Promy do Albanii

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Oferty Specjalne

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Trasy promowe do Albania

Aferry.pl oferuje szeroki wybór tanich połączeń promowych do Albanii z rożnymi przewoźnikami jak na przykład Adria lub Tirrenia. Możesz tu dokonać szybkiej i bezpiecznej rezerwacji na przejazdy do Albanii z Włoch przez Adriatyk

 • Najlepsze ceny znalezione przez naszych klientów
 • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
 • Sprawdź najnowsze oferty specjalne na AFerry

Trasy promowe do Albanii

Do albańskiego portu Durres możesz popłynąć z włoskiego portu w Bari z przewoźnikami Tirrenia di Navigazione, Ventouris Ferries, Venezia Lines, Adria Ferries, European Seaways, Agoudimos Lines lub Red Star Ferries. Promy do Durres kursują także z Ankony (Włochy). Natomiast do portu Vlore z włoskiego Brindisi (Agoudimos, Red Star).

Pamiętaj, że bilety na promy z Albanii do Włoch możesz kupić na AFerry.pl także na stronie promy do Włoch.

Więcej o Albanii

Albania szczyci się piękną dzika przyrodą o zróżnicowanym krajobrazie pełnym lasów i jezior.

Plaże są zdecydowanym atutem Albanii. Wyobraź sobie leżeć na jednej z nich, korzystając z ciepłego śródziemnego klimatu o średniej temperaturze latem 30ºC.

Albania - przewodnik turystyczny

Odpocznij na plaży bez tłumów i weź kąpiel w ciepłym Adriatyku w Albanii.

Albania leży w zachodniej części Półwyspu Bałkańskiego i graniczy z Czarnogórą, Grecją, Kosowem i Macedonią. Albania jest mało znanym krajem i godna polecenia dla amatorów dzikiej przyrody, którzy lubią eksplorować z dala od tłumu turystów. W sezonie letnim dominują temperatury około 30 stopni Celsjusza, doskonale do plażowania nad Adriatykiem lub nad Morzem Jońskim na południowo - zachodnim wybrzeżu kraju. Region ten nazywany jest albańską riwierą.

piaszczyste plaże, ciepłe morze i słoneczna pogoda gwarantowane w albańskiej riwierze.

Dla aktywnych podróżnych czekają, góry, jeziora i lasy, które najlepiej odkrywa się podczas pieszych wędrówek.

W pobliżu Albanii leży też znana grecka wyspa Korfu.


Podróż po Albanii

Wybierając się samochodem do Albanii trzeba będzie się przygotować na rozwijającą się infrastrukturę drogową, jednakże istnieje już kilka odcinków autostrad, w tym z Tirany do Durres i Vlore.

Podróże albańską koleją (HSH) mogą być nie lada wyzwaniem, jednakże istnieje 7 połączeń dziennie ze stolicy Tirany do portu Durres lub Vlore.

Aby złapać autobus tez musimy liczyć na szczęście. Na przystankach autobusowych często brakuje rozkładów i najlepiej zapytać lokalnych mieszkańców o godziny odjazdów.

Co warto zobaczyć w Albanii

Tirana jest bardzo małą stolicą, którą można zwiedzić pieszo. Naszą uwagę na pewno zwrócą nowoczesne ulice, kolorowe budynki oraz dawne muzeum Envera Hodży.

Do ciekawych miast należy tez Szkodra, w którego pobliżu można zobaczyć Zamek Rozafat owiany ciekawa legenda o Rozafie, żywcem zamurowanej w murach twierdzy, aby służyć jej trwałości.

Opinie

 • 05 Oct 2014
  podróż promem
  • Odprawa w Ankonie zła, brak informacji związku z opóźnieniem promu, kabina na promie nieposprzątana

   Opinia dodana przez wiesław

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi