Port Promowy Patras

Mapa

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Patras- Trasy

Oferty Specjalne

Miasto Patras to trzecie co do wielkości miasto w Grecji położone nad Zatoką Patraska na Półwyspie Peloponez. Nad miastem króluje średniowieczny zamek bizantyjski, bazylika Św. Andrzeja z jego relikwiami oraz rzymski odeon oraz inne zabytki z czasów rzymskich. Patras znany jest także przez coroczny barwny karnawał, który ma miejsce 40 dni przed Wielkanocą.

 • Port Promowy Patras
 • Port Promowy Patras
 • Port Promowy Patras

Terminal Promowy Patras

Jeden z najważniejszych portów w Grecji. Jest zwany brama do zachodu, ponieważ wychodzą stąd promy na zachód na Wyspy Jońskie (Korfu) i do Włoch (Wenecja, Ankona, Brindisi) z przewoźnikami Superfast Ferries, Anek, Minoan i Endavour.

Dojazd do portu Patras

Samochodem: autostradą PATHE łączącą Ateny, Saloniki i Patras. Z Igoumenitsa trasą 9 przez most Rio-Antirio. Dojazd do portu jest bardzo dobrze oznakowany.

Pociągiem/ autobusem: łatwa dostępność autobusem i pociągiem do portu z głównych miast Grecji. Z Kifissos KTEL Intercity Bus Station w Atenach autobusy odchodzą co pół godziny do Patras. Podróż trwa 3 godziny. Ze stacji autobusowej KETL w Patras można zabrać taksówkę lub dojść pieszo do terminalu..

Patras Mapa

Zobacz mapę

Adres portu

ANEK Superfast

South Port (New), Akti Dymeon Street, Patras, Greece

Levante Ferries

Patras Ferry Terminal , Patras 262 23, Greece

Grimaldi Lines

South Port (New), Akti Dymeon Street, Patras, Greece

Minoan Lines

South Port (New), Akti Dymeon Street, Patras, Greece

Opinie

 • 21 Oct 2019
  Udana podróż z wypoczynkiem
  • Znakomity sposób przemieszczania się między Italią i Grecją. Można wypocząć, przeczytać intersującą książkę lub wykonać inne zdania i dotrzeć spokojnie do celu!

   Opinia dodana przez JAN

 • 25 Oct 2014
  Znakomite połączenie Italii i Grecji
  • Warto wybrać tę formę podróżowania między Grecją i Italią. W czasie rejsu można skorzystać z wielu form udogodnień na promie. Łączność internetowa daje możliwość kontynuowania pracy. Można przeczytać zaległą lekturę lub przygotować się do zwiedzania.

   Opinia dodana przez Jan

 • 23 Oct 2014
  kucharz za burtę
  • kuchnia słaba, potrawy te same na cały dzień, Dorada podawana na zimno lub wielokrotnie odgrzewana.

   Opinia dodana przez jac zam

 • 02 Oct 2013
  Turystyka
  • Obsługa przy parkowaniu samochodów precyzyjna i życzliwa. Personel chętnie służy pomocą. Kabiny dobrze przygotowane do rejsu. Prom czysty i zadbany. Wszyscy, którzy lubią poznawać świat szerzej niż tylko drogę między lotniskiem a hotelem sposób podróżowania warty polecenia!

   Opinia dodana przez Jan

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi