Port Promowy Portsmouth

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Portsmouth- Trasy

Miasto Portsmouth leży w południowej Anglii nad Kanałem La Manche z charakterystyczną więżą widokową Spinnaker w kształcie żagla. Jest to jedyne w Wielkiej Brytanii miasto położone na wyspie Portsea. Portsmouth posiada też najstarszy na świecie, używany do dziś, suchy dok, w którym zakotwiczone są historyczne statki z królewskiej marynarki wojennej HMS Warrior i HMS Victory. W Portsmouth miesza się współczesność z historią portu wojennego. Spacerując, możemy zobaczyć elementy starej fortyfikacji, katedrę, zamek lub zrobić zakupy w dużym centrum handlowym na wybrzeżu, zwanym Gunwharf Quays.

Oferty Specjalne

  • Port Promowy Portsmouth
  • Port Promowy Portsmouth
  • Port Promowy Portsmouth

Terminale Promowe w Portsmouth

Z Portsmouth wypływają liczne promy w kierunku Francji, Wysp Normandzkich, Hiszpanii i na Wyspę Wight. W mieście znajdują się 3 terminale:
Portsmouth International Port - promy do Hiszpanii z Brittany Ferries oraz do Francji I Wyspy Normandzkie z Condor Ferries
Portsmouth Harbour Terminal przy stacji kolejowej Portsmouth Hrabour - katamarany dla pieszych pasażerów do Ryde na Wyspę Wight z Wightlink

Portsmouth IOW Car Terminal - promy dla zmotoryzowanych i pieszych pasażerów do Fishbourne na Wyspę Wight z Wightlink

Dojazd do portu Portsmouth

Samochodem: autostradą M27, zjedź na J12 i podążaj M275 do Portsmouth. Na rondzie Rudmore Roundabout skręć w prawo i kieruj się znakami do portu. Pasażerowie udający się na Wyspę Wight i wszyscy zmotoryzowani pasażerowie muszą jechać M275 do centrum i stamtąd kierować się znakami do portu..

Pociągiem: bezpośrednie połączenie kolejowe z Londynu ze stacji Victoria i Waterloo. Ze stacji można zabrać autobus lub taksówkę do terminalu.

Autobusem: autokary kursują bezpośrednio do terminalu promowego w Portsmouth z Londynu, Gatwick i Heathrow.

Portsmouth Mapa

Zobacz mapę

Adres portu

Brittany Ferries

Portsmouth International Port,Wharf Road,Hants, PO2 8RU, United Kingdom

Condor Ferries

Portsmouth International Port, George Byng Way, Portsmouth, Hampshire, PO2 8SP, UK

DFDS

Portsmouth International Port, George Byng Way, Portsmouth, PO2 8QW, United Kingdom

Wightlink

Gunwharf Terminal - Car Ferry Terminal, Gunwharf Road, Portsmouth, PO1 2LA, United Kingdom

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi