Promy na Kretę

Mapa

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Trasy promowe do Kreta

Oferty Specjalne

AFerry.pl oferuje szeroki wybór tanich połączeń promowych na Kretę z różnymi przewoźnikami jak na przykład Anek Line lub Lane Lines. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy na Kretę z Grecji i greckich wysp.

 • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
 • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
 • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe na Kretę

Na Kretę można popłynąć z głównego lądu Grecji z Pireusu lub z innych wysp greckich jak Santorini, Kythira lub Antykythira z przewoźnikami jak: Blue Star Ferries, Lane Lines, Anek Line, Sea Jets i Minoan.

Pamiętaj, że bilety na promy do Anglii możesz kupić na AFerry.pl także na stronie promy do Grecji.

Więcej o Krecie

Kreta jest największą grecka wyspa lezącą na Morzu Śródziemnym i chyba najbardziej znana. Piękne plaże, upalna pogoda i mityczne zabytki od lat ściągają tu tłumy turystów. Główne atrakcje to ruiny minojskiego pałacu w Knossos, fortyfikacje wenicjańskie w Retimno lub Muzeum Sztuki Kreteńskiej w Heraklionie. Miłośnicy pięknych widoków i przyrody musza koniecznie zobaczyć Wąwóz Samaria uznawany za najdłuższy w Europie.

Kreta - przewodnik turystyczny

Kreta ma moc atrakcji turystycznych dla każdego począwszy od pięknych plaż do starożytnych zabytków.

Kreta to największa grecka wyspa leząca na Morzu Śródziemnym. Skaliste wybrzeża przeplatają szerokie piaszczyste plaże. Wnętrze lądu zajmują pasma górskie w tym Góry Białe i Idajskie sięgające około 2500m n.p.m. Wśród nich spotkamy liczne rzeki, jeziora oraz wąwozy jak popularny wąwóz Samaria i inne mniejsze wąwozy Agia Irini, Aradena, Imbros. Wąwóz Samaria uważa się najdłuższy suchy wąwóz w Europie. Inną osobliwością przyrodnicza na Krecie jest tez Las Palmowy na plaży Vai, będący największym naturalnym lasem palmowym w Europie.

Kreta gwarantuje subtropikalną pogodę na plażach z widokiem na góry.

Turyści nie tylko zaszywają tu kąpieli słonecznych, ale zwiedzają liczne obiekty archeologiczne, np. Pałac Minosa w Knossos (UNESCO) z legendarnym labiryntem i Minotaurem lub wenecka starówkę w Retimno. Do innych większych miast należy Chania i Heraklion, gdzie również zobaczymy pamiątki po panowaniu Wenecjan i Turków, a także z okresu kultury minojskiej.


Podróż po Krecie

Kreta posiada dość dobrą infrastrukturę transportu. Autostrady biegną w północnej części wyspy z zachodu na wschód, łącząc wszystkie główne miasta i resorty. Przewoźnik autobusowy KTEL zapewnia polaczenia na całej wyspie z większą frekwencja na trasach północnych. Bez problemu można tu wynająć samochód, np na Wiem gdzie jade.

Co warto zobaczyć na Krecie

Heraklion - Muzeum Archeologiczne, najlepsze muzeum sztuki minojskiej na świecie

Knossos - wykopaliska minojskie, pałac w Knossos to największa rewelacja, ale warto zobaczyć tez Malię, Fajstos, Zakros i inne ruiny na wyspie

Wąwóz Samaria - słynny 18km wąwóz w Górach Białych

Cretequarium - w miejscowości Gournes w dawnych budynkach bazy wojskowej USA utworzono kilka akwariów z bogata flora i fauna Morza Śródziemnego

Nadmorskie kąpieliska - Matala, Paleochora, Plakias i Sitia z urokliwymi plażami

Płaskowyż Lasithi - malownicze wioski rolnicze otoczone górami i jedyne w swoim rodzaju wiatraki

Jaskinia Dikte - ślady starożytności

Chania i Rethimnon - zabytkowe starówki z pamiątkami po Turkach i Wenecjanach

Opinie

 • 01 Aug 2019
  Polecam tego przewoźnika
  • Opinia bardzo dobra, wszystko na wysokim poziomie. Polecam

   Opinia dodana przez Anon

 • 17 May 2019
  Bardzo przyjemnie
  • Fajna podróż, sympatyczna atmosfera i miła obsługa. Wygodna i szybka rezerwacja

   Opinia dodana przez Anon

 • 06 May 2019
  Ogólnie ok
  • Rejs z powodu strajku został odwołany i nikt nie raczył o tym fakcie poinformować poprzez e-mail telefon itd gdyby nie czujność pracownika wypożyczalni samochodu zostalibyśmy bez noclegi samochodu w porcie na noc .. taka sytuacja w mojej ocenie jest poniżej krytyki

   Opinia dodana przez Rysiek

 • 13 Sep 2018
  Jest ok.
  • Cena zawsze może być lepsza, więc ciężko to ocenić. Ale nie mieliśmy żadnych problemów. Bilety dostaliśmy od ręki, załadowani zostaliśmy szybko i sprawnie. Sama podróż też bez zastrzeżeń. Posiłek w normalnej cenie, urozmaicony. Jedynie kabina trafiła się nam na samym końcu co dawało trochę hałasu.

   Opinia dodana przez Sławek

 • 09 Sep 2018
  Tourists from Poland
  • From Pireus to Kreta boarding was big chaos. Ship rather old. It's good to travel in the night.

   Opinia dodana przez GRZEGORZ

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi