Promy do Łotwy

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Oferty Specjalne

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Trasy promowe do Lotwa

AFerry.pl oferuje wybór tanich połączeń promowych do Łotwy z przewoźnikiem Tallink. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy do Łotwy z Szwecji.

  • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
  • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
  • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe do Łotwy

Przewoźnik promowy Tallink Silja obsługuje połączenie z Sztokholmu do Rygi natomiast Stena Line oferuje rejsy na trasach z Ventspils do Nynäshamn w Szwecj oraz Lipawa/ Ventspils do Travemünde w Niemczech

Więcej o Łotwie

Łotwa jest krajem bogatym przyrodniczo i kulturowo. Znajduje się tu wiele jaskiń, jezior, lasów i wodospadów. Do znanych miejsc należą: Ryga - stolica, uzdrowisko Jurmala, Cesis z ruinami zamku krzyżackiego oraz Lipawa.

Łotwa - przewodnik turystyczny

Nie tylko fani architektury secesyjnej dostrzegą walory Łotwy.

Łotwa leży nad wschodnią częścią Bałtyku między Estonią i Litwą. Jest to kraj nizinny z niewielkimi wzniesieniami, licznymi jeziorami i źródłami wód mineralnych. Liczne plaże wzdłuż Bałtyku to jeden z największych walorów turystycznych Łotwy. Resort Jurmala przyciąga najwięcej wczasowiczów. Ciekawe atuty widokowe posiada też Kuldiga, gdzie na rzece Windawie można podziwiać wodospady Ventas rumba.

odwiedź zabytkową Rygę i poznaj jedno z światowych dziedzictw kultury i przyrody.

Południk Struvego to jedna z osobliwości Łotwy znajdujących się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to sieć triangulacyjnych punktów pomiarowych ciągnących się od Przylądka Północnego w Norwegii aż do Morza Czarnego. Jeden z takich punktów leży na Łotwie. Ryga to turystyczna wizytówka kraju z zabytkową starówką i z największym skupiskiem architektury secesyjnej w Europie.


Podróż po Łotwie

Jeśli nie poruszacie się samochodem, to autobusy także zabiorą was w każdą część Łotwy. Pociągi łączą tylko większe miasta jak: Daugavpils, Jelvaga, Ventspils, Valmiera, Ryga oraz nad morze, niedaleko Rygi. Sa one bardzo tanie, aczkolwiek niezbyt szybkie. W Rydze, Lipawie i Dyneburgu kursują tramwaje.

Co warto zobaczyć na Łotwie

Ryga: zamek, katedra, kościoły św. Piotra i św. Jakuba, kamieniczki, gildie, UNESCO

Lipawa - stare miasto, kurlandzkie spichlerze, pozostałości wielkiej twierdzy

Cesis - ruiny zamku krzyżackiego

Jurmała - słynne uzdrowisko

Park Narodowy Gauji - jeziora, stare drzewa, jaskinie

Dolina rzeki Salaca - jaskinie i skały

Dyneburg - zabudowa secesyjna, sobór św. Borysa i Gleba i pozostałości carskiej twierdzy

Kuldiga - wodospady Ventas rumba

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi