POMOC - FAQ

Pytania ogólne

Zakup biletu online


Kabiny


Pojazdy


Odpowiedzi na pytania ogólne

P. Czy promy są dostępne dla niepełnosprawnych lub dla osób z ograniczoną zdolnością poruszania się? Czy można zapewnić pomoc dla takiej osoby podczas wejścia na pokład promu?

O. Większość przewoźników promowych jest przystosowanych do obsługi pasażerów niepełnosprawnych lub z ograniczona mobilnością, aczkolwiek nie wszystkie rodzaje usług na pokładzie promu są zaadaptowane dla potrzeb takich pasażerów. Poniższe usługi są standardowo oferowane przez operatora dla osób niepełnosprawnych, ale musza być zgłoszone przed odjazdem lub na odprawie.

  • Samochód pasażera będzie zaparkowany blisko windy na pokładzie samochodowym..
  • Możliwość korzystania z wózka inwalidzkiego na promie i w porcie.

Zaleca się, aby pasażerowie z ograniczoną mobilnością stawiły się wcześniej na odprawie.


P. W jakim wieku dziecko może podróżować samo na promie?

O. Minimalny wiek dziecka podróżującego samodzielnie na promie rożni się od przewoźnika. Zazwyczaj dziecko musi mieć ukończone 16 lat i posiadać list z pozwoleniem na podroz od rodzica lub opiekuna.


P. Czy na żądanie można otrzymać łóżeczko dla dziecka w kabinie?

O. Większość przewoźników promowych oferuje łóżeczka dla małych dzieci, aczkolwiek najlepiej je wcześniej zarezerwować. Skontaktuj się z nami, podając numer referencyjny biletu, aby zarezerwować łóżeczko dla dziecka w kabinie.

Powrót do góry

P. Gdzie mam zgłosić zaginiony bagaż na promie?

O. W związku, ze jesteśmy agentem nie możemy odzyskać twoich zgubionych rzeczy. Proszę, skontaktuj się bezpośrednio z przewoźnikiem, z którym odbyła się przeprawa promowa.


Zakup biletu online

P. Jak kupić bilet promowy na Aferry.pl? Jakie są etapy rezerwacji?

O. Skorzystaj z naszego Poradnika Pasażera - Etapy rezerwacji biletu i dowiedz się, jak kupić bilet na prom online krok po kroku.


P. Czy kierowca liczy się do ogólnej liczby pasażerów?

O. Tak, podając ogólną liczbę pasażerów podróżujących promem w samochodzie, należy w niej uwzględnić także kierowcę.


P. Kiedy wybieram miesiąc, nie widzę żadnych dat. Co to oznacza?

O. Taka sytuacja oznacza brak aktualnych rozkładów promów na dana trasę. Zawsze staramy się mieć w systemie najbardziej aktualne rozkłady.


P. Czy mogę kupić bilet powrotny otwarty?

O. Nie, obecnie nie ma możliwości zakupu takiego biletu na stronach Aferry.


P. Jak kupić bilet bez pojazdu?

O. Jeśli podróżujesz bez pojazdu, podczas procesu rezerwacji online wybierz opcje pieszo. Pamiętaj, ze nie każdy przewoźnik promowy zabiera pieszych pasażerów na swój pokład. Jeśli podczas rezerwacji nie będzie opcji pieszo, to oznacza, ze piesi pasażerowie nie są akceptowani na tej trasie. Alternatywnie skorzystaj z carpoolingu.


P. Jak kupić najtańszy bilet na prom?

O. Skorzystaj z nasz rad na stronie Jak kupic tani bilet promowy oraz z promocji .

Ceny uzależnione są od popytu. Ogólnie im wcześniej kupujemy, tym mniej płacimy.

Jeśli nie masz na myśli specyficznych dat, skorzystaj z naszej porównywarki cen, wybierając opcje Porównaj ceny w wyszukiwarce.


P. Korzystając z porównywarki cen w wynikach jedna z cen zaznaczona jest na czerwono. Dlaczego?

O. Kalkulacja znaczona na czerwono jest najbliższa dla podanych przez ciebie danych podroży.


P. Jak kupić bilet, jeśli podróżuję z rowerem?

O. Podczas zakupu biletu online, wybierz z listy pojazdów opcje rower. Pamiętaj, ze każdą osoba podróżująca rowerem musi mieć osobny bilet. Jeśli Rower nie występuje na liście pojazdów, to znaczy ze pasażerowie z rowerami nie są akceptowani przez danego przewoźnika na tej trasie

Przepraszamy. Kalkulacji na przeprawę promowa z rowerem nie można dokonać w naszej porównywarce. Aby kupić bilet promowy na rower, skorzystaj z naszej wyszukiwarki.


P. Moja kalkulacja biletu jest większa niż przed kilkoma dniami. Dlaczego?

O. Cena biletu jest ważna w dniu kalkulacji. Wielu przewoźników promowych zmienia cenę w zależności od popytu. Pamiętaj, im wcześniej kupisz bilet online, tym mniej za niego zapłacisz.


P. Czy podatki i dopłaty paliwowe są zawarte w mojej kalkulacji?

O. W większości przypadków tak. Jeśli operator będzie wymagał dodatkowych opłat w dniu przyjazdu do portu, wówczas będziesz o tym poinformowany podczas zakupu biletu online.


P. Jak się dowiedzieć, z jakim przewoźnikiem promowym będę płynąć?

O. Po dokonaniu płatności za bilet, otrzymasz potwierdzenie na ekranie oraz na podany adres emaliowy. W emailu potwierdzającym zakup biletu będą następujące informacje: nazwa przewoźnika, trasa, numer referencyjny rezerwacji, czas odprawy i inne niezbędne informacje. Nazwę przewoźnika znajdziesz także w warunkach przejazdu.


P. Czy kupując bilet online, otrzymam tradycyjny bilet na prom?

O. W większości przypadków NUMER REFERENCYJNY REZERWACJI, który pojawi się na ekranie po dokonaniu płatności i w emailu z potwierdzeniem jest równoznaczny z biletem ( tak samo jak bilet tanich linii lotniczych). Wydrukowany email z numerem referencyjnym oraz dokumentem tożsamości ze zdjęciem należy przedstawić na odprawie w porcie, celem wydania karty pokładowej.

W szczególnych przypadkach, będzie trzeba wydrukować kilka kopi emaila z potwierdzeniem przeprawy promowej.

Jeśli będziesz płynąć z przewoźnikiem SNCM, twój email z potwierdzeniem rezerwacji zostanie przysłany w ciągu 2 dni roboczych. Otrzymane dokumenty, należy wydrukować i przedstawić w porcie na odprawie.


P. Próbuję zarezerwować inna liczbę pasażerów na wyjazd i powrót. W jaki sposób mogę to zrobić?

O. Jeżeli próbujesz zarezerwować rożną liczbę pasażerów, prosimy o wybranie opcji , Inne dane na powrót" na stronie głównej.


Kabiny i miejsca siedzące

P. Czy jest obowiązek wykupienia kabiny lub miejsca siedzącego na każdą przeprawę promową?

O. Wykupienie akomodacji na promie jest zwykle obowiązkowe na nocne przeprawy. O obowiązku wykupienia kabiny lub miejsca siedzącego będziesz poinformowany podczas zakupu biletu.


P. Czy będę musiał dzielić kabinę z innymi pasażerami?

O. Nie, kabiny są wykupowane na wyłączność, chyba ze będzie zaznaczone, ze jest to kabina dzielona


P. Czy wybierając akomodację, musze podać liczbę kabin czy lóżek?

O. Proszę podać liczbę kabin z odpowiednia liczba lóżek, np. kabina 2-sosbowa, 3-sosbowa. Liczbę lóżek należy podać w przypadku, gdy kabina jest dzielona z innymi pasażerami. W przypadku miejsc siedzących, podaj liczbę wymaganych siedzeń.


P. Czy mogę spać we własnej przyczepie kempingowej na promie?

O. Tak, ale tylko na promach wybranych przewoźników. W ramach bezpłatnej usługi Camping Onboard można spać na promie we własnym kamperze lub przyczepie. Jeśli usługa ta jest oferowana przez przewoźnika wówczas taka opcja pojawi się na stronie z wyborem akomodacji. Więcej na naszej stronie Podróż kamperem na promie.


Pojazdy

P. Bede się przeprawiać z wypożyczonym samochodem i nie znam jeszcze numeru rejestracyjnego. Jack kopi taki bilet promowy?

O. W takim przypadku podczas rezerwacji biletu online w pole z numerem rejestracji pojazdu wpisz: "Rental Car", a w pole z marka/ modelem wpisz wielkość pojazdu, np. mały średni, MPV, itd. Pamiętaj, aby sprawdzić z wypożyczalnią, czy wynajęty samochód możesz zabrać na prom.


P. Czy mogę kupić bilet promowy online, jeśli będę jechać vanem lub innym komercyjnym pojazdem?

O. Jeśli będziesz podróżować vanem w celu niekomercyjnym, to będziesz mógł kupić bilet promowy online u wybranych przewoźników. Podczas rezerwacji z listy pojazdów wybierz van. Jeśli na tej liście na będzie opcji van, to znaczy, ze nie możesz kupić biletu online u tego przewoźnika. W związku z przepisami celnymi niektóre vany nie mogą być wpisane na bilet turystyczny.

Jeśli podróżujesz vanem w celach komercyjnych odwiedź naszą stronę www.aferryfracht.pl, aby sprawdzić ceny i kupić bilet. Podanie błędnych wymiarów vanów lub zatajenie innych informacji z nim związanych może mieć konsekwencje w postaci odmowy wjazdu na pokład promu lub dodatkowe opłaty.


P. Podróżuję vanem, który został zmodyfikowany i ma część sypialna. W jaki sposób mam go zarezerwować?

O. Jeśli pojazd jest zarejestrowany jako samochód kempingowy lub kamper (informacje te znajdują się w dokumentach rejestracyjnych pojazdu), wówczas proszę go zarezerwować jako samochód kempingowy / kamper. Proszę zwrócić uwagę, aby wymiary pojazdu zostały poprawnie wprowadzone w formularzu rezerwacyjnym, unikną wtedy Państwo opóźnień / dodatkowych opłat w porcie.


P. Czy bagażnik na dachu pojazdu lub z tylu na rowery ma znaczenie przy zakupie biletu?

O. Tak. Sprawdź dokładnie wymiary pojazdu, którym podróżujesz, wliczając bagażnik na dachu lub z tylu. Wymiary pojazdu wpływają nie tylko na cenę biletu, ale przede wszystkim na ilość miejsca na pokładzie z pojazdami. Podanie błędnej wysokości lub długości pojazdu bez uwzględnienia bagażników może spowodować dalsze opłaty w porcie lub odmowe wjazdu na prom, jeśli będzie brakować miejsca.


P. Jak mam zarezerwować przyczepę?

O.Na stronie głównej prosimy o wybranie typu pojazdu, a następnie o zaznaczenie pola ,Przyczepa/ Kemping". Następnie pojawi się okno, w którym należy zaznaczyć typ przyczepy oraz jej wymiary.


P. Zmieniłem samochód. Czy zakupiony bilet będzie ważny na nowy pojazd?

O. Tak, pod warunkiem, ze twój obecny pojazd ma te same wymiary co poprzedni i jest tym samym typem pojazdu, np. samochód, kamper, van. Skontaktuj się z nami w celu zmiany danych pojazdu. Oplata administracyjna wynosi £10. W przypadku, jeśli twój nowy pojazd jest większy i innego typu, wówczas będzie trzeba dopłacić do biletu plus uiścić opłatę administracyjną.


P. Jak kupić bilet na więcej niż jeden motocykl?

O. Dokonując rezerwacji z AFerry można zarezerwować tylko jeden motocykl/pojazd na rezerwacji. W przypadku kiedy chciałbyś zarezerwować więcej niż jeden pojazd musisz dokonać oddzielnych rezerwacji. Jeśli potrzebne jest zakwaterowanie w kabinie, skontaktuj się z nami poprzez swoje konto na Aferry w celu potwierdzenia czy nie posiadasz identycznej kabiny, ponieważ nie możemy zagwarantować ze po dokonaniu rezerwacji możliwy będzie zwrot za te sama kabinę zarezerwowana dwa razy.


Disclaimer

AFerry Ltd nie gwarantuje, że informacje na tej stronie (w tym ceny bez ograniczeń, opisy lub daty) są wolne od błędów lub zaniedbań, ale dołożymy wszelkich starań, aby skorygować ewentualne błędy lub braki jak najszybciej po ich zauważeniu. Informacje tu zawarte są zgodne i prawdziwe w dniu publikacji - 10/10/2011.

Szczegóły na stronie Warunki korzystania z Aferry.pl.


Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi