Promy do Egiptu

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Oferty Specjalne

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Z powodu sytuacji politycznej na Bliskim Wschodzie przeprawy do Egiptu zostały zawieszone.

AFerry.pl oferuje szeroki połączenia promowe do Egiptu z Visemar Line. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy do Aleksandrii z Wenecji.

  • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
  • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
  • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe do Egiptu

Przewoźnik Visemar Line oferuje połączenia promowe do Egiptu do portu w Aleksandrii z włoskiej Wenecji.

Więcej o Egipcie

Egipt leży w północno - wschodniej części Afryki nad Morzem Śródziemnym. Kraina Nilu i słynnych piramid. Turyści znajdą tu wszystko, co potrzeba do ekscytującej podroży: plaże, pustynie, niesamowite zabytki i duch obcej kultury nasyconej mitami o faraonach.

Egipt - przewodnik turystyczny

Odkryj jedną z największych atrakcji turystycznych na świecie. Zostań bez słów na widok piramid w Gizie.

Egipt jest jedna z najpopularniejszych destynacji turystycznych na świecie. Kto z nas nie marzy o zobaczeniu sławnych piramid lub innych zabytków kultury faraonów. Aż trudno uwierzyć, ze ten pokryty w 90% kraj pustynia skrywa światowe dziedzictwo kulturowe. Większość miast skupia się nad wodami Nilu, Morza Czerwonego i Śródziemnego. W stolicy Egiptu, Kairze, poznamy zabytki kultury islamskiej oraz historie dawnych władców kraju (faraonów) w Muzeum Egipskim. Luksor to z kolei wielki kompleks muzeów, starych świątyń (Karnak), krypt ( Dolina Królów) i posągów. Tutaj także można się udać w rejs po Nilu.

przejażdżka na wielbłądzie i pamiątki faraonów zostaną w twojej pamięci na zawsze.

W zachodniej części kraju na Półwyspie Synaj wielu z nas chętnie wybierze się na wędrówkę na Górę Synaj nie tylko ze względów religijnych, ale na spektakularny wschód słońca. To na Górze Synaj Bóg przekazał Mojżeszowi tablice z 10 przykazaniami.

Aby odpocząć od zwiedzania w upalnych warunkach, resorty nad Morzem Czerwonym na pewno przyniosą pożądane orzeźwienie. Sharm al-Sheikh lub Hurgada to nowoczesne kompleksy wypoczynkowe dla tych, którzy preferują kąpiele słoneczne i nurkowanie w błękitnej wodzie.


Podróż po Egipcie

Najwygodniej będzie wypożyczyć samochód lub wziąć taksówkę, jednakże na autobusach można także polegać. Sieć połączeń jest dobrze rozwinięta i można taniej, łatwiej i szybciej dojechać do celu niż koleją. Z pociągami trzeba uważać, aby wybrać ten szybki. Wolniejsze pociągi mogą się okazać stratą zarówno pieniędzy, jak i czasu.

Co warto zobaczyć w Egipcie

Piramidy w Gizie - najsłynniejsze grobowce na świecie

Abu Simbel - monumentalne, wykute w skale świątynie Ramzesa II i Nefertari

Kair - Muzeum Egipskie, stare miasto

Dolina Królów - najsłynniejszy z kompleksów cmentarnych tworzących nekropolię tebańską

Góra Synaj - klasztor Św. Katarzyny, wschód słońca

Aleksandria - resorty nad Morzem Śródziemnym, katakumby Kom asz-Szukqafa

Morze Czerwone - liczne resorty turystyczne, np. Hurgada, Sharm al-Sheikh, rafy koralowe

Nil - rejs po największej rzece świata

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi