Promy na Malte

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Oferty Specjalne

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Trasy promowe do Malta

AFerry.pl oferuje szeroki wybór tanich połączeń promowych na Maltę z rożnymi przewoźnikami jak na przykład Virtu Ferries. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy na Maltę z Włoch.

 • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
 • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
 • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe na Maltę

Połączenia na Maltę obsługuje operator promowy Virtu Ferries.

Więcej o Malcie

Malta jest jednym z najmniejszych państw w Europie leżących na Morzu Śródziemnym na południowy - wschód od Sycylii. Większość turystów przyjeżdża tu głownie, aby relaksować się na plażach i korzystać z uroku śródziemnomorskiej pogody. Poza resortami można tu znaleźć także wiele zabytków historycznych, które odzwierciedlają liczne wpływy innych nacji, np. bizantyjskie, romańskie i greckie. Na główną uwagę zasługuje historyczna część Valletty (stolica Malty), świątynie z katakumbami, ogrody Barrakka oraz Muzeum Archeologiczne (Valletta).Ta mieszanka kulturowa dodaje Malcie prawdziwego uroku.

Malta - przewodnik turystyczny

Malta oferuje nie tylko ciepły klimat i piękne plaże, ale również zabytki Zakonu Joannitów.

Malta to państwo wyspiarskie na Morzu Śródziemnym leżące na południe od Sycylii. W skład jego terytorium wchodzą wyspy: Malta, Gozo, Comino, Cominotto, Wyspy Św. Pawła i Fifla. Malta najczęściej utożsamiana jest z główną wyspą o tej samej nazwie. Dominuje tu rzeźba krasowa z pagórkowata powierzchnia oraz z licznymi zatokami, półwyspami i dolinami rzecznymi.

Błękitna Jaskinia jest najbardziej popularną atrakcją Malty.

Na dziedzictwo kulturowe składają się między innymi kompleksy świątyń megalitycznych w Hagar Qim, Mnajdra i Tarxien lub Stare Miasto Walety wpisane na Listę UNESCO. To w Walecie możemy podziwiać Paląc Wielkich Mistrzów Zakonu Joannitów. Walory wypoczynkowe z pewnością zagwarantuje Rajska Zatoka w Mellieha, na wschód od Zatoki Św. Pawła, gdzie jest najlepsza plaża na całej Malcie.


Podróż po Malcie

Na Malcie obowiązuje ruch lewostronny. Sieć dróg jest dość dobra. Przewoźnik autobusowy Arriva Malta obsługuje połączenia w dzień i w nocy. Mniejsza infrastruktura transportu na wyspie Guzo.

Co warto zobaczyć na Malcie

Valletta ( Waleta) - stolica Malty, Pałac Wielkich Mistrzów, zabytki renesansu, układ obronny z fortem św. Elma, bramami, wieżami i uliczkami, konkatedra św. Jana, Teatr Manoela - trzeci najstarszy teatr Europy, Narodowe Muzea: Archeologiczne, Sztuk Pięknych, Wojny

Błękitna Jaskinia (Blue Grotto) - położona blisko Żurrieq, między wschodem słońca a godziną 13 występuje tu ciekawe zjawisko gry światła słonecznego i wody, która odbija różne odcienie błękitu na ścianach jaskini

Rabat - grota św. Pawła, katakumby św. Pawła: kilometry tuneli pokrytych freskami, katakumby św. Agaty

Marsaxlokk - kolorowe łodzie rybackie

Klify Dingli - najwyższy szczyt wyspy z piękną panoramą na Maltę

Mdina - Ciche Miasto: fortyfikacje obronne, katedra św. Pawła, malownicze uliczki i kawiarnie Starówki

Mosta - kościół Wniebowzięcia NMP (Santa Marija Assunta) z trzecią, co do wielkości, kopułą na świecie

Mediterraneo Marine Park - park wodny, w którym można pływać z delfinami

Opinie

 • 16 Jun 2017
  pozytywna
  • szybko i sprawnie

   Opinia dodana przez PIOTR

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi