Promy do Finlandii

 • Finlandia - oferty promowe
  Finlandia - oferty promowe

  Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów

 • Łatwa i bezpieczna rezerwacja
  Łatwa i bezpieczna rezerwacja

  Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”

 • Finlandia - oferty promowe
  Finlandia - oferty promowe

  Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

 • Miliony zadowolonych klientów
  Miliony zadowolonych klientów

  Jesteśmy największą stroną o promach na świecie i mamy call centre na wszelki wypadek

Aferry PL oferuje szeroki wybór tanich połączeń promowych do Finlandii z rożnymi przewoźnikami jak na przykład Finnlines lub Tallink. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy z Finlandii do Szwecji, Niemiec, Wysp Alandzkich i Estonii oraz Rosji.

Finlandia- Trasy

Trasy promowe do Finlandii

Głównymi przewoźnikami promowymi do Finlandii są: Finnlines, Eckerö Line, Tallink, St. Peter Line Viking Line. Z Viking Line popłyniesz z Sztokholmu do Helsinek lub Turku, a Tallink oferuje regularne połączenia między Tallinem a Helsinkami oraz z niemieckiego Rostock do Helsinek. Finnlines pływa z Helsinek do Polski i Niemiec. Wyspy Alandzkie są jakby pomostem pośredniczącym w połączeniach promowych między środkową Szwecją i Finlandią. Z portu Mariehamn wypływają promy Viking Line do Helsinek i Turku a z Langnas do Turku. Nowy operator St. Peter Lines oferuje rejsy do Tallina i Petersburga.

Więcej o Finlandii

Finlandia bez wątpienia jest jednym z ciekawszych krajów skandynawskich, a zarazem najmniej odkrytym. Finowie powszechnie znani sa jako wielcy miłośnicy saun. Na pewno warto więc skorzystać z fińskiej sauny podczas podroży i dowiedzieć się czegoś więcej o jej leczniczych właściwościach. Finlandia to również wielka kraina jezior i lasów. Helsinki jako stolica ma charakter kosmopolityczny, jednakże zachowały się tu zabytki architektury skandynawskiej. Północna Finlandia znana jako Laponia corocznie przyciąga tłumy do domu Świętego Mikołaja.

Finlandia to także doskonale miejsce do wędkowania, jazdy na nartach i wielu innych czynności, które odkryjesz dzięki aferry.pl

Finlandia - przewodnik turystyczny

Dzięki bezpośrednim połączeniom promowym z Polski, Finlandią jest bliżej niż myślisz. Odkryj bajkowy świat Muminków i Św. Mikołaja.

Finlandia leży w północno - wschodniej Europie i często błędnie zaliczana jest do krajów skandynawskich. W krajobrazie dominują liczne jeziora, lasy i pagórki, które stwarzają doskonale warunki do pieszych i rowerowych wędrówek oraz kajakowania. Finlandia to także doskonałe miejsce na wyprawę na ryby, często określane jako Wędkarskie Eldorado. Warto wybrać się tutaj na wędkowanie muchowe nad Jezioro Inari w Laponii. Helsinki jako stolica kraju mieści w sobie wiele ciekawych zabytków w tym Suomenlinna - twierdza położona na 6 wyspach, kora obecnie jest popularnym miejscem na pikniki.

Wybrzeże w Helsinkach
Wybrzeże w Helsinkach

bez względu czy lubisz przyrodę czy architekturę czy relaks w saunie, Finlandia jest otwarta na każdego turystę.

Północna część kraju - Laponia znajduje się za kołem podbiegunowym i co roku można tu podziwiać zjawisko zorzy polarnej. Będąc w Finlandii, nie można nie skorzystać z sauny. Sauna wpisana jest głęboko w tradycje Finów, także jest ona obecna w każdym domu, hotelu a nawet miejscach pracy. Ma ona na celu oczyszczenie fizyczne i psychiczne organizmu. Niektórzy przewoźnicy promowi do Finlandii posiadają sauny na pokładzie.

Odkryj atrakcje Wysp Alandzkich odwiedzając naszą stronę Wyspy Alandzkie - przewodnik turystyczny.


Podróż po Finlandii

Ważna informacja dla osób posiadających samochód napędzany LPG.: gaz płynny (LPG) nie jest dostępny dla prywatnych samochodów na terenie Finlandii

Mimo słabej gęstości zaludnienia siec dróg jest dość dobrze rozwinięta i transport drogowy bardzo popularny. Nie ma tu płatnych autostrad czy płatnych przejazdów przez tunel lub most. Linie kolejowe ograniczają się do połączeń do głównych miast w tym Joensuu, Kuopio, Oulu, Tampere, Turku i Helsinki. Połączenia autobusowe są bardzo dobrze rozwinięte i obsługiwane przez prywatne firmę ExpressBus. Autobusem w Finlandii można się dostać nawet do najodleglejszych miejsc.

Co warto zobaczyć w Finlandii

Helsinki - muzea i galerie, np. Kiasma i Ateneum, wyspa z twierdzą Suomenlinna, koncerty w wykutym w skale kościele Temppeliaukio

Kuopio - relaks w największej opalanej drewnem saunie na świecie.

Turku - lochy, muzea, średniowieczny zamek, skansen Luostarinmaki

Naantali - urocza starówka i wizyta w Świecie Muminków

Laponia: Rovaniemi - koło podbiegunowe z krainą Św. Mikołaja, zorza polarna

Park Narodowy Lemmenjoki, Pustkowie Saariselka i okolice Kilpsijarvi

na podstawie 99 opini

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi

Opinie

 • 13 Mar 2019
  Bez zawodu
  • Nigdy nie zawiodłem się na tym przewoźniku. Polecam z pełna odpowiedzialnością innym zainteresowanym. Nieco dłuższy rej ma także i dobre strony. Dziękuję i pozdrawiam

   Opinia dodana przez WLADYSLAW WYSOCKI

 • 18 Feb 2019
  Opinia
  • Bez komentarzy

   Opinia dodana przez DARIUSZ STRUSKI

 • 06 Feb 2019
  Polecam
  • Polecam

   Opinia dodana przez Anon

 • 21 Jan 2019
  Biznes
  • Zakup i podróż bezproblemowa. Tak powinno być.

   Opinia dodana przez BOGUSLAW PANAS

 • 15 Jan 2019
  Opinia
  • Polecam

   Opinia dodana przez Anon