje, a w Warszawie także metro. Alternatywnie można tutaj podróżować autostopem.

Co warto zobaczyć w Polsce

Kraków - rynek z zabytkowym ratuszem, kościołem Mariackim, Wawel.

Warszawa - starówka, barbakan, Wilanów, zamek królewski

Gdańsk - zabytkowy żuraw, Westerplatte, ulica Długi Targ z Fontanna Neptuna i Dworem Artusa

Słowiński Park Narodowy - Światowy Rezerwat Biosfery z szlakiem przez ruchome wydmy

Białowieski Park Narodowy - jedyny w Europie fragment puszczy pierwotnej

Tatry - najwyższe pasmo górskie w Polsce z pięknymi szlakami i jeziorami górskimi w tym Morskie Oko

Pieniny - spływ Dunajcem, jeden z najpiękniejszych przełomów rzecznych w Europie

Oświęcim - obóz koncentracyjny Auschwitz wpisany na listę UNESCO

Malbork - największy ceglany zamek w Europie

na podstawie 61 opini

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi

Opinie

 • 15 Feb 2019
  Opinia
  • Polecam 100 procent.

   Opinia dodana przez SEBASTIAN

 • 11 Feb 2019
  OK
  • Trochę drogo ale termin i czas podróży pasował

   Opinia dodana przez Przemek

 • 06 Feb 2019
  Nie polecam
  • Pierwszy i ostatni raz wybrałam Unity Line. Podróż była bardzo nieprzyjemna. Jeśli chodzi o obsługę - nie można narzekać wszyscy są bardzo mili i pomocni, odprawa również poszła sprawnie. Miałam wykupioną kajutę - tutaj bardzo się zawiodłam. Dlaczego ? Wentylacja chodziła tak głoścno, że przez całą noc nie zmrużyłam oka - nie pomogły nawet zatyczki do uszu. Poszłam do recepcji z myślą, że zmienię kajutę i będzie po sprawie, ale okazało się, że we wszystkich pomieszczeniach bylo tak samo - jak nie głośniej. Po drugie, kajuta bardzo duża ale nie znalazłam w niej ani jednego gniazdka elektrycznego. Podróżującym, którzy mają zamiar spać w trakcie podróży sugeruję wybór innych lini.

   Opinia dodana przez Joanna SPIEWAK

 • 26 Dec 2018
  Ogolnie ponizej oczekiwan
  • Porom opózniony ponad dwie godziny raczej z przeznaczeniem do remontu zapewne urzytu ze wzgledu na wzmozony ruch przed swietami bozego narodzenia .klucz do kabiny nie.dzialal poprawnie

   Opinia dodana przez JACEK

 • 22 Jul 2018
  Pozytywnie
  • Miła obsługa, czysta kabina, i w miarę cicho , można się przespać, nie miałem wykupionej kabiny , ale podszedłem do Recepcji , i Pani mi wyczarowała kabinę dwójkę ,700 nok za kabinę to raczej dobra cena , kabina wewnętrzną Jedzenie też dobre.

   Opinia dodana przez Anon