Promy na Elbę

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

AFerry.pl oferuje wybór tanich połączeń promowych do na Elbę z przewoźnikiem Moby Lines i Toremar. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy na wyspę Elba z Włoch.

Oferty Specjalne

Najaktualniejsze ceny

Trasa Cena Szczegóły Opłaty za przejazd
Piombino - Portoferraio
(Toremar)
235,72 zł
 • Zarezerwowany : piątek, 6 września 2019
 • Podróż: środa, 18 września 2019 (W jedną stronę)
 • 2 Dorosli (Pieszy pasazer)

Trasy promowe do Elba

 • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
 • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
 • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe na Elbę

Na wyspę Elba plwają promy Moby Lines i Toremar do portu Portoferraio z włoskiego portu Piombino w Toskanii. Toremar obsługuje także połączenie do Rio Marina.

Pamiętaj, że bilety na promy na Elbę możesz kupić na AFerry.pl także na stronie: promy do Włoch

Więcej o Elbie

Wyspa Elba jest największą wyspą w Archipelagu Wysp Toskańskich i leży zaledwie 20 km od zachodnich brzegów Włoch. Z Elbą związany był Napoleon Bonaparte, który został tam zesłany z resztkami swoich oddziałów. Wyspa ma charakter typowo turystyczny. Można tam między innymi zobaczyć dom Napoleona, podziwiać piękno przyrody, wejść na szczyt Monte Capanne lub zrelaksować się przy lampce słynnego wina Aleatico, produkowanego na wyspie.

Elba - przewodnik turystyczny

Wspaniała wyspa bez zgiełku masowej turystyki.

Elba to włoska wyspa leząca na Morzu Tyrreńskim między Toskanią a Korsyką. Caly jej obszar wchodzi w skład Parku Narodowego Archipelagu Wysp Toskańskich, stąd też znajdziemy tu malownicze nieskażone krajobrazy nie tylko wybrzeża, ale i wnętrze wyspy. Złocisty piasek, strome klify, lasy kasztanowe oraz małe urocze wioski rybackie pięknie kontrastują się z błękitem otaczających wód morskich. Teren wyspy różnicuje także góra Monte Capanne.

wypocznij w cieniu drzew kasztanowych na jednej z pięknych plaż.

Głównym miastem jest Portoferraio zlokalizowane na cyplu ze stromymi zboczami, z trzech stron otoczone morzem. Na uwagę zasługują tu liczne forty oraz Dom Napoleona z XIXw. z czasów jego pobytu tutaj na wygnaniu z resztkami swoich oddziałów. Warto odwiedzić też jeden z licznych resortów jak Porto Azzurro, Rio Marina lub Capoliveri.


Podróż po Elbie

Najlepszym sposobem na podróżowanie po wyspie będzie wynajęcie samochodu lub roweru. Można tez skorzystać z lokalnych autobusów, ale na pewno nie dowiozą nas wszędzie, gdzie byśmy chcieli.

Co warto zobaczyć na Elbie

Portoferraio - forty, Dom Napoleona

Monte Capanne - górska wędrówka na najwyższy szczyt na wyspie

Campo nell'Elba - resort z piękną plażą

Opinie

 • 28 Jun 2019
  Wszystko ok
  • Wszystko było w porządku, szybka odprawa, obyło się bez jakichkolwiek problemów

   Opinia dodana przez Anon

 • 08 Jul 2018
  No problem with a ferry
  • Overall well organized and punctuall

   Opinia dodana przez Anon

 • 27 Jun 2018
  Tak jak powinno być. Nic dodać nic ująć!
  • Wszystko w najlepszym porządku. Rezerwacja online bez możliwości wydrukowania biletu. W kasie bezproblemowo takie dostaliśmy. Super sprawa to możliwość zmiany godziny przeprawy. Nas złapał deszcz i wróciliśmy godzinę wcześniej. Żadnych utrudnień. Polecam zainteresowanym.

   Opinia dodana przez MIROSLAW WOJTAS

 • 18 Oct 2014
  Urlop na Elbie
  • Miło i bezpiecznie, katering świetny, obsługa profesjonalna

   Opinia dodana przez Wojtek

 • 11 May 2014
  polecam
  • cena może być dla niektórych turystów zbyt wysoka i zrezygnują z podróży na tę ciekawą wyspę. Jakość jest adekwatna do długości trasy i trudno porównywać z wypasionymi promami dalekomorskimi, ale jest zadawalająca. Dla nas ważne było to, że można w ramach dostępności wolnych miejsc zmienić godzinę odpływu. My zmieniliśmy na wcześniejszą w dniu odplywu BEZ KOSZTOWO. Wszystko idzie sprawnie, lepiej tylko oznaczyłabym Biuro. Robiąc rezerwację przez internet musisz przed odpływem udać sie do biura po bilet.

   Opinia dodana przez Monika Piotrowicz-Pyka Zakopane Polonia

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi