Promy do Danii

Mapa

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Trasy promowe do Dania

Oferty Specjalne

AFerry.pl oferuje szeroki wybór tanich połączeń promowych do Danii z rożnymi przewoźnikami. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy do Danii z różnych zakątków Europy, jak np. Anglia, Norwegia, Szwecja, Niemcy, Islandia.

Najaktualniejsze ceny

Trasa Cena Szczegóły Opłaty za przejazd
Kristiansand - Hirtshals
(Color Line)
855 zł
 • Zarezerwowany : czwartek, 10 września 2020
 • Podróż: sobota, 26 września 2020 (W jedną stronę)
 • Samochód osobowy + 4
Larvik - Hirtshals
(Color Line)
685 zł
 • Zarezerwowany : wtorek, 22 września 2020
 • Podróż: piątek, 25 września 2020 (W jedną stronę)
 • Samochód osobowy + 1
Stavanger - Hirtshals
(Fjord Line)
666 zł
 • Zarezerwowany : wtorek, 22 września 2020
 • Podróż: wtorek, 29 września 2020 (W jedną stronę)
 • Samochód osobowy + 1
 • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
 • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
 • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Ważne informacje

Uwagi! 29.09.2014 DFDS Seaways zamknęło przeprawy na trasie Harwich - Esbjerg. Skorzystaj z naszej strony Promy do Holandii, aby znaleźć alternatywne połączenie.

Trasy promowe do Danii

Wielu przewoźników promowych oferuje połączenia do Danii. Promy Stena Line pływają z Szwecji (Gothenburg - Frederikshavn, Varberg - Grenaa) i z Norwegii (Olso - Frederikshavn). Color Line obsługuje polaczenia z Norwegii: (Oslo, Kristiansand, Larvik) - Hirtshals oraz Oslo - Frederikshavn.

DFDS Seaways zabierze cię z Oslo do Kopenhagi.

Islandzkie linie Smyril Lines oferują połączenia do portu Hirtshals z: Torshavn (Wyspy Owcze) i Seysdisfjordur (Islandia).

Z niemieckiego portu Rostock do Gedser na malej wyspie Falster popłyniesz z Scandlines. Jest to najkrótsze połączenie promowe z Niemiec do Danii, a zarazem najkrótsze połączenie między Berlinem a Kopenhaga.

Trasa E20 z Kopenhagi do Malmo przebiega przez most Öresund. Bilet na przejazd tym mostem można kupić na naszej stronie Öresund.

Dania ma bardzo dobrze rozwinięty system wewnętrznych połączeń promowych ze względu na archipelagowe położenie kraju. Rodzime polaczenia promowe między wyspami obsługują:

Alsfaergen: Fynshav (wyspa Als) - Bojden (Funen)

Langelandsfaergen: Spodsbjerg (Langeland) -Tars (Lolland).

Samosfaergen: Saelvig (Samso)-Hou (Jutlandia), Kobly Kas (Samso) - Kalundborg (Zelandia).

Bornholmerfaergen: Ronne (Bornholm) - Koge

Trasy promowe do Danii można też znaleźć na naszej stronie Promy do Skandynawii.

Więcej o Danii

Dania podobnie jak Norwegia może poszczycić się pięknymi wybrzeżem fiordowym. Zielone wzgórza. rześkie powietrze, ciekawa skandynawska architektura zachwyci Cię podobnie jak baśnie Christiana Andersena, urodzonego w Odensie. Każdy odkryje tu cos dla siebie. Nie można też zapomnieć, że to właśnie w Danii narodził się legendarny smak Carlsbergu, jednej z największych firm piwowarskich na świecie.

Dania - przewodnik turystyczny

Kopenhaga to ciekawa wizytówka Królestwa Danii, ale warto poznać jej mniej znane krajobrazy fiordów, lasów i wysp z pamiątkami po przodkach - Wikingach

Dania jest jednym z krajów skandynawskich, w którego skład wchodzi także Grenlandia i Wyspy Owcze. Główne terytorium kraju rozłożone jest na kilku wyspach i półwyspach, tworzące regiony turystyczne: Fionia, Zelandia, Jutlandia i Bornholm. Piękno krajobrazu i główne atrakcje turystyczne można poznać, korzystając z szlaku turystycznego zwanego Szlakiem Stokrotki ze względu na oznakowanie tablica ze stokrotka. Trasa liczy 3 tys. km i jest przeznaczona dla rowerzystów oraz zmotoryzowanych turystów.

zachwyć się krajobrazami Szlaku Stokrotki, bądź oczarowany ogrodami Tivoli.

W wycieczce po Danii na pewno nie można pominąć zabytków Kopenhagi z pałacem królewskim i ogrodami Tivolii czy twierdzy Kronborg w Helsingor. Na obrzeżach Kopenhagi znajdują się Browary Carlsberg udostępniane dla zwiedzających. To tutaj J.C. Jacobsen stworzył legendarny smak piwa. Dania może pochwalić się tez pięknymi plażami rozciągniętymi na 5000 km linii brzegowej de facto najczystsze w Europie.

Informacje o atrakcjach Bornholmu i Wysp Owczych znajdziecie na naszych stronach Bornholm - przewodnik turystyczny oraz Wyspy Owcze - przewodnik turystyczny


Podróż po Danii

Dania posiada gęstą siec dróg, autostrad, tunelów i mostów łączących wyspy duńskie. Przejazdy mostami i tunelami miedzy wyspami jest płatne (Most Öresund, Most Zelandia - Fionia).

Transport publiczny obsługuje przewoźnik kolejowy DSB. Siec połączeń kolejowych jest bardzo gęsta i uzupełnia miejsca do których nie dociera autobus. Jeśli bilet jest wykupiony na terenie Danii w jego skład wchodzą również dodatkowe połączenia autobusowe, o ile będą konieczne. Pamiętaj, że między wyspami kursują liczne promy spółki Færgen.

Co warto zobaczyć w Danii

Kopenhaga: pałac i ogrody Rosenborg, panorama stolicy z Okrągłej Wieży, Syrenka - symbol miasta, kompleks rozrywkowy Tivoli, gwarny deptak Stroget

Legoland - królestwo klocków lego w Billund dla dzieci i dorosłych

Roskilde - Muzeum Okrętów Wikingów, katedra Domkirke z grobowcami królewskimi, Pałac Biskupi

Zamek Egeskov Slot na wodzie

Odense - Muzeum Hansa Christiana Andersena, Wioska Fiońska - skansen z rekonstrukcją wioski z XIXw.

Arhus - kulturalna stolica Danii z kawiarniami i pubami, katedra, liczne muzea, w tym Muzeum Kobiet

Opinie

 • 26 Dec 2019
  Podróż
  • Ogólnie podróż ok ale przydały by się lepsze fotele by można było się chwilę zdrzemnąć po za tym reszta ok.

   Opinia dodana przez JAROSLAW HOMA

 • 23 Sep 2019
  sprawność i wygoda
  • ogólne wrażenie przyjaznego miejsca

   Opinia dodana przez TADEUSZ

 • 23 Sep 2019
  przygoda
  • ogólne wrażenie przyjaznego miejsca

   Opinia dodana przez TADEUSZ

 • 22 Aug 2019
  Bylo wszystko super
  • Polecam ta linie nie mam zadnych zastrzezen Cala rodzina zadowolona

   Opinia dodana przez Bogdan

 • 10 Aug 2019
  Podróż do Danii
  • Nasza podróży przebiegła pomyślnie. Polecamy tego przewoźnika.

   Opinia dodana przez Anon

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi