Promy do Islandii

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Oferty Specjalne

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Przepraszamy. Obecnie nie można kupić biletów na promy na Islandię na stronie AFerry.pl. Skorzystaj z alternatywnych tras w wyszukiwarce.

AFerry.pl oferuje wybór tanich połączeń promowych do Islandii z Smyril Line. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy do Danii z Islandii.

  • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
  • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
  • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe do Islandii

Na Aferry.pl można kupić bilety do Islandii z przewoźnikiem Smyril Line z portu na głównym lądzie Danii z Hirtshals do islandzkiego portu Seysdisfjordur oraz z portu Torshavn na Wyspach Owczych.

Więcej o Islandii

Islandia jest tajemnicza wyspa-krajem, który mimo iż zimny to przyciąga uwagę wielu z nas. Niezwykłość przyrody, gejzery, wulkany i lodowce od zawsze fascynują i budzą wielki respekt do sil natury, tym bardziej po ostatnim wybuchu wulkanu Eyjafjoell w kwietniu 2010. Wydostająca się z krateru chmura pyłów wulkanicznych sparaliżowała przez tydzień ruch lotniczy nad niemal cala Europa. Sama kultura i sposób zżycia mieszkańców Islandii w pobliżu tykającej bomby wulkanicznej budzi wielki podziw.

Islandia - przewodnik turystyczny

Erupcja Eyjafjallajökull w 2010 roku zaczęła przyciągać więcej sympatyków wulkanów na Islandię.

Islandia położona jest na Atlantyku w Europie Północnej i należy do krajów nordyckich. Obszar państwa leży na głównej wyspie Islandia i kilku mniejszych. Wyspa wykazuje działalność wulkaniczną w postaci licznych aktywnych wulkanów, jak Hekla, Katla czy Askja, którym towarzyszą gejzery i gorące źródła. Linia brzegowa posiada liczne zatoki i fiordy. Islandia znajduje się poza kołem podbiegunowym stąd też spotkamy tu także lodowce, z których najbardziej znany jest Vatnajökull. Wyspa jest pod wpływem ciepłego prądu oceanicznego, stąd też długie zimy nie są tak mroźne jakby się wydawało z średnią temperaturą -5°C. Z kolei lata są krótkie i chłodne. Od września do marca można tu podziwiać zjawisko zorzy polarnej.

Islandia to kraj niezwykłych krajobrazów lodowców, wulkanów, gejzerów i zorzy polarnej.

Islandia prężenie rozwija ekoturystykę i ekoturystykę. Miłośnicy geologii, wulkanów, lodowców i gejzerów przyjeżdżają obserwować wulkaniczną i lodowcową działalność wyspy. Natomiast egotyści wybierają rejsy w celu podpatrywania wielorybów i waleni. Dziedzictwo kulturowe po ludach nordyckich odnajdziemy w stolicy kraju, Rejkjawiku, w Muzeum Narodowym. Do ciekawszych budynków zalicza się tez kościół Hallgrímskirkja lub Perlan - centrum rozrywki. W Glaumbaer stoją tradycyjne domy Islandczyków pokryte trawa w ramach izolacji. Warto wiedzieć, że Islandia jest jednym z najbardziej rozwiniętych i najbogatszych krajów na świecie. Kraj nie należy do Unii Europejskiej, a środkiem płatniczym jest islandzka korona.


Podróż po Islandii

Główna droga Islandii jest The Ring Road of Iceland, która biegnie dookoła wyspy. Część mniejszych dróg wciąż jest nieutwardzona. Brak tutaj linii kolejowych. Samochody są uważane za główny środek transportu. Przewoźnicy autobusowi oprócz normalnych kursów, oferują też wycieczki objazdowe.

Co warto zobaczyć w Islandii

Reykjavik - stolica Islandii, kościół Hallgrímskirkja, jezioro Tjörnin, Sólfar, Muzeum Narodowe, świadectwa historii na wyspie Videy, Ingólfstorg, widoki z Perlan

Zorza Polarna nad Zachodnimi Fiordami - widoczna przy czystym niebie od września do marca

Bláa Lónidh (Błękitna Laguna) - spa z odkrytymi gorącymi źródłami leczniczymi, w której można brać kąpiel przez caly rok

Vatnajökull - największy w Europie lodowiec z najwyższym szczytem Islandii - Hvannadalshnúkur (2119 m)

Snaefellsjökull - lodowiec i wulkan

Wodospady: Glymur, Gullfoss i Dettifoss

Muzeum Wielorybów oraz Islandzkie Muzeum Fallologiczne w Húsavík

Kanion Jökulsárgljúfur - chaotyczny kanion w parku narodowym spowodowany wybuchem wulkanu pod rzeka

Jezioro Myvatn - raj dla obserwatorów ptaków

Dimmuborgir - dramatyczny krajobraz labiryntu formacji lawy, jaskinie, skały

Jökulsárlón - dryfujące bryły lodowe

Wulkany Hekla, Laki i Askja

Gejzer Strokkur - regularnie wyrzuca gorącą wodę na wysokość około 16m

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi