Promy do Finlandii

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Aferry PL oferuje szeroki wybór tanich połączeń promowych do Finlandii z rożnymi przewoźnikami jak na przykład Finnlines lub Tallink. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy z Finlandii do Szwecji, Niemiec, Wysp Alandzkich i Estonii oraz Rosji.

Najaktualniejsze ceny

Trasa Cena Szczegóły Opłaty za przejazd
Tallin - Helsinki
(Eckerö Line)
155,63 zł
 • Zarezerwowany : poniedziałek, 19 sierpnia 2019
 • Podróż: środa, 11 września 2019 (W jedną stronę)
 • Samochód osobowy + 1
Tallin - Helsinki
(Tallink Silja)
510,58 zł
 • Zarezerwowany : piątek, 9 sierpnia 2019
 • Podróż: poniedziałek, 16 września 2019 (W jedną stronę)
 • Samochód osobowy + 3
Tallin - Helsinki
(Viking Line)
409,4 zł
 • Zarezerwowany : czwartek, 15 sierpnia 2019
 • Podróż: sobota, 24 sierpnia 2019 - poniedziałek, 2 września 2019
 • Samochód osobowy + 1

Trasy promowe do Finlandia

 • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
 • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
 • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe do Finlandii

Głównymi przewoźnikami promowymi do Finlandii są: Finnlines, Eckerö Line, Tallink, St. Peter Line Viking Line. Z Viking Line popłyniesz z Sztokholmu do Helsinek lub Turku, a Tallink oferuje regularne połączenia między Tallinem a Helsinkami oraz z niemieckiego Rostock do Helsinek. Finnlines pływa z Helsinek do Polski i Niemiec. Wyspy Alandzkie są jakby pomostem pośredniczącym w połączeniach promowych między środkową Szwecją i Finlandią. Z portu Mariehamn wypływają promy Viking Line do Helsinek i Turku a z Langnas do Turku. Nowy operator St. Peter Lines oferuje rejsy do Tallina i Petersburga.

Więcej o Finlandii

Finlandia bez wątpienia jest jednym z ciekawszych krajów skandynawskich, a zarazem najmniej odkrytym. Finowie powszechnie znani sa jako wielcy miłośnicy saun. Na pewno warto więc skorzystać z fińskiej sauny podczas podroży i dowiedzieć się czegoś więcej o jej leczniczych właściwościach. Finlandia to również wielka kraina jezior i lasów. Helsinki jako stolica ma charakter kosmopolityczny, jednakże zachowały się tu zabytki architektury skandynawskiej. Północna Finlandia znana jako Laponia corocznie przyciąga tłumy do domu Świętego Mikołaja.

Finlandia to także doskonale miejsce do wędkowania, jazdy na nartach i wielu innych czynności, które odkryjesz dzięki aferry.pl

Finlandia - przewodnik turystyczny

Dzięki bezpośrednim połączeniom promowym z Polski, Finlandią jest bliżej niż myślisz. Odkryj bajkowy świat Muminków i Św. Mikołaja.

Finlandia leży w północno - wschodniej Europie i często błędnie zaliczana jest do krajów skandynawskich. W krajobrazie dominują liczne jeziora, lasy i pagórki, które stwarzają doskonale warunki do pieszych i rowerowych wędrówek oraz kajakowania. Finlandia to także doskonałe miejsce na wyprawę na ryby, często określane jako Wędkarskie Eldorado. Warto wybrać się tutaj na wędkowanie muchowe nad Jezioro Inari w Laponii. Helsinki jako stolica kraju mieści w sobie wiele ciekawych zabytków w tym Suomenlinna - twierdza położona na 6 wyspach, kora obecnie jest popularnym miejscem na pikniki.

bez względu czy lubisz przyrodę czy architekturę czy relaks w saunie, Finlandia jest otwarta na każdego turystę.

Północna część kraju - Laponia znajduje się za kołem podbiegunowym i co roku można tu podziwiać zjawisko zorzy polarnej. Będąc w Finlandii, nie można nie skorzystać z sauny. Sauna wpisana jest głęboko w tradycje Finów, także jest ona obecna w każdym domu, hotelu a nawet miejscach pracy. Ma ona na celu oczyszczenie fizyczne i psychiczne organizmu. Niektórzy przewoźnicy promowi do Finlandii posiadają sauny na pokładzie.

Odkryj atrakcje Wysp Alandzkich odwiedzając naszą stronę Wyspy Alandzkie - przewodnik turystyczny.


Podróż po Finlandii

Ważna informacja dla osób posiadających samochód napędzany LPG.: gaz płynny (LPG) nie jest dostępny dla prywatnych samochodów na terenie Finlandii

Mimo słabej gęstości zaludnienia siec dróg jest dość dobrze rozwinięta i transport drogowy bardzo popularny. Nie ma tu płatnych autostrad czy płatnych przejazdów przez tunel lub most. Linie kolejowe ograniczają się do połączeń do głównych miast w tym Joensuu, Kuopio, Oulu, Tampere, Turku i Helsinki. Połączenia autobusowe są bardzo dobrze rozwinięte i obsługiwane przez prywatne firmę ExpressBus. Autobusem w Finlandii można się dostać nawet do najodleglejszych miejsc.

Co warto zobaczyć w Finlandii

Helsinki - muzea i galerie, np. Kiasma i Ateneum, wyspa z twierdzą Suomenlinna, koncerty w wykutym w skale kościele Temppeliaukio

Kuopio - relaks w największej opalanej drewnem saunie na świecie.

Turku - lochy, muzea, średniowieczny zamek, skansen Luostarinmaki

Naantali - urocza starówka i wizyta w Świecie Muminków

Laponia: Rovaniemi - koło podbiegunowe z krainą Św. Mikołaja, zorza polarna

Park Narodowy Lemmenjoki, Pustkowie Saariselka i okolice Kilpsijarvi

Opinie

 • 13 Aug 2019
  Komfortowo
  • Bardzo wygodnie i komfortowo.

   Opinia dodana przez Anon

 • 11 Aug 2019
  Helsinki na raz
  • Polecam każdemu taki wyjazd.

   Opinia dodana przez Anon

 • 08 Aug 2019
  Zadowolenie Plus
  • Jak zwykle nic mnie nie mogło zaskoczyć. Przyjemnie i sympatycznie spędzony czas na pokładzie tego przewoźnika. Wielki PLUS i tak trzymać nadal. Pozdrawiam

   Opinia dodana przez WLADYSLAW WYSOCKI

 • 07 Aug 2019
  Pozytyw
  • Polecam

   Opinia dodana przez JAN

 • 01 Aug 2019
  Super
  • Szybka odprawa i przyjemny rejs

   Opinia dodana przez Anon

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi