Port Promowy Petersburg

Mapa

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Oferty Specjalne

Miasto Petersburg to drugie co do wielkości miasto w Rosji nad Zatoką Fińską w delcie rzeki Newy. UNESCO uznało Petersburg za jedno z 8 najbardziej atrakcyjnych miast na świecie. Miasto imponuje wspaniałą urbanistyką, architekturą i elegancją. Petersburg położny jest na kilkudziesięciu wyspach połączonych ok. 400 mostami. To tutaj znajdują się jedne z najważniejszych muzeów na świecie jak Ermitaż z obrazami wybitnych malarzy lub Muzeum Rosyjskie. W okolicach Petersburga znajdują się liczne zespoły ogrodowo - pałacowe będące rezydencjami byłych carów Rosji, np. Puszkin (Carskie Sioło), Petrodworec (Peterhof), Pawłowsk, Zielenogorsk czy Gatczyna.

  • Port Promowy Petersburg
  • Port Promowy Petersburg
  • Port Promowy Petersburg

Wymagania wizowe

Podróżni z Unii Europejskiej muszą być świadomi, że regulacje wizowe w Rosji są bardzo ścisłe i mogą być nawet skomplikowane. Ostatnia zmiana prawa pozwala turystom przebywać w Rosji do 72 godzin bez wizy pod warunkiem, że przypłynęli oni promem St. Peter Lines i skorzystają z polecanego przez przewoźnika autobusu turystycznego. Podróżni, którzy planują dłuższy pobyt musza posiadać wizę. Aby uzyskać rosyjska wizę, wymagane jest zaproszenie od obywatela Rosji. Większość hoteli pomaga w wydaniu takiego zaproszenia. Pamiętaj, że podróżując z wizą, musisz także posiadać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Większość ubezpieczalni dokonuje takich ubezpieczeń. W razie wątpliwości skontaktuj się z Ministerstwem Spraw Zagranicznych. W przypadku posiadania nieważnej lub bledniej wizy grozi wysoka grzywna, a nawet więzienie. Pamiętaj, że podróżując po Rosji, noś zawsze przy sobie: paszport z wiza, informacje o ubezpieczeniu i inne dokumenty związane z Twoim pobytem. Te dokumenty należy okazać na żądanie policji.

Terminal Promowy Petersburg

Operator St. Peter Lines oferuje polaczenia promowe z Petersburga do Helsinek, Tallinna i Sztokholmu.

Dojazd do portu Petersburg

Samochodem: do Petersburga prowadzą liczne autostrady M10, M20, M18, M11. W mieście kieruj się znakami do portu. Korzystając z taksówek, pamiętaj, aby wsiadać tylko do oficjalnie oznakowanych pojazdów, aby uniknąć oszustów. .

Pociągiem/ metrem: metro jest najwygodniejsza forma transportu w Petersburgu, Bez problemu dostaniesz się nim do portu. .

Petersburg Mapa

Zobacz mapę

Adres portu

St Peter Line

Vasilyevsky ostrov, Marina station, Sq. Morskoi Slavy, Russia

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi