Port Promowy Portsmouth

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Miasto Portsmouth leży w południowej Anglii nad Kanałem La Manche z charakterystyczną więżą widokową Spinnaker w kształcie żagla. Jest to jedyne w Wielkiej Brytanii miasto położone na wyspie Portsea. Portsmouth posiada też najstarszy na świecie, używany do dziś, suchy dok, w którym zakotwiczone są historyczne statki z królewskiej marynarki wojennej HMS Warrior i HMS Victory. W Portsmouth miesza się współczesność z historią portu wojennego. Spacerując, możemy zobaczyć elementy starej fortyfikacji, katedrę, zamek lub zrobić zakupy w dużym centrum handlowym na wybrzeżu, zwanym Gunwharf Quays.

Portsmouth- Trasy

  • Port Promowy Portsmouth
  • Port Promowy Portsmouth
  • Port Promowy Portsmouth

Terminale Promowe w Portsmouth

Z Portsmouth wypływają liczne promy w kierunku Francji, Wysp Normandzkich, Hiszpanii i na Wyspę Wight. W mieście znajdują się 3 terminale:
Portsmouth International Port - promy do Hiszpanii z Brittany Ferries oraz do Francji I Wyspy Normandzkie z Condor Ferries
Portsmouth Harbour Terminal przy stacji kolejowej Portsmouth Hrabour - katamarany dla pieszych pasażerów do Ryde na Wyspę Wight z Wightlink

Portsmouth IOW Car Terminal - promy dla zmotoryzowanych i pieszych pasażerów do Fishbourne na Wyspę Wight z Wightlink

Dojazd do portu Portsmouth

Samochodem: autostradą M27, zjedź na J12 i podążaj M275 do Portsmouth. Na rondzie Rudmore Roundabout skręć w prawo i kieruj się znakami do portu. Pasażerowie udający się na Wyspę Wight i wszyscy zmotoryzowani pasażerowie muszą jechać M275 do centrum i stamtąd kierować się znakami do portu..

Pociągiem: bezpośrednie połączenie kolejowe z Londynu ze stacji Victoria i Waterloo. Ze stacji można zabrać autobus lub taksówkę do terminalu.

Autobusem: autokary kursują bezpośrednio do terminalu promowego w Portsmouth z Londynu, Gatwick i Heathrow.

Portsmouth Mapa

Zobacz mapę

Adres portu