Promy do Litwy

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Oferty Specjalne

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Trasy promowe do Litwa

Aferry.pl oferuje wybór tanich połączeń promowych do Litwy z DFDS Seaways. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy do Litwy z Niemiec i Szwecji.

  • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
  • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
  • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe na Litwę

Połączenia promowe do portu Kłajpeda na Litwie obsługuje DFDS Seaways/ LISCO z portu Karlshamn w Szwecji oraz z Sassnitz i Kilonii w Niemczech.

Więcej o Litwie

Litwa leży nad Morzem Bałtyckim. Najczęściej odwiedzanym przez turystów miejscem jest Wilno - stolica kraju. Znajduje się tam słynna Ostra Brama z obrazem Matki Bożej, miejsce kultu Maryjnego, cmentarz na Rossie, gdzie pochowani sa znani Polacy i jeszcze wiele innych zabytków. Niedaleko Wilna położone są Troki z zamkiem Witolda. Wszystko to możesz zobaczyć z aferry.pl.

Litwa - przewodnik turystyczny

Miłośnicy historii i przyrody zobaczą tu wiele ciekawych obiektów i miejsc światowego dziedzictwa.

Litwa jest jednym z krajów bałtyckich położona między Polska i Łotwą. Charakteryzuje ją piękno nieskażonej przyrody z licznymi jeziorami, lasami i rzekami, z których większość objęta jest ochroną narodową. Do znanych parków należy tutaj Trocki Historyczny PN oraz PN Mierzei Kurońskiej.

liczne rzeki i jeziora stwarzają świetne warunki do kajakowania.

Wilno, Troki i Kowno to perły historycznej Litwy. W miastach można zobaczyć zabytkowe starówki, kościoły, kamienice, zamki i muzea. Wilno słynie z Ostrej Bramy, Kowno z Domu Perkuna a Troki z pięknej twierdzy na jeziorze. Wczasowiczów z pewnością zauroczy wybrzeże Bałtyku z czystymi plażami, m.in. w Nidzie na Mierzei Kurońskiej.


Podróż po Litwie

Na Litwie najlepiej jest poruszać się samochodem lub pociągiem. Główne trasy kolejowe łączą Rosje, Polskę i Białoruś: Moskwa-Wilno-Kaliningrad, Petersburg-Wilno-Grodno (na Białoruś i do Polski), Ryga-Szawle-Kaliningrad. W Kłajpedzie, Wilnie i Kownie kursują tramwaje.

Co warto zobaczyć na Litwie

Wilno: Stare Miasto (UNESCO) z katedra, Ostra Brama, kościół św. Anny, Baszta Giedymina, cmentarz na Rossie

Troki - znany gotycki zamek na wyspie

Druskienniki - uzdrowisko na wysokim brzegu Niemna

Gora Krzyzy - około 60 tys. krzyży, przynosi się je tutaj w intencji nadziei, przyszłości, jako symbole zadumy, wiary lub jako wota dziękczynne; miejsce pielgrzymek, UNESCO

Kowno - zamek, katedra, słynna kamieniczka Dom Perkuna

Polaga - 15-kilometrowa plaża i molo

Delta Niemna - niezapomniane krajobrazy, idealne miejsce na fotosafari

Kłajpeda - port, starówka i muzea

Mierzeja Kurońska - malownicze wydmy, cudowne plaże i czyste morskie powietrze (UNESCO)

Żmudzki Park Narodowy - ciekawe okazy drzew, liczne głazy i pełne ryb jeziora

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi