Promy do Danii

 • Dania - oferty promowe
  Dania - oferty promowe

  Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów

 • Łatwa i bezpieczna rezerwacja
  Łatwa i bezpieczna rezerwacja

  Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”

 • Dania - oferty promowe
  Dania - oferty promowe

  Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

 • Miliony zadowolonych klientów
  Miliony zadowolonych klientów

  Jesteśmy największą stroną o promach na świecie i mamy call centre na wszelki wypadek

AFerry.pl oferuje szeroki wybór tanich połączeń promowych do Danii z rożnymi przewoźnikami. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy do Danii z różnych zakątków Europy, jak np. Anglia, Norwegia, Szwecja, Niemcy, Islandia.

Dania- Trasy

Ważne informacje

Uwagi! 29.09.2014 DFDS Seaways zamknęło przeprawy na trasie Harwich - Esbjerg. Skorzystaj z naszej strony Promy do Holandii, aby znaleźć alternatywne połączenie.

Trasy promowe do Danii

Wielu przewoźników promowych oferuje połączenia do Danii. Promy Stena Line pływają z Szwecji (Gothenburg - Frederikshavn, Varberg - Grenaa) i z Norwegii (Olso - Frederikshavn). Color Line obsługuje polaczenia z Norwegii: (Oslo, Kristiansand, Larvik) - Hirtshals oraz Oslo - Frederikshavn.

DFDS Seaways zabierze cię z Oslo do Kopenhagi.

Islandzkie linie Smyril Lines oferują połączenia do portu Hirtshals z: Torshavn (Wyspy Owcze) i Seysdisfjordur (Islandia).

Z niemieckiego portu Rostock do Gedser na malej wyspie Falster popłyniesz z Scandlines. Jest to najkrótsze połączenie promowe z Niemiec do Danii, a zarazem najkrótsze połączenie między Berlinem a Kopenhaga.

Trasa E20 z Kopenhagi do Malmo przebiega przez most Öresund. Bilet na przejazd tym mostem można kupić na naszej stronie Öresund.

Dania ma bardzo dobrze rozwinięty system wewnętrznych połączeń promowych ze względu na archipelagowe położenie kraju. Rodzime polaczenia promowe między wyspami obsługują:

Alsfaergen: Fynshav (wyspa Als) - Bojden (Funen)

Langelandsfaergen: Spodsbjerg (Langeland) -Tars (Lolland).

Samosfaergen: Saelvig (Samso)-Hou (Jutlandia), Kobly Kas (Samso) - Kalundborg (Zelandia).

Bornholmerfaergen: Ronne (Bornholm) - Koge

Trasy promowe do Danii można też znaleźć na naszej stronie Promy do Skandynawii.

Więcej o Danii

Dania podobnie jak Norwegia może poszczycić się pięknymi wybrzeżem fiordowym. Zielone wzgórza. rześkie powietrze, ciekawa skandynawska architektura zachwyci Cię podobnie jak baśnie Christiana Andersena, urodzonego w Odensie. Każdy odkryje tu cos dla siebie. Nie można też zapomnieć, że to właśnie w Danii narodził się legendarny smak Carlsbergu, jednej z największych firm piwowarskich na świecie.

Dania - przewodnik turystyczny

Kopenhaga to ciekawa wizytówka Królestwa Danii, ale warto poznać jej mniej znane krajobrazy fiordów, lasów i wysp z pamiątkami po przodkach - Wikingach

Dania jest jednym z krajów skandynawskich, w którego skład wchodzi także Grenlandia i Wyspy Owcze. Główne terytorium kraju rozłożone jest na kilku wyspach i półwyspach, tworzące regiony turystyczne: Fionia, Zelandia, Jutlandia i Bornholm. Piękno krajobrazu i główne atrakcje turystyczne można poznać, korzystając z szlaku turystycznego zwanego Szlakiem Stokrotki ze względu na oznakowanie tablica ze stokrotka. Trasa liczy 3 tys. km i jest przeznaczona dla rowerzystów oraz zmotoryzowanych turystów.

Urocza Kopenhaga
Urocza Kopenhaga

zachwyć się krajobrazami Szlaku Stokrotki, bądź oczarowany ogrodami Tivoli.

W wycieczce po Danii na pewno nie można pominąć zabytków Kopenhagi z pałacem królewskim i ogrodami Tivolii czy twierdzy Kronborg w Helsingor. Na obrzeżach Kopenhagi znajdują się Browary Carlsberg udostępniane dla zwiedzających. To tutaj J.C. Jacobsen stworzył legendarny smak piwa. Dania może pochwalić się tez pięknymi plażami rozciągniętymi na 5000 km linii brzegowej de facto najczystsze w Europie.

Informacje o atrakcjach Bornholmu i Wysp Owczych znajdziecie na naszych stronach Bornholm - przewodnik turystyczny oraz Wyspy Owcze - przewodnik turystyczny


Podróż po Danii

Dania posiada gęstą siec dróg, autostrad, tunelów i mostów łączących wyspy duńskie. Przejazdy mostami i tunelami miedzy wyspami jest płatne (Most Öresund, Most Zelandia - Fionia).

Transport publiczny obsługuje przewoźnik kolejowy DSB. Siec połączeń kolejowych jest bardzo gęsta i uzupełnia miejsca do których nie dociera autobus. Jeśli bilet jest wykupiony na terenie Danii w jego skład wchodzą również dodatkowe połączenia autobusowe, o ile będą konieczne. Pamiętaj, że między wyspami kursują liczne promy spółki Færgen.

Co warto zobaczyć w Danii

Kopenhaga: pałac i ogrody Rosenborg, panorama stolicy z Okrągłej Wieży, Syrenka - symbol miasta, kompleks rozrywkowy Tivoli, gwarny deptak Stroget

Legoland - królestwo klocków lego w Billund dla dzieci i dorosłych

Roskilde - Muzeum Okrętów Wikingów, katedra Domkirke z grobowcami królewskimi, Pałac Biskupi

Zamek Egeskov Slot na wodzie

Odense - Muzeum Hansa Christiana Andersena, Wioska Fiońska - skansen z rekonstrukcją wioski z XIXw.

Arhus - kulturalna stolica Danii z kawiarniami i pubami, katedra, liczne muzea, w tym Muzeum Kobiet

na podstawie 100 opini

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi

Opinie

 • 24 Mar 2019
  no comments
  • no comments

   Opinia dodana przez JANUSZ HEGYI

 • 16 Feb 2019
  bardzo dobra
  • miły personel,szybka i bezpieczna przeprawa promowa

   Opinia dodana przez KAZIMIERZ WASOWICZ

 • 09 Jan 2019
  Podróż
  • SUPER

   Opinia dodana przez LESZEK BORUC

 • 23 Dec 2018
  Pozytywnie
  • Bardzo pozytywnie zaskoczony. Prom wygodny,dużo udogodnień , jedzenie smaczne w delikatnie wyższej cenie niż u konkurencji. Prom wypłynął z godzinnym opóźnieniem A i tak dopłynął o czasie. Polecam

   Opinia dodana przez Anon

 • 03 Aug 2018
  Odprawa promowa
  • Nie wiem z jakiego powodu pomimo przyjazdu samochodem na godzinę przed planowym odpłynięciem z portu w Larvik i ustawieniem się na wyznaczonym pasie nr 5 (na samym początku tego pasa), podczas załadunku pojazdów otrzymałem polecenie wraz z innym pojazdem zjechania na bok i dosyć długiego oczekiwania na wjazd na prom. Nie otrzymałem także potwierdzenia e-mail dokonanej rezerwacji rejsu pomimo wykonanej zapłaty.

   Opinia dodana przez Jacek