Promy do Normandii

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Oferty Specjalne

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

AFerry.pl oferuje szeroki wybór tanich połączeń promowych do Normandii z rożnymi przewoźnikami jak na przykład Condor Ferries lub LD lines. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy do Normandii z Anglii lub Irlandii.

  • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
  • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
  • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe do Normandii

Połączenia do Normandii obsługiwane są przez kilku przewoźników pływających z Anglii, Francji, Irlandii i Wysp Normandzkich: LD Lines na trasach z Portsmouth lub Newhaven do Le Havre oraz z Newhaven do Dieppe. Promy Brittany Ferries pływają z Portsmouth do Caen i z Poole do Cherbourg. Condor Ferries jest wiodącym operatorem promowym do Normandii. Obsługuje on przeprawy promowe na trasach: Cherbourg i St. Malo lub Poole do Cherbourg z Weymouth i Poole do St. Malo i z Portsmouth do Cherbourg oraz na Wyspy Normandzkie. Do Normandii można dostać się także z Irlandii z Celtic Link lub Irish Ferries z Rosslare do Cherbourg.

Pamiętaj, że bilety na promy do Normandii możesz kupić na AFerry.pl także na stronie: promy do Francji i na promy na Wyspy Normandzkie.

Więcej o Normandii

Normandia to historyczna kraina w północnej części Francji położona nad Kanałem La Manche. Miejsce zasłynęło w czasie drugiej wojny światowej dzięki plaży Omaha, gdzie 6 czerwca 1944 roku alianci rozegrali pamiętną bitwę. Do dzisiaj w miejscowościach na linii frontu przechowuje się liczne pamiątki, a najwięcej znajduje się w Muzeum dla Pokoju w Caen. Poza tym inną ciekawą atrakcją jest tu Mont-Saint-Michel- Wzgórze Św. Michała z średniowiecznym klasztorem, które podczas przypływów jest odcięte od stałego lądu.

Normandia - przewodnik turystyczny

Bez względu czy bardziej interesuje cię historia D-Day czy przyroda lub raczej smak cydru degustowanego wraz z serem Camembert gdzieś nad brzegiem Sekwany, w Normandii odnajdziesz to, co lubisz najbardziej.

Normandia to historyczna kraina we Francji nad Kanałem La Manche, a dosłownie tłumacząc Ziemia Ludzi Północy zasiedlona niegdyś przez Wikingów (Normanów). W jej obręb wchodzą też Wyspy Normandzkie. Linia brzegowa ciągnie się od Dieppe przez Le Havre, Caen i Cherbourg aż do Mont Saint-Michel. Miedzy Cherbourg i Caen znajduje się słynna plaża Omaha, gdzie 6 czerwca 1944 miało miejsce lądowanie aliantów. Pamiątki z tych wydarzeń mieszczą się w Musée D Day Omaha między Vierville-sur-Mer a Pointe du Hoc.

Mont Saint-Michel jest po Paryżu najbardziej popularnym miejscem we Francji.

W Normandii dominuje krajobraz rolniczy sprzyjający produkcji znanych serów jak Camembert czy Livarot oraz produkcji cydru. Ważną rolę odgrywa też hodowla ostryg, małży i innych owoców morza. Oprócz odkrywania wspaniałych smaków kuchni normandzkiej, koniecznie trzeba odwiedzić Mont Saint-Michel, wpisaną na listę UNESCO sanktuarium na wyspie pływowej. Podczas przypływu wyspa jest odcięta od stałego lądu i można się na nią dostać tylko po wysokiej grobli. To tutaj notuje się największe pływy w Europie sięgające ponad 14m. Do ważnych atrakcji należy też Katedra Notre Dame i Muzeum Sztuk Pięknych z obrazami Claude Monet'a w Rouen oraz Château de Caen, zamek w Caen zbudowany przez Wilhelma Zdobywcę w XI wieku.


Podróż po Normandii

Normandia ma dość gęstą sieć dróg i autostrad. Linie kolejowe SNCF łączą większe miasta, których połączenia uzupełniane są przez linie autobusowe.

Co warto zobaczyć w Normandii

Mont Saint-Michel - wyspa pływowa z średniowiecznym klasztorem (UNESCO), obserwacja największych pływów w Europie

Etretat - kurort na Wybrzeżu Alabastrowym, spacer po urwiskach i klifach, ciekawe formacje skalne Portes i Aiguille

Le Havre - miasto z nowoczesną zabudową i ze słynnym podwieszonym mostem gigantem - Pont de Normandie o długości 2,8 km, łączy port z Honfleur, wpisane na listę UNESCO za doskonalą powojenną rekonstrukcje

Caen - stolica Normandii z zamkiem Wilhelma Zdobywcy, zabytkowe klasztory

Plaża Omaha - historyczne lądowanie aliantów w czasie 2 wojny światowej

Colleville-sur-Mer - cmentarz żołnierzy amerykańskich

Giverny - rezydencja słynnego malarza Claude Moneta

Wyspy Normandzkie - przewodnik turystyczny

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi