Promy do Holandii

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Tanie Promy do Holandii - Ceny od 391 zł

Aferry PL oferuje szeroki wybór tanich połączeń promowych do Holandii z przewoźnikami DFDS Seaways lub P&O. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy do Holandii z Anglii.

Trasy promowe do Holandia

Trasy promowe do Holandii

Podróże promowe Polaków do i z Holandii maja często charakter tranzytowy w drodze miedzy Polska i Anglia. Z Holandii możemy popłynąć z DFDS Seaways z Amsterdamu/ Ijmujden do Newcastle, z P&O z Rotterdamu do Hull lub z Stena Line z Hoek van Holland do Harwich.

Więcej o Holandii

Holandia od zawsze przyciąga turystów pięknym krajobrazem wiatraków i kanałów rozpościerającym się po całym kraju. Warto tu przyjechać na Festiwal Kwiatów, usiąść w jednej z uroczych kafejek w Amsterdamie lub zobaczyć budynki parlamentu europejskiego w Hadze. Kraj Niderlandów ma jeszcze wiele do zaoferowania, kup bilet na Aferry.pl i przekonaj się sam.

Holandia - przewodnik turystyczny

Holandia zauroczy cię nie tylko polami kwiatowymi.

Holandia leży w Zachodniej Europie nad Morzem Północnym. Kraj ten od zawsze kojarzy nam się z tulipanami, wiatrakami i serami oraz powszechnym liberalizmem, ale to nie wszystko co ten kraj ma do zaoferowania. Aby lepiej poznać kulturę i historie kraju najlepiej wybrać się do Amsterdamu. Pośród licznych kanałów i parkingów z rowerami zobaczymy malownicze kamienice, pałac królewski lub muzea. Do najciekawszych z nich należy Rijksmuseum i Muzeum Van Gogha. Amsterdam znany jest z wielu atrakcji przeznaczonych wyłącznie dla dorosłych turystów.

odwiedź Keukenhof, cudowne plantacje kwiatów.

Z mniejszych miasteczek warto zobaczyć Dokkum w północnym regionie zwanym Fryzją z pięknymi wiatrakami Zeldenrust, De Hoop oraz De Marmeerin. Smakosze sera z pewnością nie ominą Edamu, w którym co środę w lipcu i sierpniu odbywa się targ serowy.

Nizinna Holandia nie oferuje dech zapierających widoków z wyjątkiem rozległych plantacji kwiatów w Keukenhof zwanym Ogrodem Europy. Największy park kwiatowy w Europie można zwiedzać od polowy marca do polowy maja. Co roku w kwietniu odbywa się tu wielka parada kwiatów, podczas której prezentowane są rzeźby kwiatowe.


Podróż po Holandii

Holandia to jeden z nielicznych krajów z perfekcyjnym transportem. Siec autostrad należy do najgęstszych na świecie i w dodatku przejazd snelweg jest bezpłatny. Linie kolejowe łączą główne miasta. Pociągi jeżdżą szybko i punktualnie, ale niestety nie należą do tanich. Holandia może tez pochwalić się imponującą siecią ścieżek rowerowych i to własnej rower uważany jest za najlepszy środek transportu do eksploracji Niderlandów.

Co warto zobaczyć w Holandii

Amsterdam - urocze kanały, palac królewski, targ Bloemenmarkt, Rijksmuseum i Muzeum van Gogha, Jordaan - malownicza dzielnica z domami i kanałami

Park Keukenhof - największy ogród kwiatów w Europie

Haga - urokliwe miasto z wspaniałą galerią malarstwa - Mauritshuis

Rotterdam - największy port w Europie, wieża Euromast (101m) z punktem widokowym i restauracja

Waddenzee (Morze Wattów) - płytkie wody miedzy Wyspami Fryzyjskimi a stałym lądem Holandii. Popularne miejsce dla mudflat hiking, czyli wędrówki w płytkich wodach podczas odpływu, często po błotnistym podlotu z głównego lądu na pobliska wyspę. W taki sposób można dojść do Wysp Fryzyjskich: Terschelling, Ameland, Engelsmanplaat, Schiermonnikoog, Simonszand i Rottumeroog.

4 z 5 gwiazdek na podstawie 154 opini

Opinie

 • 14 May 2019
  Bardzo dobrze mi się płynęło z wami
  • Bardzo dobrze mi się płynęło z wami dobrze upłynął czas ładny były widoki

   Opinia dodana przez Anon

 • 09 May 2019
  super podroz
  • Bardzo zadowala to ze mozna byc na pokladzie juz 2,5 godz przed odpynieciem zamiast czekac w aucie.

   Opinia dodana przez ZDZISLAW

 • 17 Mar 2019
  Godne polecenia.
  • Szybko i sprawnie,a to jest najwazniejsze w podrozy.Duza piatka.

   Opinia dodana przez ROMAN WYSTUB

 • 07 Mar 2019
  Dobra obsługa
  • Czyst w kabinie dobre jedzenie ,

   Opinia dodana przez PAWEL MARSZALEK

 • 10 Jan 2019
  3
  • Mogło by być taniej

   Opinia dodana przez Anon