Port Promowy Porto Velas

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Porto Velas- Trasy

Miasto Porto Velas jest położone na północno - zachodnim wybrzeżu wyspy Sao Jorge w archipelagu Wysp Azorskich na Atlantyku. Sao Jorge to wąska wyspa z wysokimi klifami. Tak samo jak inne osady Velas powstało na płaskim wybrzeżu zwanym fajas. Dawniej ludność żyła z eksportu pomarańczy lub słodkich zmienników yam. Obecnie promuje turystykę i produkcje sera. Podobnie jak na innych wyspach kult religijny jest bardzo silny. Co roku odbywają się tutaj pielgrzymki między sanktuariami (zwane lokalnie romaria), m.in. Romaria de Nossa Senhora de Carmo.

Sao Jorge słynie też z wyjątkowej kuchni. Warto spróbować tutaj lokalnych ryb, wieprzowinę lub wyroby cukiernicze, np. ciastka coscoroes.

Oferty Specjalne

  • Port Promowy Porto Velas
  • Port Promowy Porto Velas
  • Port Promowy Porto Velas

Terminal Promowy Porto Velas

Przewoźnik Atlanticoline oferuje przeprawy promowe z Porto Velas do Vila Praia na Wyspie Graciosa oraz do Porto de Sao Rogue na Wyspie Pico.

Dojazd do portu Porto Velas

Samochodem: Port znajduje się w północno - zachodniej części wyspy. Wzdłuż zachodniego wybrzeża wyspy biegnie trasa EN1, dzięki której bez problemu dojedziemy do terminalu promowego.

Autobus: w środy i piątki kursuje autobus z Porto Velas do Calheta.

Porto Velas Mapa

Zobacz mapę

Adres portu

Atlânticoline

Porto das Velas, 9800 - Velas, Ilha de Sao Jorge, Portugal

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi