Promy do Belgii

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Oferty Specjalne

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Trasy promowe do Belgia

AFerry.pl oferuje tanie połączenia promowe do Belgii z rożnymi przewoźnikami jak na przykład P&O Ferries and TransEuropa Ferries. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy do Belgii z Anglii.

Najaktualniejsze ceny

Trasa Cena Szczegóły Opłaty za przejazd
Hull - Zeebrugge
(P&O Ferries)
770 zł
 • Zarezerwowany : środa, 9 września 2020
 • Podróż: poniedziałek, 14 września 2020 (W jedną stronę)
 • Samochód osobowy + 1
 • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
 • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
 • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe do Belgii

Promy PO Ferries, Pride of York oraz Pride of Bruges, pływają na trasach Hull - Zeebrugge.

Trasy Eurostar do Belgii

Połączenie kolejowe do Belgii odbywa się z Londynu do Brukseli dzięki operatorowi Eurostar. Wykorzystując bardzo szybkie połączenie kolejowe podróż z Anglii do Belgii trwa zaledwie 2 godziny.

Więcej o Belgii

Belgia posiada wiele walorów turystycznych. Usytuowana nad Morzem Północnym Ostenda zachwyci każdego swoją mariną i plażą. Natomiast w Brugii i Brukseli możemy podziwiać cuda techniki i architektury. Atomium - gigantyczny model kryształu żelaza lub figurka siusiającego chłopca to jedne z wielu atrakcji czekających na podróżnych w Brukseli.

Belgia - przewodnik turystyczny

Odwiedź jeden z najbogatszych krajów Europy, poznaj dzieła współczesnej i zabytkowej architektury.

Belgia leży w zachodniej Europie nad Morzem Północnym. Większości kojarzy się z siedzibami instytucji Unii Europejskiej, ale poza tym jest tu naprawdę wiele ciekawych miejsc turystycznych. Urocza Brugia to miasto na liście UNESCO, gdzie budynki z średniowiecza i renesansu ciągną się wzdłuż licznych kanałów, nadając miastu iście wenecki charakter. W zwiedzaniu nie można pominąć Brukseli wraz z Atomium i Królewskimi Muzeami Sztuk Pięknych.

zobacz zabytki Wielkiego Placu w Brukseli, poznaj walory zdrowotne Spa, odwiedź nowoczesną dzielnice UE.

Mimo że Morze Północne nie należy do ciepłych to w Ostendzie znajdują się resorty i plaże. Innym ciekawym miejscem jest Spa, miejscowość uzdrowiskowa w górach Ardenach z wodami leczniczymi. To od tego miejsca zaczęto powszechnie nazywać spa wszystkie miejsca ze źródłami zdrowotnymi.


Podróż po Belgii

Podróż samochodem po Belgii to czysta przyjemność. Kraj ten posiada najgęstszą sieć autostrad w Europie, które są całkowicie oświetlone i bezpłatne.

Środki komunikacji publicznej mają wysoki standard. Pociągi obsługiwane są przez SNCB/NMBS i poruszają się z średnią prędkością 120km/h. Z Brukseli kursuje Eurostar do Londynu, a podróż trwa zaledwie 2 godziny. Bardzo dobrze rozwinięta jest też sieć autobusów miejskich. W Brukseli i Antwerpii można skorzystać również z metra.

Co warto zobaczyć w Belgii

Bruksela - centrum z bulwarami, pięciokątny Wielki Plac z historycznymi kamienicami, Pałac Królewski, ratusz, Katedra św. Michała

Atomium - 103 metrowy model kryształu żelaza z okazji Expo 1958, punkt widokowy na Bruksele

Brugia - historyczne centrum z dzielnicami Markt i Burg, ratusz, kościoły, liczne muzea w tym Arentshuis ze zbiorem belgijskich koronek

Han-sur-Lessej - jaskinie

Antwerpia - dzielnica diamentów i dzieła Rubensa w katedrze i Muzeum Sztuk Pięknych

Pole bitwy pod Waterloo

Spa - uzdrowisko górskie w Ardenach z wodami leczniczymi i torem wyścigowym Formuły 1 Circuit de Spa-Francorchamps

Opinie

 • 02 Jul 2018
  Polecam
  • Podróż przebiegła bardzo pomyslnie.Napewno jeszcze skorzystam z waszych uslug z rodzina .

   Opinia dodana przez JAKUB KOWALEWSKI

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi