Promy do Algierii

Mapa

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Trasy promowe do Algieria

Oferty Specjalne

Aferry.pl oferuje szeroki wybór tanich połączeń promowych do Algierii z rożnymi przewoźnikami jak na przykład SNCM lub Acciona. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy do Algierii z Francji lub Hiszpanii.

  • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
  • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
  • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe do Algierii

Przewoźnicy Algerie Ferries, Acciona i SNCM oferują liczne połączenia z Francji i Hiszpanii do algierskich portów w Oranie, Skikda, Annaba, Bejaja, Algier i Ghazaouet.

Więcej o Algierii

Algieria leży na środkowym wybrzeżu Afryki Północnej. Ze względu na powiązania historyczne przyjeżdża tu dużo Francuzów, jednakże bogactwo kultury arabskiej zainteresuje też innych turystów. Kto z nas nie marzył o zobaczeniu oazy na Saharze lub poznaniu osad Berberyjczyków.

Algieria - przewodnik turystyczny

Poznaj kulturę arabską Algierii owiana piaskami Sahary

Algieria jest bardzo dużym krajem afrykańskim w większości pokrytym pustyniami. Główne miasta skupiają się na wybrzeżu Morza Śródziemnego, jak Oran, Annaba, Algier czy Bejaia. Algieria podobnie jak inne kraje arabskie przyciąga turystów swoją odmiennością kulturowa. Wiele zabytków zostało wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, np. Al Qal'a of Beni Hammad, dawna stolica kraju z ruinami muzułmańskiego miasta. Dużą popularnością cieczy się tutaj Atlas Tellski, pasmo górskie z uzdrowiskami lub oazy na Saharze.

Odkryj tajemniczy krajobraz Atlasu i Sahary.

Dla bardziej pasywnych turystów Wybrzeże Morza Śródziemnego będzie najlepszym miejscem na wypoczynek Do znanych resortów turystycznych należą, np. Colla lub Marsa.


Podróż po Algierii

Algieria posiada dość dobra siec dróg i autostrad w tym trasę Trans-African i Trans-Sahara.

Środki komunikacji publicznej sa ograniczone. Przewoźnik kolejowy SNTF obsługuje połączenie między wschodem a zachodem kraju: Annaba - Oran.

Co warto zobaczyć w Algierii

Algier - stolica kraju, stare miasto arabskie kasba, meczet Dżami Al-Dżadid

Oran - położony nad głębokim wąwozem

Atlas Tellski - krajobraz górski z gorącymi źródłami, liczne uzdrowiska, np. Hammam Meskoutine

Atlas Kabylia - osady berberyjskie na grzbietach górskich

Sahara - wyżyna Tasili Wan Ahdżar, oazy z palmami daktylowymi, np Ghardaja

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi