Promy do Hiszpanii

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Oferty Specjalne

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Trasy promowe do Hiszpania

Aferry.pl oferuje szeroki wybór tanich połączeń promowych do Hiszpanii z różnymi przewoźnikami jak na przykład Brittany Ferries, Acciona, Balearia, Grimaldi Lines. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy do Hiszpanii z Anglii, Włoch, Maroko, Algierii, na Baleary i Kanary.

Najaktualniejsze ceny

Trasa Cena Szczegóły Opłaty za przejazd
Ibiza - Barcelona
(Trasmediterranea)
836 zł
 • Zarezerwowany : poniedziałek, 7 września 2020
 • Podróż: niedziela, 13 września 2020 (W jedną stronę)
 • Samochód osobowy + 1
 • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
 • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
 • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe do Hiszpanii

Połączenia z Włoch obsługuje Grandi Navi na trasie Genua - Barcelona. Z Maroko pływają promy linii Grandi Navi, Balearia i Acciona do Barcelony, Almerii i Algeciras. Z Wysp Kanaryjskich do Kadyks (Kadyks) kursują liczne promy Acciona, a z Balearów promy Balearia. Skorzystaj z mapy tras na tej stronie, aby zapoznać się z wszystkimi połączeniami promowymi do Hiszpanii.

Pamiętaj, że bilety na promy do Hiszpanii możesz kupić na AFerry.pl także na stronach: promy do Wysp Kanaryjskich i promy na Wyspy Balearskie.

Zniżka Rezydenta

Jeśli jesteś rezydentem Wysp Balearskich, Wysp Kanaryjskich, Ceuty lub Mellila i podróżujesz z Acciona Trasmediterránea, możesz skorzystać ze zniżki rezydenta i zaoszczędzić 50%. Pamiętaj, że na odprawie i podczas rezerwacji musisz przedstawić dowód tożsamości potwierdzający twój status rezydenta. Nie wywiązanie się z tego obowiązku unieważni bilet ze zniżką i będziesz musiał kupić nowy w porcie.

Więcej o Hiszpanii

Hiszpania od lat jest popularnym miejscem wypoczynku dla wielu turystów. Piękne plaże, słoneczna i upalna pogoda to tylko niektóre czynniki, które przyciągają spragnionych kąpieli słonecznych. Poza tym wnętrze kraju ma również wiele do zaoferowania. Kosmopolityczny Madryt, Barcelona czy Walencja urzekają pięknem starej i nowej architektury. Ponadto czekają tu na nas pokazy flamenco, korridy i wiele innych tradycji i zwyczajów, które możesz odkryć dzięki Aferry.pl. Przeprawa promowa do Hiszpanii na pewno wprawi nas jeszcze bardziej w wakacyjny nastrój.

Hiszpania - przewodnik turystyczny

Hiszpania to nie tylko piękne plaże, ciepłe wody Morza Śródziemnego, ale także kraina zabytków kultury arabskiej, hiszpańskiej i rzymskiej

Hiszpania leży w południowo - zachodniej Europie między wodami Atlantyku i Morza Śródziemnego. Od lat przyciąga turystów ze względu na rozlegle plaże na popularnych wybrzeżach Costa Brava, Costa Blanca lub Costa del Sol. Burzliwa historia kraju pozostawiła wiele zabytków z różnych kultur, a wiele z nich znalazło się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warto wspomnieć tu przykład z czasów panowania Arabów jakim jest twierdza Alhambra w Andaluzji, Escorial będący nekropolią hiszpańskich monarchów czy akwedukt w Segowii wybudowany przez Rzymian ok. 2 tysiące lat temu.

Do ciekawszych budowli w Hiszpanii należy także bazylika Sagarda Familia w Barcelonie według projektu słynnego architekta Gaudiego. Jej budowa rozpoczęła się w 1882 roku i trwa do chwili obecnej.

spróbuj sangria i zobacz pokaz flamenco, aby poznać prawdziwy hiszpański temperament.

Dla miłośników górskich trekkingów Pireneje oferują wiele ciekawych szlaków, np. GR11. Jak wiadomo Hiszpanie maja nadzwyczajny temperament, który przejawia się w licznych ulicznych fiestach, tańcach flamenco lub pasedoble oraz tradycyjnych walkach byków - korridach.

Atrakcje turystyczne na Wyspach Kanaryjskich i Balearskich znajdziesz na naszych stronach Wyspy Kanaryjskie - przewodnik turystyczny oraz Baleary - przewodnik turystyczny.


Podróż po Hiszpanii

Sieć autostrad skupia się w centralnej części kraju. Pozostałe drogi sa dobrej jakości. Najwygodniejszym środkiem transportu wydaje się być kolej. Hiszpania posiada największą sieć szybkich pociągów w Europie a w skali światowej zajmuje drugie miejsce po Chinach. Pociągi w Hiszpanii poruszają się tez z najwyższą średnią prędkością na świecie i na niektórych odcinkach osiągają nawet 300km/h. Super szybkie połączenia kolejowe łączą Madryt, Sewillę, Malagę, Valladolid, Walencje i Barcelonę. Linie autobusowe obejmują głównie strefy bez stacji kolejowych.

Co warto zobaczyć w Hiszpanii

Barcelona - słynna katedra La Sagrada Familia, słynny deptak Las Ramblas

Madryt - Monasterio de las Descalzas Reales, El Palacio Real, Prado, park Retiro i Jardines Botanicos, muzea Thyssen-Bornemisza i Reina Sofia

Pałac Eskurial

Akwedukt w Segowii

Alhambra - mauretański pałac w Granadzie

Malaga - arena korridy, piękne plaże, resorty

La Rioja - region winnic

Santiago de Compostela - okazała katedra i cel średniowiecznych pielgrzymek

Bilbao - Muzeum Guggenheima

Pampeluna - słynny festyn San Fermin z gonitwa byków po ulicach miasta

Montserrat - klasztor, miejsce pielgrzymek

Opinie

 • 29 Apr 2019
  OK
  • Podróż o czasie, bezpłatna zmiana godziny wypłynięcia. Polecam.

   Opinia dodana przez Anon

 • 29 Apr 2019
  Całkiem dobrze
  • Odprawa sprawna, możliwość bezpłatnej zmaiany godziny wypłynięcia. podróż o czasie.

   Opinia dodana przez Anon

 • 04 Feb 2019
  Algeciras-Ceuta-Algeciras
  • Drogie bilety.

   Opinia dodana przez RAFAL

 • 25 Jan 2015
  transfer back to Europe
  • I had pleasure, quick and comfortable travel. Recommend.

   Opinia dodana przez krzysiek bł.

 • 21 Sep 2012
  Alternatywa dla samolotu (ale dla wytrwalych)
  • Podróż promem z Malagi do Melilli może być alternatywą dla samolotu- wychodzi korzystniej cenowo, ale jest to opcja dla ludzi młodych i odpornych na trudy podróży. W drodze do Melilli była wysoka fala i własciwie tylko ja dobrze znioslam podróz sposrod naszej 4-osobowej grupy. Podrózujacy do Maroka musza sie liczyc z tym, że dotarcie z Melilli do jakiegokolwiek wiekszego osrodka marokanskiego to kolejny problem. Sam prom jest jednak bardzo wygodny- dla podroznych dostepne sa dwa rodzaje foteli, mozna sie bez problemu przespac w trasie.

   Opinia dodana przez Zuzia

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi