Promy do Maroko

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Oferty Specjalne

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Trasy promowe do Maroko

Aferry.pl oferuje szeroki wybór tanich połączeń promowych do Maroko z rożnymi przewoźnikami jak na przykład Grandi Navi Veloci lub Grimaldi Lines. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy do Maroko z Francji i Włoch oraz Hiszpanii.

 • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
 • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
 • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe do Maroko

Pięciu operatorów promowych zapewnia połączenia promowe do Maroko: z Francji z Sete i Nador do Tangieru (Grandi Navi Veloci), z Włoch z Genui do Tangeru (Grandi Navi Veloci) i z Livorno do Tanger Med (Grimaldi Ferries). Promy z Hiszpanii do Maroko pływają z Barcelony do Tangeru (Acciona), z Algeciras do Tanger Med i Ceuta (Balearia, FRS), z Almerii do Nador (Acciona), z Malagi do Melilli (Acciona) i z Walencji do Tanger Med (Grimaldi).

Więcej o Maroko

Maroko leży w północno - zachodniej części Afryki nad brzegami Atlantyku i Morza Śródziemnego. W ostatnich latach stało się popularną destynacją turystyczną. Urlopowiczów przyciąga tu przede wszystkim odmienność kultury arabskiej. W ramach swojego pobytu można przeżyć noc na Saharze, wsiąść na wielbłąda lub zobaczyć historyczne miasta Fez, Marrakesz i Agadir. Pasma górskie Atlasu są doskonałym miejscem do pieszych wędrówek, jak i do obserwacji gwiazd nocą. Dzieki Aferry.pl możesz poznać magie tego afrykańskiego państwa.

Maroko - przewodnik turystyczny

Maroko przyciąga turystów nie tylko kulturą arabską, ale i niecodziennym krajobrazem.

Maroko leży w północno - zachodniej Afryce nad Atlantykiem i Morzem Śródziemnym. W zachodniej i północno-zachodniej części kraju Góry Atlas i Riff tworzą niespotykany górski krajobraz z dolinami i wąwozami. W południowo - wschodniej części dominują piaski Sahary. W Maroko występuje klimat morski nad wybrzeżu i gorący pustynny w głębi kraju. Najlepsza pora na zwiedzanie jest wczesna wiosna lub jesień.

noc na pustyni w obozie berberyjskim na pewno będzie niesamowitym przeżyciem.

Maroko to kraj o bogatej kulturze i historii. Wiele stanowisk archeologicznych zostało wpisanych na listę UNESCO, podobnie jak starówki (medyny) w Fezie i Marrakeszu. Podczas zwiedzania koniecznie trzeba wybrać się na jeden z ulicznych bazarów, na którym oprócz mnóstwa egzotycznych towarów zobaczymy zaklinaczy wężów. Kuchnia marokańska ma też kilka specyfików wartych degustacji, np. kofta (baranina z kus kus), tajine (potrawa z wołowiny), Sellou (deser sezamowo - migdałowy) lub tradycyjną herbatę miętowa, będącą oznaką gościnności. Dla większości turystów wyprawa wielbłądem na Saharę będzie głównym celem podroży do Maroka. W tym celu najlepiej udać się do miejscowości Merzougi i skorzystać z lokalnych ofert Berberów. Wiele biur podroży także oferuje wycieczki na marokańskie pustynie.


Podróż po Maroko

Maroko posiada dość dobrze rozwinięta sieć transportu. Linie kolejowe łączą porty i większe miasta jak: Rabat, Casablanca, Agadir, Tangier i Marrakesz. Tylko połowa dróg kołowych jest utwardzona. Przewoźnik autobusowy CTM (państwowy) zapewnia dość dobry standard podroży w przeciwieństwie do mniejszych konkurencyjnych przewoźników prywatnych, których autobusy często sa bez klimatyzacji i dobrych siedzeń, ale oplata za przejazd może być atrakcyjna.

Co warto zobaczyć w Maroko.

Rabat - stolica Maroka z licznymi cennymi zabytkami jak cytadela (Kasba al-Udaja), pałac królewski, mury obronne, Wieża Hassana

Casablanca - meczet Hassana II i wspaniała architektura kolonialna

Góry Riff - dzika i piękna sceneria

Merzouga - karawana na Saharę, noc pod gwiazdami w osadzie Berberów

Fez - stare miasto medyna - Fas al-Bali, Meczet Al-Karawijjin, UNESCO

Szefszawan - jedno z najładniejszych miast Maroka, z niebieskimi domami na tle gór

Marrakesz - stare miasto, UNESCO

Dżebel Tubkal - wejście na najwyższy szczyt Atlasu i Afryki Północnej

Opinie

 • 31 Mar 2019
  Motocyklem do Maroko
  • Duży plus że odprawa celna paszportowa odbywała się podczas rejsu jeszcze większy Plus za szybkie załadowanie motocykli na prom motocykle nie czekają w korkach minus sklep wolnocłowy whisky wcale nie kosztowało mniej niż w Polsce alkohol lepiej zakupić przed wyjazdem ogólnie ocena bardzo dobra Polecam tą linię

   Opinia dodana przez JERZY Najcior

 • 20 Nov 2016
  Słabo
  • Wszystko byłoby dobrze gdyby nie opóźnienia, w obie strony po 2 godziny na tak krótkiej trasie.

   Opinia dodana przez Paweł

 • 28 Jul 2014
  nigdy więcej
  • Prom miał 3 godziny opóźnienia, ledwo zdążyłem na drugi prom z Tanger Med do Livorno. Nikt nic sobie z tego nie robił, żadnej informacji, bajzel na kółkach. Nie chciano mnie wpuścić na terminal z biletem a ferry, po 20 minutach poszukiwań właściwego okienka i odstania kolejnych 20 minut, dowiedziałem się ze bilet od a ferry jest jednak wystarczający, jednak pracownicy na odprawie nie są przeszkoleni i musiałem udać się do kolejnego okienka w celu wydrukowania biletu z kasy.

   Opinia dodana przez Michal Wiklinski

 • 26 Feb 2014
  Wycieczka do Tangeru
  • Bardzo daleko od miasta Tanger (ok. 50km). Inne promy przyplywaja bezposrednio do Portu Tanger

   Opinia dodana przez Michal

 • 09 Jan 2014
  Calm, but bad astonished trip
  • Ship full of people sleeping on the stairs, corridors and other public places; very "nice" places like casino, main lounge, cinema, fitness room, etc. were closed!; very dirty ship, with a lot of pets placed everythere; bad smell of people slept amost everythere; staff did not do anything with it!! only sleeping couchette were nice and quite; totally not recommend this trip (ship also arrives to Port Tanger Med, not TANGER); Prices on ship like on the royal MSC FERRY!! better choose many trains and buses and get ship from Tarifa to Tanger. It was our last time travelling by long distance ferry.

   Opinia dodana przez Kamil Poland

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi